Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Namų vaistinėlė

Optimaliai pasirūpinta: Jūsų kelionių ir namų vaistinėlė
Kontaktiniai duomenys
A. Goštauto g. 40A
LT-03163 Vilnius
tel.: +370 5 2603926
faks.: +370 5 2603948
Nuotraukos

 

Namų vaistinėlė

Optimaliai pasirūpinta: Jūsų kelionių ir namų vaistinėlė

Nedidelė, bet prasmingai sukomplektuota namų vaistinėlė leidžia Jums patiems savarankiškai išsigydyti lengvus susirgimus ir pagerinti savijautą, netgi reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą. Namų vaistinėlėje taip pat turi būti ir visi medikamentai, kuriuos Jums paskyrė gydytojas ir kuriuos Jūs nuolatos vartojate.

Pasikonsultuokite su savo gydytoju arba vaistininku, kokių vaistų reikia, kad Jūsų namų vaistinėlė būtų tinkamai paruošta Jūsų namuose esančių asmenų poreikiams. Ypač toks pasiruošimas yra svarbus, kai namuose yra vaikų arba chroniškomis ligomis sergančių žmonių.

Tos pačios taisyklės taikomos ir kelioninei vaistinėlei, kuri turi būti pritaikyta šaliai, į kurią keliaujate. Pagalvokite apie preparatą Grippostad® C, kadangi nieko nėra nemaloniau, kaip atostogų metu susirgti peršalimu.

Tačiau yra keletas pagrindinių sudedamųjų dalių, kurios visada turi būti „normalioje“ namų vaistinėlėje:

  • Medikamentai nuo peršalimo ligų, karščiavimo ir skausmo, pvz., Grippostad, Snup, Bronchostad vaistas nuo kosulio ir ibudolor
  • Lašai akims ir ausims
  • Priemonės nuo viduriavimo ir virškinimo sutrikimų, pvz., Oralpadon, Elotrans, STADALAX arba Heparstad artišokų kapsulės
  • (Žaizdų) dezinfekavimo priemonės, pvz., Freka-Cid Puderspray
  • Tepalas sumušimams ir sąnarių išnarinimams, pvz., Mobilat DuoAktiv
  • Priemonės įdrėskimams, nubrozdinimams, pjautinėms žaizdoms ir nudegimams, pvz., Multilind gelis žaizdoms su cinko hialuronatu
  • Perrišimams reikalingos priemonės
  • Ligonių slaugymo taisyklės
  • Kitos priemonės, pvz., pincetas, žirklės arba žnyplės traukti erkėms

Kitos reikalingos namų vaistinėlės sudėtinės dalys...

  • Šildyklė
  • Plastikinės arba geriau latekso pirštinės
  • Kaukė dirbtiniam kvėpavimui „burna į burną“
  • Akių raištis
  • Termometras kūno temperatūrai matuoti (vaikams skirtas „ausies“ termometras)
  • Pincetas skirtas traukti rakštims
  • Medinė lopetėlė gerklei


Laikykitės tvarkos

Tam, kad žinotumėte, ką turite namų vaistinėlėje, saugokite visus prie vaistų pridedamus informacinius lapelius. Prieš vaisto vartojimą atidžiai perskaitykite informaciniame lapelyje pateiktą informaciją.

Jei vartojant vaistą, pasireiškia nusiskundimai, ir Jūs manote, kad jie yra susiję būtent su tuo medikamentu, perskaitykite informacinį lapelį dar kartą, ar tokios situacijos yra galimos, ir tuo klausimu būtinai pasitarkite su savo gydytoju.

Taip pat rekomenduojame ant vaisto pakuotės ar informacinio lapelio pasižymėti, kada, kam ir kokiai ligai gydyti buvo paskirtas arba nupirktas šis vaistas.

Kai kuriuos vaistus, pvz., daugelį akių lašų, atidarius pakuotę galima vartoti ne ilgiau kaip 4 savaites. Todėl atidarę pakuotę, ant jos iš karto pasižymėkite atidarymo datą.

Namų vaistinėlės laikymas

Namų vaistinėlę laikykite sausoje ir vėsioje vietoje, kadangi dėl drėgmės ir šilumos gali pasikeisti medikamentų poveikis.

Taip pat nelaikykite medikamentų tiesioginėje saulės šviesoje, nes stipriai įkaitę gali sprogti dujomis užpildyti purškiamų vaistų balionėliai. Vaistinėlės neturi pasiekti vaikai ir už savo veiksmus nebeatsakantys vyresni žmonės.

Atkreipkite dėmesį į nuorodas ant kiekvieno vaisto pakuotės ir į pakuotėje pridedamą vartojimo informaciją. Vaistams saugoti nelabai tinka vonios kambarys ir naktinis stalelis, rekomenduojame įsigyti specialią užrakinamą vaistinėlės spintelę.

Vienodais laiko tarpais patikrinkite savo namų vaistinėlę, ar joje netrūksta kokių nors vaistų ir ar dar nepasibaigė jų galiojimo laikas!

Patikrinimas: Kas gali likti? Ką reikia išmesti?

Automobilis kas dveji metai turi būti patikrintas techninėje patikroje. Jau vien dėl savo sveikatos namų vaistinėlę turėtumėte nuodugniai patikrinti dažniau. Vaistinėlės turinį (ar nieko netrūksta) geriausia būtų tikrinti kas 6 mėnesius. Taip pat atkreipkite dėmesį į vaisto galiojimo laiką ir medikamentų būklę. Jūsų vaistininkas Jums mielai patars.


ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Optimaliai pasirūpinta: Jūsų kelionių ir namų vaistinėlė