Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kelionę į Disneilendą laimėjo jauniausia „Tūkstantmečio vaikų“ dalyvė

Uoliausia jaunąja Lietuvos skaitytoja tapo aštuonmetė antrokė Martyna Jozič iš Vilniaus, labiausiai mėgstanti Astridos Lindgren kūrinius ir knygoms skirianti bent valandą kasdien. Ji nurungė kitus vaikus specialiai projektui „Augu skaitydamas“ skirto žinių konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, transliuoto spalio 26 d. per LRT kanalą, metu. Dėl uoliausiojo jaunojo skaitytojo titulo iš viso varžėsi 12 įvairaus amžiaus vaikų, kurie per šią vasarą išaugino didžiausius Knygų medžius, t. y. perskaitė daugiausiai knygų.

„Auginti“ simbolinius Knygų medžius nuo gegužės mėnesio Lietuvos vaikus kvietė įmonių grupės „Alma littera“ iniciatyva „Augu skaitydamas“. Kuo vaikas perskaito daugiau knygų, tuo daugiau lapelių su jų pavadinimais atsiranda ant medžio. Rugsėjo pabaigoje Vilniuje vykusios Knygų medžių šventės metu buvo paskelbti didžiausių Knygų medžių savininkai. Jais tapę vaikai ir susitiko pasitikrinti savo žinių apie knygas televizijos konkurse. Įdomu tai, kad šiuo aspektu mergaitės žymiai lenkė berniukus, mat didžiąją dalį konkurso dalyvių sudarė būtent jos.

Geriausiai su konkurso metu pateiktais klausimais susidorojusiai vienai jauniausių laidos dalyvių – antrokei Martynai Jozič – atiteko pagrindinis prizas – kelionė dviem asmenims į Disneilendą Prancūzijoje. Per šią vasarą mergaitė perskaitė 68 knygas arba daugiau nei 6 000 puslapių. Martyna į pirmą klasę atėjo jau mokėdama gerai skaityti, tą ji aktyviai daro nuo 6-erių metų.

„Labiausiai mėgstu skaityti Astridą Lindgren. Jau perskaičiau beveik visas jos knygas, net ir skirtas vyresniems vaikams. Dar labai mėgstu Gotfrydą Proislerį. Jei nespėju paskaityti po pamokų, tai visada bent kokį skyrių paskaitau prieš miegą“, – pasakojo pati Martyna.

Tai – ne pirmoji Martynos pergalė skaitytojų konkurse. Praėjusiais metais jos klasėje mokytoja taip pat skatino vaikus kuo daugiau skaityti ir vėliau bendraklasiams papasakoti knygų turinį. Pagal tuomet perskaitytų puslapių skaičių Martyna tapo pirma tarp savo bendraklasių.

„Televizijos konkursą specialiai surengėme tam, kad vaikai galėtų pasitikrinti savo žinias, kurias gavo skaitydami. Taip pat norėjome parodyti, kad labai svarbu ne tik ką nors sužinoti iš knygų, bet tą informaciją panaudoti ir praktiškai pritaikyti. Tuo pačiu norėjome dar kartą parodyti, kad skaityti smagu. Laidos žiūrovai, tikiu, tuo įsitikino“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“, vykdančios projektą „Augu skaitydamas“, direktorė.

Iš viso Lietuvos vaikams šalies bibliotekose, knygynuose, taip pat įvairių „Augu skaitydamas“ renginių ir iniciatyvų metu buvo išdalinta 30 tūkstančių Knygų medžių. Apie 2 500 vaikų juos „užaugino“ ir pretendavo patekti į labiausiai skaitančiųjų gretas. Iš viso ant tokių Knygų medžių užaugo 30 393 lapelių su perskaitytų knygų pavadinimais. Vidutiniškai vienas vaikas, varžęsis dėl uoliausiojo jaunojo skaitytojo titulo, perskaitė beveik 14 knygų.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.

 

Apie įmonių grupę „Alma littera“

Didžiausią Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupę „Alma littera“ valdantis UAB „AL holdingas“ vienija 11 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Visoje įmonių grupėje dirba daugiau kaip 500 darbuotojų. Įmonių grupės pardavimo pajamos 2011 m. sudarė 107 mln. Lt.

Andrius Petraitis
Viešųjų ryšių projektų vadovas
UAB „AL holdingas“