Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Biologinės tėvystės nustatymas

Kiekvieno organizmo pagrindinis „architektas“ — genetinė informacija, užkoduota ląstelėse esančiose DNR molekulėse
Kontaktiniai duomenys
A.J.Povilaičio g. 18
Vilnius
tel.: +370 5 2491040
faks.: +370 5 2401224
Nuotraukos
Biologinės tėvystės nustatymas

Kiekvieno organizmo pagrindinis „architektas“ — genetinė informacija, užkoduota ląstelėse esančiose DNR molekulėse. Dažnai apie dviejų asmenų giminystės ryšius liudija jų išorinis panašumas, tačiau genetinei asmens identifikacijai ir tėvystės/motinystės ryšių nustatymui nepakanka vien subjektyvaus išorinių bruožų įvertinimo.

 Biologinis vaiko ryšys su tėvais — tai tėvų genų rinkinio paveldėjimas (vaikai paveldi 50% motinos ir  50% tėvo genetinės medžiagos). Biologinės tėvystės nustatymo eksperimentą labai „spalvingai“ paaiškino vieno Vokietijos genetikos centro direktorius: „Įsivaizduokime, kad tėvai turi skirtingų spalvų karolius (mama raudonus, o tėvas — mėlynus), ir jie nutaria juos padovanoti savo vaikui — suveria vėrinį iš savo raudonų ir mėlynų karolių. Jei įsivaizduosime, kad vėrinio karoliai — kiekvieno iš tėvų genai, tuomet labai aiškiai matysime, kad vaikas turi tik „raudonus“  ir „mėlynus“ genus. Kitos spalvos karoliukų (genų) vaiko vėrinyje negali būti.“

Žmogaus identifikavimui DNR dažniausiai gryninama iš kraujo ir burnos epitelio ląstelių. Žmogaus DNR taip pat gali būti gryninama iš kaulų, plaukų, spermos, nagų ir kitokių audinių.

SORPO medicinos tyrimų centro laboratorijoje žmogaus DNR yra gryninama iš kraujo ir burnos epitelio ląstelių. Pastaraisiais metais biologinės tėvystės nustatymas gryninant DNR iš burnos epitelio ląstelių yra labiausiai paplitęs visame pasaulyje, kadangi šis būdas yra neskausmingas ir neinvazinis.

Biologinės tėvystės tyrimas atliekamas šiuolaikišku molekulinės biologijos metodu PGR metodu, naudojant aukščiausios kokybės reagentų rinkinius. Reakcijos metu padauginama 15 specifinių DNR sričių, arba kitaip vadinamų DNR žymenų. Specifiniai DNR žymenys, tai keliais šimtais tūkstančių kopijų žmogaus genome randamos trumpos tandemiškai pasikartojančios polimorfinės nukleotidų sekos — STR (angl. Short Tandem Repeats). Reakcijos produktai analizuojami automatiniu analizatoriumi.

Po DNR analizės sudaromi tėvo ir vaiko arba tėvo, vaiko ir motinos genetiniai pasai, kuriuose pateikiama penkiolikos specifinių DNR žymenų unikalūs rinkiniai (įprastinės biologinės tėvystės tyrimui vaiko motinos tyrimas nėra būtinas, tačiau, tam tikrais atvejais, tai gali šiek tiek padidinti tyrimo tikslumą). Genetinių pasų palyginimas leidžia tiksliai ir patikimai nustatyti tiriamų asmenų biologinę tėvystę (motinystę).

Biologinės tėvystės tikslumas tiriant šiuo molekulinės genetikos metodu siekia 99,999...%.

Ėminių paėmimo metu privalo dalyvauti visi tiriamieji asmenys. Visi duomenys apie tiriamus asmenis yra konfidencialūs (galimas anonimiškas tyrimas). Į laboratoriją patenka tik koduoti kraujo ėminiai. Tyrimo atsakymai telefonu neteikiami ir nekomentuojami. Tyrimo atsakymai pateikiami SORPO laboratorijoje, siunčiami e-paštu arba registruotu paštu.

UAB SORPO medicinos tyrimų centras neatstovauja klientų interesų teisme.

UAB SORPO medicinos tyrimų centre atliekamas ir anoniminis biologinės tėvystės tyrimasTyrimui taikomos papildomos sąlygos. Prašome iš anksto pasikonsultuoti tiesiogiai su laboratorijos specialistais.

Tyrimas atliekamas iš veninio (kapiliarinio) kraujo arba iš burnos epitelio ląstelių. Kraujo ir burnos epitelio ląstelių ėminiai imami SORPO laboratorijoje darbo dienomis ir šeštadieniais.

Tyrimo atsakymas pateikiamas po 3-4 savaičių.

 

Tolimesnių biologinės giminystės ryšių nustatymas

SORPO medicinos tyrimų centras, bendradarbiaudamas su "Forensic Science Service" (UK, Birmingham) laboratorija, pradėjo atlikti tolimesnių giminystės ryšių DNR tyrimus (močiutė, senelis - anūkas, anūkė; sesuo, brolis - brolis, sesuo).




ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Kiekvieno organizmo pagrindinis „architektas“ — genetinė informacija, užkoduota ląstelėse esančiose DNR molekulėse