Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Gyvūnų Helmintozės požymiai

Labai dažnai gyvūnų šeimininkai klausia apie parazitines kirmeles, ypač kai gyvūną įsigija pirmą kartą. Kaip dažnai, kada ir kuo dehelmintizuoti augintinį, ką daryti jei parazitų jau yra, ar jie pavojingi žmogaus sveikatai ?
Kontaktiniai duomenys
Žemynos g. 2B
06135 Vilnius
tel.: +370 606 98886
faks.: +370 5 2705945
Nuotraukos

Gyvūnų Helmintozės požymiai

Helmintai- parazitinės kirmelės, gyvenančios ( parazituojančios ) gyvūno ar žmogaus organizme. Labiausiai paplitę parazitai: nematodai- apvaliosios kirmelės ir cestodai- plokščiosios kirmelės. Jos sukelia ligas, vadinamas helmintozėmis.

Užsikrėtimo keliai

Gyvūnai užsikrečia:

- motinos įsčiose;

- per motinos pieną žįsdami;

- per užkrėstą aplinką : vandenį, dirvožemį, išmatas;

- kontaktuodami su sergančiais gyvūnais;

- kai kuriuos parazitus platina blusos;

- žmogus sukelėją gali pernešti su avaline;

- gyvūnai gali užsikrėsti ėsdami nekokybišką, blogai termiškai apdorotą mėsą ir žuvį, subproduktus ir atliekas.

 Helmintozės požymiai

 Sunkiausi pažeidimai stebimi jauniems gyvūnams, kurių dar silpna imuninė sistema. Gyvūnai liesėja, būna išpūstais pilvais, gali vemti, viduriuoti su kraujo priemaišomis. Pasireiškia apatija, neatsparumas kitoms ligoms, gali išsivystyti mažakraujystė. Parazitų lervos, migruodamos organizme, kai kuriem gyvūnams sukelia kosulį. Jei invazija labai didelė, gyvūnas gali gaišti.

Suaugusiems gyvūnams helmintozės pasireiškia tokiais pačiais požymiais, tik jie gali būti silpniau išreikšti. Helmintų galima rasti išmatose, vėmaluose ir pas jaunus, ir pas suaugusius gyvūnus. Cestodai dažnai aptinkami aplink gyvūno išangę prilipę baltos spalvos nareliai ( panašūs į grūdus ).

 Pavojus žmogui

 Žmogus gali užsikrėsti helmintais nuo savo augintinio:

- ant gyvūno snukučio, letenėlių gali būti helmintų kiaušinėlių, kurie vėliau patekę ant žmogaus rankų patenka ir į virškinamąjį traktą;

- kai užsikrėtęs gyvūnas laižo žmogaus veidą ar rankas;

- per aplinką, ypač vaikai, kai žaidžia ten kur yra gyvūnų išmatų, užkrėstų helminto kiaušinėliais;

- per neplautas uogas, daržoves.

Užsikrėtus helmintais, pastebima daug ir įvairių simptomų. Ypač pavojinga vaikams, nes silpnina imuninę sistemą, sukelia apatiją, apetito stoką, liesėjimą ir kt.

 Dehelmintizacija

Dehelmintizacijai naudojami įvairūs vaistai, taip pat yra pastos - jas dažnai renkasi jaunų šuniukų ir kačių šeimininkai, nes mažo svorio gyvūnėliams ją lengva dozuoti ir tai patogu tiems, kuriems sunku suduoti tabletes.

Naudojant antihelmintikus svarbu žinoti gyvūno svorį, pagal kurį paskaičiuojama reikiama vaisto dozė.

Profilaktinė dehelmintizacija atliekama visą augintinio gyvenimą.

Jei helmintų invazija labai didelė, vaistus geriau skirti su veterinarijos gydytojo priežiūra, nes žūdami helmintai gali sukelti stiprią intoksikaciją. Gali tekti skirti papildomą gydymą. Prieš suduodant antihelmintus, gyvūnas nebūtinai turi būti alkanas - tai didelės įtakos neturi. Paprastai, alkanam gyvūnui lengviau suduoti tabletes.

Profilaktika

Labai svarbu laiku dehelmintizuoti augintinius. Kilus įtarimui, kad gyvūnas jau užsikrėtęs - būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Svarbu saugoti ne tik gyvūną, bet ir mus supančią aplinką nuo parazitų. Tai yra nepalikti šuns išmatų  žmonėms ir ypač vaikams lengvai prieinamose vietose. plauti rankas, paglosčius gyvūnėlius, plauti vaisius ir daržoves, laikytis kasdienės higienos.



ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Labai dažnai gyvūnų šeimininkai klausia apie parazitines kirmeles, ypač kai gyvūną įsigija pirmą kartą. Kaip dažnai, kada ir kuo dehelmintizuoti augintinį, ką daryti jei parazitų jau yra, ar jie pavojingi žmogaus sveikatai ?