Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vlada Musvydaitė: „Anykščiai pasiruošę stebinti.“

2018.07.17.

Liepos 21 d., šeštadienį, Anykščiuose bus pristatytos dvi naujos virtualios trasos, kuriomis bus galima eiti kartu su mobiliąja programėle „#walk15“. Pažintines trasas kūrusi sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė teigia, kad klysta visi, galvojantys, esą jau viską žino apie Anykščius.

„Šiais metais Anykščiuose buvau jau daug kartų, tačiau kiekvieną sykį, kurdama virtualias trasas, sužinau vis kažką naujo. Šį kartą mes pristatome labai įdomias trasas. Pirmoji – Kūrybos trasa, kurioje jūs sužinosite, kokius sveikatingumo patarimus rekomendavo pats Antanas Baranauskas. Taip pat galėsite perskaityti unikalią istoriją, kuri yra sudaryta iš Anykščiuose gyvenusių, rašiusių autorių citatų. Ir, jeigu jūsų vaikai neskaito knygų, pasiimkite juos į trasą. Po jos jie būtinai norės skaityti. Netgi savo žiniomis galės pasigirti auklėtojoms rugsėjo 1-ąją“, – šypsosi trasos kūrėja.

Naujosios trasos aktualumą išskiria ir VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Beinorytė: „Anykščiams, kuriuos drąsiai galime vadinti literatūros židiniu, ši trasa labai svarbi. Mes puoselėjame savo kultūros tradicijas, o ši Kūrybos trasa yra puiki galimybė susipažinti su mūsų krašto kūryba aktyviai leidžiant laiką.“

Miesto šventės programoje numatyta,  kad 10 val. laukia virtualios „Kūrybos trasos“ pristatymas. Startas – prie VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro. Tuo tarpu popiet, 16 val. organizatoriai pakvies į unikalios Voverės trasos pristatymą. Startas – prie Puntuko akmens. Ši trasa leis į miestą, jo kraštovaizdį, gamtinius elementus pažvelgti voverės akimis. Ar žinojote, kad Lietuvoje gyvena tik vienos rūšies voverės? Apie tai daugiau sužinosite eidami virtualia trasa.

„Susitikime prie Puntuko akmens, eikime ir išvyskime trasą voverės akimis. Pamatysime voverės virtuvę, galėsime eiti basomis Anykščių šilelio eko pažintiniu basų kojų taku ir palyginti savo pėdą su voverės pėdute. Trasa taip pat bus sužymėta ir pamatysite miestą visiškai kitokiu kampu“, – kviečia V. Musvydaitė.

„Džiaugiamės, kad populiarėjančios virtualios trasos atveria naujas galimybes naujai atrasti ir pažinti Anykščių kraštą, kuris pasakoja savo istoriją, atskleidžia neapsakomą gamtos grožį ir kultūrinį gyvenimą. Ne veltui daugybė poetų ir rašytojų čia lig šiol semiasi įkvėpimo. Šių išmaniųjų technologijų derinimas kartu su krašto pažinimu padeda ne tik iš naujo atrasti naujas nematytas erdves, bet ir dar labiau pamilti nuostabų Rytų Lietuvos kampelį“, – teigia Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Virtualios trasos sukurtos bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe, VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru, Anykščių regioniniu parku ir Anykščių šilelio eko basų kojų taku. Jų pristatymas – liepos 21 d., Anykščių miesto šventės metu, subursiančios gausų būrį anykštėnų ir miesto svečių.

Virtualias trasas galima rasti mobilioje programėlėje „#walk15“. Pasirinkus norimą maršrutą ir ant jo spustelėjus, itin paprasta iš karto pradėti eiti ir gauti informaciją apie įdomius gamtinius ar kultūrinius objektus lietuvių bei anglų kalbomis. Taip pat yra skaičiuojami žingsniai – ne tik individualūs, tačiau ir bendrai nužingsniuoti kartu su visa Lietuva. Nuėjus trasą, ja vėl galima eiti bet kuriuo metu. Anykščių miestas netrukus didžiuosis jau keturiomis virtualiomis pažintinėmis trasomis.