Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Baldai1” grupė finansavo 100 tūkst. medžių pasodinimą, planuoja pasiekti milijoną

2020.06.08.

Baldais internetu prekiaujančios įmonės principas: už kiekvieną užsakymą – po naują pasodintą medį

Tarptautinė įmonių grupė „Furniture1“, Lietuvoje veikianti su „Baldai1“ prekės ženklu, šiemet planuoja finansuoti 300 tūkstančių naujų medžių pasodinimą. Bendradarbiaudama su tarptautine organizacija „Trees for the Future“, baldais internetu prekiaujanti „Baldai1“ jau spėjo pasiekti apčiuopiamų rezultatų – per pastaruosius  mėnesius bendras finansuotų medžių skaičius pasiekė 100 tūkstančių. Įmonės vertinimu, po dvejų metų realu pasiekti simbolinį milijono pasodintų medžių tikslą.

„Laikomės principo – už kiekvieną įvykdytą užsakymą skiriame lėšų vienam medžiui pasodinti. Nepriklausomai, ar klientas užsako didžiulį svetainės baldų komplektą, ar tik vieną knygų lentyną. Taip siekiame prisidėti prie medžių atsodinimo Žemėje programos, greičiau atkurti gyvybingus ir derlingus plotus planetoje, padėti žmonėms įveikti klimato kaitos sukeltas problemas“, – sako Pijus Makarevičius, „Baldai1“ įkūrėjas ir vadovas.

Jo teigimu, tiek įmonių grupės darbuotojams, tiek klientams svarbu žinoti, kad vartodami iš natūralių medžiagų pagamintus produktus, gamintojai ir tiekėjai atsakingai žiūri į gamtos išteklių naudojimą ir prisideda prie resursų atnaujinimo.

Bendradarbiauja su „Trees for the Future“

Šią socialinės atsakomybės iniciatyvą „Baldai1” įgyvendina bendradarbiaudama su tarptautine nevyriausybine organizacija „Trees for the Future“. Jos pagrindinė veikla – grąžinti derlingumą nustekentiems žemės plotams besivystančiose šalyse, išvaduoti jų gyventojus nuo bado, suteikti jiems galimybę užsiauginti maisto ir susikurti ilgalaikį pragyvenimo šaltinį. Programa įgyvendinama mokant gyventojus pasodinti ir prižiūrėti ištisus medžių sodus labiausiai klimato kaitos paveiktose Afrikos šalyse, tokiose kaip Kamerūnas, Kenija, Senegalas, Uganda, Gvinėja ir Tanzanija. Būtent šių šalių gyventojai priversti palikti gimtuosius kraštus, nes anksčiau iškirsti miškų  plotai dėl klimato kaitos neteko drėgmės ir pavirto dykumomis. Specialiai parinktos medžių rūšys padeda apsaugoti vietinių fermerių ūkius nuo vėjo, saulės, drėgmės netekimo. Naujai pasodinti augalai grąžina žemei pavėsio ir gaivos, o ilgainiui susidaro derlingas sluoksnis, tinkamas užsiauginti grūdų ir daržovių, ganyti naminius gyvulius.

„Trees for the Future“ veiklos mastai tiesiogiai priklauso nuo gaunamos finansinės paramos. Organizacija iškėlė tikslą iki 2025 m. išvaduoti nuo bado iki 1 mln. gyventojų, padedant jiems įkurti 125 tūkstančius naujų medžiais apsodintų sodų.

Socialinę atsakomybę supranta globaliai, panašius projektus remia žinomiausi pasaulio verslininkai

Aiškindamas, kas paskatino bendrovę „Baldai1“ pasirinkti būtent šią iniciatyvą, P. Makarevičius pasakoja:  „Suprantame, kad gyvename globaliame pasaulyje, todėl kiekvienas pasodintas medis, nepriklausomai nuo šalies ar kontinento, prisideda prie kovos su klimato kaitos padariniais. Tuo pačiu, mūsų pasirinkta programa sprendžia kur kas daugiau problemų: padeda skurstančių šalių gyventojams išsivaduoti nuo bado, išmoko verstis žemdirbyste naujomis klimatinėmis sąlygomis ir suteikia galimybę pasilikti gyventi savo gimtosiose šalyse.“  

Devyniose Europos šalyse veikianti įmonių grupė šiemet planuoja pasiekti 300 tūkstančių užsakymų per metus.  P. Makarevičius teigia, kad ir toliau išlaikant aukštą užsakymų augimo tempą – po 80 proc. kasmet, įmonei gali pavykti pasiekti kitą simbolinę kartelę – pirmąjį milijoną pasodintų medžių. Panašiose programose dalyvauja ir žinomi pasaulio verslininkai – pavyzdžiui, „Tesla“ vadovas Elonas Muskas.

„Baldai1“ – baldų prekybą internetu vykdanti įmonė, be išankstinio apmokėjimo iki durų pristatanti užsakytus baldus įmonėms ir organizacijoms. „Furniture1“ įmonių grupė veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Graikijoje. Pernai grupės apyvarta augo 80 proc. ir devyniose šalyse pasiekė 45 mln. Eur.

Apie „Funiture1.eu“

Veiklą 2008 m. Lietuvoje su prekės ženklu „Baldai1.lt“ pradėjusi interneto parduotuvė šiuo metu veikia 9-iose Europos šalyse. Įmonė suteikia galimybę savo klientams be jokios rizikos rinktis baldus iš daugiau kaip 100 tūkst. skirtingų modelių be išankstinio apmokėjimo, su nemokamu pristatymu ir nemokamu grąžinimu. Įmonė baldus klientams pristato tik savo transportu, prisiimdama atsakomybę už prekės kelionę nuo gamintojo iki kliento durų palankiu kainos ir kokybės santykiu. Beveik 30-tyje „Furniture1.eu” biurų ir „cross-dock“ tipo sandėlių dirba daugiau kaip 300 darbuotojų. Jie rūpinasi, kad kuo daugiau europiečių galėtų mėgautis malonia baldų ir interjero aksesuarų apsipirkimo patirtimi įsirengdami savo namus.