Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Antrus metus iš eilės geriausių Lietuvos vaistininkų apdovanojimuose „Eurovaistinė“ laimi aukso medalį

2019.12.10.

Antrus metus iš eilės farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas skelbia „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimus. Kauno rotušėje vykusios ceremonijos metu apdovanoti geriausi farmacijos specialistai, kalbėta apie profesijos prestižą ir kylančius iššūkius. Kaip ir praėjusiais metais, auksinis apdovanojimas atiteko „Eurovaistinės“ vaistininkei, šįkart ja pripažinta Laura Gogienė.

„Toks garbingas įvertinimas – didžiausia dovana“, – dar neatslūgus džiaugsmui sakė sostinėje dirbanti L. Gogienė. Farmacininkė pripažįsta, kad tai stiprus paskatinimas tobulėti ir eiti pirmyn.

Vaistininkė sako, neturinti jokių paslapčių, kaip tapti auksiniu vaistininku. Pasak jos, svarbiausia būti geru ir nuoširdžiu, o tai be abejonės pajus ir aplinkiniai.

Vilniaus Mingaugo g. 11 visą parą dirbančioje vaistinėje vadovės pareigas einanti L. Gogienė įsitikinusi, kad konsultacija prasideda nuo paprasčiausio kontakto, todėl ji stengiasi, kad žmogus jaustųsi laukiamas. „Geras pirmasis kontaktas nulemia visą konsultacijos eigą. Didžiausias prioritetas man – poreikių išsiaiškinimas. Kuo daugiau žinių apie situaciją, tuo geresnį ir tikslesnį rezultatą pasieksime – neliks abejonių ar spėlionių“, – sako ji.

Pasak specialistės, šiandien vaistininkas yra greičiausiai ir paprasčiausiai pasiekiamas sveikatos priežiūros specialistas, kurio suteikiama farmacinė paslauga tikrai žengia į priekį, vejasi naujas tendencijas, kitų šalių patirtį, tačiau, jos nuomone, tobulėti dar tikrai yra kur. „Vaistininko suteikiamos paslaugos galėtų būti plečiamos: skiepijimas, kompensuojamų vaistų tęstinis išrašymas, tam tikrų kraujo biocheminių rodiklių matavimas ir sekimas, aktyvi farmacinė rūpyba, glaudesnis bendradarbiavimas su gydytojais“, – vardija vaistininkė. Jos teigimu, šie ateities planai vaistininko vaidmenį tik dar labiau sustiprintų.

Vaistininko vaidmuo tik augs

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs Kauno arkikatedros arkivyskupas kardinolas Sigitas Tamkevičius sakė, kad, nepaisant kalbų apie sveikos gyvensenos naudą, jis abejoja, kad ateis diena, kai farmacininkai bus nebereikalingi. „Daugelį amžių žmonės džiaugiasi tais, kurie sugeba padėti. Iš Dievo esame gavę gyvybę, sveikatą, brangų turtą. Kartais be savo kaltės, kartais dėl savo kaltės tą turtą išmėtome ir išbarstome“, – sakė Kauno arkikatedros arkivyskupas kardinolas Sigitas Tamkevičius pridurdamas, kad vaistininkai yra tie žmonės, kurie padeda vėl surinkti tai, kas išbarstyta.

Pasak Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, visuomenei senėjant vaistininkų vaidmens reikšmė tik augs. Pirmas toks žingsnis, didinantis šios profesijos svarbą, jau žengtas – vaistininkams bus suteikta galimybė vakcinuoti. „Ateityje, manoma, į vaistininkus kreipsis ne tik sergantys, bet ir sveiki, kurie norės išvengti ligų. Visi suprantame, kad turime kuo ilgiau išlikti sveiki. Nors gyvenimo trukmė ilgėja, bet kyla naujų iššūkių“, – sakė ji.

Jai antrino ir LSMU prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė. Pasak jos, vaistininko profesija yra ypač svarbi. „Farmacininkas yra vienas iš tų žmonių, kurie būna arčiausiai ligonio. Ateina net ir tie, kurie nenuėjo pas gydytojus. Pas vaistininką jie visada ateis, prašys pagalbos, patarimo“, – sakė ji.

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Medicinos akademijos Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė kalbėdama apie vaistininko profesiją prisiminė pokalbį su LSMU farmacijos absolvente. „Aš jos paklausiau, kokių savybių reikia, kad galėtume rekomenduoti moksleiviui pasirinkti vaistininko profesiją, nes daug dirbame su mokyklomis. Jos atsakymas buvo labai paprastas: „Reikia mylėti žmogų.“ Iš tiesų, žinių reikia, bet tam, kad padėtum žmogui pasveikti arba kad jis nesusirgtų, be meilės turbūt nepadės daugiau nei vienas žingsnis“, – sakė ji.