Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Iki 2025-ųjų išnyks narvai paukštynuose?

2018.01.26

Prie gyvūnų gerovės standartus keliančių prekybos centrų „Rimi“ ir „Maxima“ prisijungė „Norfos mažmena“, paskelbę, kad taip pat atsisakys prekybos narvuose augintų vištų kiaušiniais iki 2025 metų.

„Norfa“ siekia, kad būtų užtikrintos tinkamos gyvūnų auginimo ir laikymo sąlygos, todėl pratins ir skatins pirkėjus įsigyti laisviau auginamų vištų dedamus kiaušinius“, – rašoma prekybos tinklo pranešime. Atkreipiamas vartotojų dėmesys ir į tai, kad „bendrovė žymi jai priklausančiais privačiais prekių ženklais ant kraiko auginamų vištų kiaušinius, esančius prekyboje. Privačiais prekių ženklais žymimos aukštesnės kokybės ir didžiausią paklausą turinčios prekės. Anksčiau ant kraiko auginamų vištų kiaušiniai nebuvo kaip nors išskiriami.“

Atsižvelgdami į pirkėjų nerimą dėl kiaušinių kainų, „Norfos“ atstovai teigė sprendimus dėl šio klausimo įgyvendinimo priemonių priimsią atsižvelgdami „į vyraujančius gyvūnų gerovės standartus, pirkėjų pageidavimus ir esminius ekonominius faktorius“. Tikimasi, kad galimą kainų skirtumą tarp numeriu 3 ir numeriais 2 bei 1 žymimų kiaušinių sušvelnins net septynetą metų truksiantis pereinamasis laikotarpis, per kurį, planuojama, gausės ne narvuose augintų kiaušinių tiekimas.

„Šiuo metu etiškesni ir maistingesni kiaušiniai vis dar tebėra tam tikra prasme nišinė prekė, būtent todėl jų kaina tokia aukšta. Iš tiesų ant kraiko laikomų vištų kiaušinių gamyba atsieina vos penktadaliu brangiau, nei trečiojo numerio kiaušinių“, komentavo gyvūnų apsaugos organizacijos Tušti narvai“ narys Mykolas Šermukšnis. „Po vokiečių tinklo „LIDL“, „Norfa“ buvo pirmoji  bendrovė tarp didžiųjų Lietuvos prekybos tinklų, kuri pradėjo svarstyti galimybę nutraukti prekybą žemiausios gerovės kiaušiniais ir pasikonsultavo su mumis dėl vištų laikymo sąlygų“, prisiminė aktyvistas.