Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

MITA ir CIFTIS pasirašė susitarimą Kinijoje dėl bendradarbiavimo mokslo ir inovacijų srityje

2018.05.30.

Vakar, gegužės 29 d., Pekine vykusiame Lietuvos Finansų ministerijos ir Lietuvos ambasados Kinijoje organizuotame „Belt and Road Fintech“ forume buvo pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA ) ir CIFTIS Organizacinio komiteto (The Organizing Committee for China Beijing International Fair for Trade in Services). 

Susitarimą pasirašė MITA direktoriaus pavaduotojas Gintas Kimtys ir CIFTIS direktorius Ni Yuegang. Susitarta dėl pagalbos ir bendradarbiavimo veiksmų organizuojant tarptautinę parodą CIFTIS ir renginius ateityje.

Šis susitarimas svarbus MITA kuruojamam tinklui „Open R&D Lietuva“, taip pat Lietuvos mokslui ir verslui, tęsiant Lietuvos inovacijų potencialo pristatymą Kinijoje, ieškant partnerių, investuotojų, užsakovų.

Šiame forume finansų ministras Vilius Šapoka kartu Lietuvos verslininkais Ilja Laursu („Nextury Ventures“), Andriumi Adamoniu („Tieto Lietuva“) bei Kinijos valdžios ir akademine visuomene diskutavo apie finansinių technologijų globalumą, pristatė Lietuvos patirtį, kuriant palankią reguliavimo aplinką „fintech“ įmonėms ir užtikrinant tinkamą vartotojų apsaugą „fintech“ srityje. Diskusiją moderavo Tom Kim, kompanijos „Thomson Reuters“ vadovas Kinijoje.

CIFTIS - tarptautinė prekybos ir paslaugų paroda, kurią organizuoja Kinijos komercijos ministerija ir Pekino miesto savivaldybė nuo 2012 m. Paroda apima net 12 skirtingų sektorių. Lietuvos mokslas, vienijamas tinklo „Open R&D Lietuva“, jau ne pirmą kartą dalyvauja šioje parodoje bei pristato teikiamas mokslinių tyrimų paslaugas jungtiniame stende.

Forumo metu buvo vertinga galimybė išgirsti pasaulinio lygio finansų rinkos atstovų įžvalgas bei siūlymus, kurie padėtų Lietuvai tapti dar patrauklesne baze inovatyvių finansinių technologijų bendrovėms.