Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Revolut” patys kreipėsi į Vyriausybės komisiją, prašydami įvertinti įmonės atitiktį nacionalinio saugumo interesams

2019.04.10.

Trečiadienio rytą Didžiosios Britanijos startuolis „Revolut Ltd” pateikė oficialų kreipimąsi Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijai, patys prašydami trečią kartą įvertinti bendrovės atitiktį nacionalinio saugumo interesams. Įmonė nusprendė šį žingsnį žengti matydama Seime kilusias diskusijas ir siekdama išsklaidyti bet kokias abejones dėl jų veiklos Lietuvoje.

„Visada pabrėžėme, kad mūsų bendradarbiavimas su visomis Lietuvos finansų sektorių reguliuojančiomis institucijomis nuo pat pradžių buvo paremtas visiško atvirumo ir skaidrumo principais. Matydami, kad vis dar keliami klausimai, ir, vertindami valdžios atstovų darbą bei siekį turėti visus reikalingus atsakymus, siekiame išsklaidyti visas galimas abejones dėl bendrovės tinkamumo veikti šiame sektoriuje”, - teigia „Revolut” įkūrėjas ir vadovas Nikas Storonskis.

Pateikę kreipimąsi į komisiją, „Revolut” apie šį žingsnį asmeniniu laišku informavo Seimo narį, Biudžeto ir finansų komiteto vadovą Stasį Jakeliūną. „Komiteto vadovui išreiškėme apgailestavimą, jog mūsų ankstesnė komunikacija galėjo nuskambėti kaip pernelyg emocionali. Mes siekiame Lietuvoje sukurti pasaulinio lygio banką, ir visada esame pasiruošę užmegzti dialogą tiek su p. Jakeliūnu, tiek ir kitais Seimo nariais, kuriems galėtume atsakyti į klausimus dėl mūsų veiklos modelio, rizikų valdymo, planuojamų teikti finansinių paslaugų apimties ir kitų aspektų”, - kalba „Revolut” vadovas.

Ketvirtadienį Seimas ketina balsuoti dėl Seimo nutarimo svarstymo. Jei būtų nubalsuota, kad nutarimas turėtų būti svarstomas Seime, parlamentarai toliau spręstų, ar dėl „Revolut Ltd” atitikimo nacionalinio saugumo interesams vertėtų kreiptis į komisiją. Komisija „Revolut” svarstytų jau trečią kartą, po to, kai du kartus jau yra patvirtinusi, kad „Revolut” veikla rizikų nacionaliniam saugumui nekelia.

„Lietuvą pasirinkome ne tik visos eilės institucijų kuriamos palankios aplinkos fintech investuotojams. Siekiame, kad aukšto lygio Lietuvos specialistai taptų kertine dalimi kuriant pasaulinio lygio banką. Jau dabar Vilniuje esame įdarbinę beveik 30 darbuotojų, o iki metų pabaigos planuojame jų turėti bent 70. Suprantame, kad esame visiškai naujiena kiekvienoje rinkoje, į kurią ateiname, tačiau lietuviai jau įrodė, kad yra imlūs naujovėms, ir kad jiems įdomūs pasiūlymai, kurie gali atpiginti ir supaprastinti bankines paslaugas - čia jau turime beveik 180,000 klientų”, - teigia N. Storonskis.

Praėjusiais metais specializuoto banko licenciją „Revolut Bank“ išdavė Europos Centrinis bankas Lietuvos banko teikimu. Šiuo metu „Revolut Bank“ turi suformuotą 5,5 mln. Eur. dydžio įstatinį kapitalą. Jis ateityje bus didinamas, atsižvelgiant į veiklos plėtrą.