Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vilnius – tarp geriausių pasaulio finansinių paslaugų centrų

2020.03.27.

Londono finansų „smegenų centras“ (angl. think-tank) „Z/Yen Group“, kas pusmetį skaičiuojantis pasaulio finansų centrų indeksą (GFCI), pirmą kartą į savo sąrašus įtraukė Vilnių ir specialiame FinTech reitinge Lietuvos sostinei skyrė net 13 vietą. Bendrame finansų centrų indekse Vilnius reitinguojamas 66 vietoje.

„Šiemet į „GFCI“ įtrauktas atskiras indeksas, kuriame reitinguojami pasaulio FinTech centrai. Šiame TOP 15 miestų sąraše Lietuvos sostinė atsidūrė 13 vietoje, pralenkdama tokius miestus kaip Los Andželas ir Čikaga, o Europoje užėmė trečią vietą. Vilnius yra vienintelis miestas, kuris buvo naujai įtrauktas į šį 15-uką, o pasaulio finansų ekspertai miestą vertino itin aukštais balais. Tai svarbus įvertinimas miestui ir šaliai“,  – teigė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros „FinTech LT“ projekto vadovė Vaiva Amulė.

Bendrame „GFCI“ pasaulio finansų centrų indekse Vilnius užima 66-tą vietą iš 108 indekse reitinguojamų pasaulio miestų. Lietuvos sostinė aplenkė ne pirmus metus indekse vertinamą Rygą. Vilnius taip pat pateko į 15 TOP miestų, kurių reputacija yra geresnė nei bendroji vieta indekse. 9 vieta šiame indekse parodo, kad finansų profesionalai Vilnių vertino itin aukštais balais. Kaunas ataskaitoje taip pat minimas pirmą kartą ir įtrauktas, kaip vienas iš 12 miestų, kuris gali būti vertinamas artimoje ateityje.

„GFCI“ indeksas vertinantis finansų centrų konkurencingumą atsižvelgia į penkias rodiklių kategorijas: verslo aplinką, finansus, infrastruktūrą, žmogiškąjį kapitalą ir reputaciją. Iš viso „Z/Yen Group“ šiemet įvertino daugiau kaip 120 miestų, bet į indeksą buvo įtraukti tik 108 miestai.

TOP 10 geriausiais pasaulio finansų centrais tapo Niujorkas, Londonas, Tokijas, Šanchajus, Singapūras, Honkongas, Pekinas, San Franciskas, Ženeva ir Los Andželas. Pastarieji trys išstūmė iš dešimtuko Dubajų, Šendženą ir Sidnėjų. 2020 metų „GFCI“ indeksas parodė didelį nepastovumą: 23 finansų centrai reikšmingai prarado aukštus reitingus, o kiti 26 pašoko net per 10 pozicijų. Toks finansinių centrų persirikiavimas parodo didėjantį FinTech įmonių vaidmenį finansų sektoriuje ir atspindi tvarių finansų svarbą.

Penkių didžiausių Azijos ir Ramiojo vandenyno centrų vidurkis išlieka didesnis nei kitų regionų, o Šiaurės Amerika vis dar neženkliai lenkia Vakarų Europą. Tačiau finansų centrai kituose regionuose ir toliau mažina atotrūkį nuo pirmaujančių regionų, mat Rytų Europos ir Centrinės Azijos regionai rodo didžiausią pažangą – dvylikos centrų reitingai augo, kai tuo tarpu vos du gavo žemesnį įvertinimą.

GFCI indeksų ataskaita: https://www.longfinance.net/media/documents/GFCI_27_Full_Report_2020.03.26_v1.1_.pdf

MITA projektas  „FinTech LT“ jungia svarbiausius „FinTech“ ekosistemos partnerius. Šio projekto tikslas – didinti finansinių technologijų inovacijų ir šioje srityje veikiančių įmonių skaičių Lietuvoje, informuoti verslą ir verslui imlią visuomenę apie finansinių technologijų inovacijų diegimo naudą, kurti Lietuvos kaip „FinTech“ industrijos centro regione įvaizdį.