Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Pirmasis Lietuvos specializuotas bankas planuoja padidinti smulkaus ir vidutinio verslo paskolų portfelį 4 kartus

2020.01.21.

Pirmuoju specializuotu banku Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje tapęs „mano.bank“, 2020 metais planuoja intensyvią plėtrą. Naujasis bankas ketina nutraukti Lietuvos rinkoje susidariusį smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) kreditavimo stygių bei suteikti verslui lengvesnę prieigą prie kreditinių lėšų. 

Prieiga prie kredito čia ir dabar

Pastaruoju metu reikšmingai sumažėjęs didžiųjų bankų rizikos apetitas ir konkurencijos Lietuvos bankų sektoriuje stoka smulkų ir vidutinį verslą palieka kreditavimo nuošalyje. Tokia padėtis rinkoje turi tiesioginę neigiamą įtaką Lietuvos įmonių galimybei augti bei realizuoti savo verslo potencialą. Pasak „mano.bank“ valdybos pirmininko Vytauto Olšausko, specializuotas bankas daugiausiai dėmesio skiria smulkaus bei vidutinio verslo klientams. 

„Nors kaip bankas esame naujokai, verslo kreditavimo srityje turime ilgametę patirtį, suprantame verslo dinamiką ir finansavimo poreikį čia ir dabar, ne po mėnesio ir begalybės posėdžių. Todėl verslui suteikiame lengvą prieigą prie kredito pagal poreikį, kai to labiausiai reikia“, – teigė V. Olšauskas

Jo teigimu, per 2020-tuosius metus „mano.bank“ planuoja paskolų protfelį, skirtą SVV, padidinti net 4 kartus.

„Dalis mūsų klientų yra vidutinės įmonės, užsiimančios įvairiomis smulkios gamybos, prekybos ar įvairių kasdieninių paslaugų veiklomis. Neturime išankstinio nusistatymo „už“ ar „prieš“ tam tikras veiklos rūšis ar klientus. Renkamės dirbti su gerai savo sritį išmanančiais verslininkais, kurie turi aiškias verslo idėjas, yra subūrę profesionalias komandas, galinčias tas idėjas įgyvendinti, todėl turi didelį potencialą net pesimistiškai vertinant ekonomikos augimo tendencijas“, – aiškino V. Olšauskas.

Ne tik kreditas smulkiam ir vidutiniam verslui

Nors bankas 2020 metais susikoncentravo į SVV, tačiau jis dirbs ir su didesnes apyvartas generuojančiais verslais bei investiciniais nekilnojamo turto plėtros projektais.

„Verslui skoliname iki 1,5 mln. EUR, o su kreditavimo partneriais, tokiais kaip Vilniaus regiono kredito unija, galime įgyvendinti ir labiau ambicingus bei kapitalui imlius projektus. Esame stabiliai veikiantis bankas, todėl galime pasiūlyti konkurencingas sąlygas ir suteikti finansavimą ilgesniam laikotarpiui. Tai yra vienas mūsų arkliukų, nes dauguma naujų konkurentų, kuriais laikome ir alternatyvų verslo finansavimą siūlančias įmones, įprastai siūlo tik reikšmingai mažesnės apimties finansavimą, trumpam laikotarpiui“, – teigė V. Olšauskas.

Anot jo, „mano.bank“ verslo klientai gali pasinaudoti įvairiomis kreditavimo rūšimis. Pradedant, kredito lėšomis apyvartiniam kapitalui, baigiant, investicinėmis paskolomis verslo bazės kūrimui, įrangos įsigijimui, darbuotojų samdymui ar žemės ūkio verslo palaikymui bei plėtrai.

Be apyvartinių lėšų ar investicinių paskolų, „mano.bank“ verslui siūlo Lietuvoje dar retai pasitaikančią, tačiau verslui aktualią sandorio finansavimo paslaugą.

„Sandorio finansavimą pradėjome teikti dažniau, pastebėję dvi problemas. Pirma, dalis mūsų klientų susiduria su išnaudotų kreditų limitų problema kituose bankuose. Antra, didieji bankai nesigilina į nestandartinių sandorių sąlygas, o teikia prioritetą standartizuotiems produktams“, – sakė „mano.bank“ valdybos pirmininkas.

Jo teigimu, prireikus skubiai atsiskaityti už žaliavas ar prekes, atsiradus galimybei palankiomis sąlygomis įsigyti kitą įmonę ar kitam skubiam sandoriui, verslui reikia operatyvios trumpalaikės finansinės injekcijos. Išanalizavę finansavimo poreikį „mano.bank” gali pasiūlyti individualią sandorio struktūrą bei kainodarą, o tai leidžia sukurti maksimalią konkretaus sandorio pridėtinę vertę tiek klientui, tiek bankui.

Naudojasi technologijų teikiamais privalumais

Praėjusių metų rugpjūtį „mano.bank“ privatiems asmenims pradėjo teikti vartojimo kreditus internetu, naudojant tik mobilų parašą arba „Smart-ID“.

„Gyvename technologijų amžiuje, todėl vadovaujamės principu, jog tik banko darbuotojai turėtų laiką leisti banke. Šiuo metu kuriame įrankius, kurių pagalba verslo patirtis su banku bus operatyvi ir nereikalaus daugkartinių susitikimų banko skyriuose“.

Jau pirmąjį šių metų ketvirtį „mano.bank“ verslo klientams pasiūlys dar vieną naujieną – internetu atidaromą banko sąskaitą su nemokamais lėšų pervedimais SEPA tinkle. 

Specializuoto banko „mano.bank“ valdybos pirmininkas pabrėžė, jog jie investuoja į teigiamos klientų patirties kūrimą, daug dėmesio skiriant aptarnavimo ir paslaugų kokybei, naudojant įvairius technologinius sprendimus. 

Ne „Jūs“, o „tu“

Anot V. Olšausko, 2018 m. spalį gauta specializuoto banko licencija, „mano.bank“ pavertė mažiausiu banku, turinčiu didžiausias ambicijas. 

„Banko licencija yra geriausias mūsų darbo ir patirties kreditavimo bei finansų sferoje įvertinimas. Kaip bankas esame pasiruošę padėti įvairiems klientams siekti savo užsibrėžtų finansinių tikslų: tiek mažesniems verslams, tiek paprastiems žmonėms būti įtrauktiems į finansų pasaulį, kuris iki šiol daugiausiai dėmesio skyrė stambių verslų poreikiams patenkinti. Šis požiūris tapo mūsų banko DNR dalimi. Net ir augant sieksime būti atviri visiems savo klientams bei išlaikyti operatyvumą priimant kreditavimo sprendimus bei suteikiant galimybes visuomenei augti. Nenorime būti dar vienas tradicinis, nelankstus bankas, į kurį atvykti reikia prisiruošti“, – sakė V. Olšauskas.

Jo teigimu, „mano.bank“ atsisakė formalios, iš aukšto į kitus žiūrinčios tradicinio banko pozicijos ir pasirinko neformalų komunikacijos bendravimo su klientais toną. Sudėtingoms finansinėms frazėms bei oficialiems terminams tarė: „sudie“, o kreipinį „Jūs“ dažnai pakeičia į „tu“.

2019 m. trečio ketvirčio duomenys rodo, kad AB „Mano banko“ paskolų portfelis siekė 29 mln. EUR, o bendras turtas viršijo 49 mln. EUR.