Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Laimonas Devyžis: „Eurovaistinė“ siekia pradėti skiepyti jau kovą

2021.01.20.

Pagrindinio šalyje vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkas Laimonas Devyžis sako, kad galimybė vaistinėje pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir gripo – prioritetinis bendrovės šių metų projektas. Tikimasi, kad jį įgyvendinti pavyks jau kovo mėnesio antroje pusėje.

 „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkas L. Devyžis pasakoja, kad kovą šią paslaugą planuojama pradėti teikti aštuoniose tinklo vaistinėse penkiuose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, tam šiuo metu ruošiasi daugiau nei pusšimtis vaistininkų. Vis dėlto tuo planuojama neapsiriboti ir šią paslaugą ateityje plėsti didesnėje dalyje tinklo vaistinių.

Vaistinėse pacientus skiepyti galės išplėstinės praktikos vaistininkai, kurie jau artimiausiu metu pradės kursus papildomai kvalifikacijai gauti. Vaistininkų kursai truks beveik 40 valandų, juose – tiek teorinės žinios, tiek praktiniai užsiėmimai. Išplėstinės praktikos vaistininkus rengia Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, tikimasi, kad artimiausiu metu šią programą pasiūlys ir Vilniaus universitetas.

Artimiausiu metu vaistinėse pacientams bus galima pasiskiepyti nuo gripo ir erkinio encefalito, tačiau „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkas neatmeta galimybės, kad ateityje čia bus galima gauti ir skiepą nuo COVID-19. „Mes esame pasiruošę dalyvauti pandemijos suvaldymo procese ir kai tik bus galimybė sieksime atitikti tam keliamus reikalavimus“, – užtikrina bendrovės valdybos pirmininkas. Vaistinėse pradedama skiepyti gripo ir erkinio encefalito skiepais, nes jie yra vieni paklausiausių ir aktualiausių visuomenėje.

Pasak vaistinių tinklo valdybos pirmininko, šiuo metu reikia pasirūpinti, kad vaistinės, kuriose planuojama skiepyti pacientus atitiktų joms keliamus reikalavimus. „Vaistinėms yra keliami ploto, vėdinimo reikalavimai, svarbu pasirūpinti, kad jose būtų galima naudotis karštu ir šaltu vandenius. Natūralu, kad mažiausiose vaistinėse šios paslaugos kol kas negalėsime pasiūlyti, tačiau ateityje atidarydami naujas vaistines ar rekonstruodami esamas į tai būtinai atsižvelgsime“, – sako L. Devyžis.

Kitų šalių praktika rodo, kad pradėjus vakcinavimą vaistinėse, išauga pasiskiepijusių žmonių skaičiai. Skiepai vaistinėse jau galimi nemažoje dalyje valstybių – pacientai juos jau vertina Norvegijoje, Portugalijoje, Švedijoje ir kitose šalyse.