Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vlada Musvydaitė: ,,Nebūk lepšis ir eik toliau Varėnoje!’’

2018.05.15.

Varėna turi ambicijų tapti sportiškiausiu miestu ir kryptingai to siekia. Tai patvirtino savaitgalį įvykusios Walmark „Ėjimo varžybos“, į kurias užsiregistravo net 1800 dalyvių. Varėnos gyventojai pastebi, kad tai vienas didžiausių šiame mieste vykusių sveikatingumo renginių ir džiaugiasi virtualioje trasoje sužinotais įdomiais faktais apie gimtąjį kraštą.

Renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė V. Musvydaitė teigia, kad jai labiausiai patiko matyti žmones, pirmą kartą atvykusius į Varėną ir susipažinusius su šiuo nuostabiu kraštu. „Man smagu, kad dalis žmonių atvyko traukiniu, kurio maršrutas buvo priderintas prie mūsų renginio. Visiems verta bent retsykiais pakeliauti traukiniu ir susipažinti su naujomis vietomis. Ėjimą su pažinimu derinti yra labai smagu“, – šypsosi V. Musvydaitė.

Ji pasakoja, apie itin didelį įspūdį palikusias dvi moteris, į renginį atvykusias keliomis valandomis anksčiau tam, kad galėtų praeiti visą trasą: „Jos turėjo grįžti į Vilnių, todėl atvyko anksčiau. Tuo ir yra nuostabi mūsų trasa – ją galime įveikti tada, kada norime ir mums yra patogu. Virtualią trasą galite rasti mobilioje programėlėje „#walk15“.“

„Taip pat man įsiminė senjorų pora su kuria mes kalbėjomės emocijomis, rankų gestais – jie džiaugėsi sėkmingai finišavę ir mes kartu fotografavomės. Man labai smagu, kad visa kurčnebylių bendruomenė vis labiau įsilieja į mūsų renginius“, – pabrėžia V. Musvydaitė

Sveikatingumą skatinanti motyvatorė džiaugiasi iš žmonių girdėdama širdžiai mielus žodžius: „Dėkui, Vlada, kad mus skatini eiti.“ Moteris akcentuoja, kad tai yra pati didžiausia padėka organizuojant Walmark „Ėjimo varžybas“.

Jai pritaria ir Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokytoja Edita Taraškevičiūtė, renginyje dalyvusi kartu su dar viena mokytoja ir auklėtiniais septintokais. Ji juokiasi, kad tokio amžiaus paauglius mokytojams ir tėvams sudominti yra sunku, tačiau, kai juos motyvuoja žinomas žmogus, viskas tampa paprasčiau. „Kai pakviečiau vaikus eiti, jie klausė apie maršrutą. Trasą mobiliojoje programėlėje peržiūrėjome dieną prieš renginį, per klasės valandėlę. Vaikai išskyrė, kad sužinos naujų vietų“, – pasakoja E. Taraškevičiūtė. Varėnos „Ryto“ progimnazija renginio metu buvo išrinkta masiškiausia mokykla.

Tuo tarpu masiškiausia jaunąja komanda išrinktų „Jaunųjų rankininkų“ treneris Povilas Petrušis sako: „Mes tiesiog norėjome parodyti pavyzdį, kad komandos draugais galime būti ne tik aikštelėje. Tokiose varžybose ėjome pirmą kartą. Patiko. Vaikai buvo laimingi ir patenkinti, nors iš pradžių abejojau, ar jiems nebus pernelyg karšta ir greitai neatsibos.“

15 000 žingsnių nešyklėje įveikusio jauniausio (1 mėn. 3 d.) renginio dalyvio tėtis varėniškis Artūras Juškevič pasakoja, kad trasą įveikė labai sklandžiai ir greitai. Jis teigia, kad atrado naujų vietų, nes paprastai eina iki Žiežulio ežero. Su juo sutinka mokytoja E. Taraškevičiūtė: „Atradome naujų vietų, nes paprastai einame iki Senosios Varėnos, o dabar mes ėjome dar toliau.“

Vyriausiai renginio dalyvei buvo 76 metai, masiškiausia šeima tapo Stukų šeimyna iš Utenos, o masiškiausia einančia įmone Varėnoje – UAB ,,Somi“.

„Mane labai žavi, kad žmonės myli savo augintinius. Jie juos ne tik atsiveža kartu, užregistruoja, tačiau ir prašo jiems vardinių numerių, trasa eina kartu su jais“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Varėnos sporto centras kartu su miesto savivaldybe stengiasi pateisinti miesto ambicijas tapti sportiškiausiu miestu, yra sau užsikėlęs aukštą kartelę, tad sportinis gyvenimas ne tik mieste, bet ir rajone pastaruoju metu ypač aktyvus. Čia vyksta daug sportinių ir socialinių renginių. Varėnos sporto centro baseinas, duris atvėręs vos daugiau nei prieš metus, jau spėjo tapti pamėgtu traukos centru, viliojančiu varėniškius ir rajono svečius. Čia ne tik nuolat vyksta plaukimo užsiėmimai įvairaus amžiaus vandens pramogų mėgėjams, siūloma naujų veiklų, kuriose dalyvauja vis daugiau mokinių.

Varėnos baseine jau įvyko dvejos respublikinės šeimų plaukimo estafečių varžybos „Dano Rapšio taurė“, šiemet jose dalyvavo beveik 40 šeimų iš visos Lietuvos. Itin svarbią vietą krašto sportiniame gyvenime užima ir rankinis. Varėnos rajone yra įrengtos pėsčiųjų bei dviračių trasos, ypač mėgiamas plaukimas baidarėmis.  metu varėniškiai intensyviai ruošiasi didelei vasaros sporto šventei, kurioje dalyvaus Varėnos bei aplinkinių rajonų sportiška bendruomenė. 

„#walk15“ komanda džiaugiasi grybų sostinėje pristačiusi jau 12-ą virtualią trasą. „Nebūk lepšis ir eik toliau Varėnoje!“, – šypsosi V. Musvydaitė, ir, tikisi, kad varėniškiai toliau skaičiuos ne tik grybus, bet ir žingsnius.