Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Sausį užfiksuota tiek gaisrų, kiek pernai per visą žiemą

Draudimo bendrovės BTA duomenimis, gaisringumas šaltuoju periodu šią žiemą buvo didesnis nei pernai visą žiemą. Pirmąjį 2016-ųjų mėnesį jų užfiksuota tiek pat, kiek pernai gruodį-vasarį. Viena iš gaisrų priežasčių  – netvarkingos kietojo kuro krosnys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nuo pernai gruodžio iki šių metų vasario Lietuvoje iš viso kilo beveik 1,5 tūkst. gaisrų, o tai yra dešimtadaliu daugiau nei praėjusią žiemą tuo pačiu laikotarpiu.

„Vien per praėjusius porą mėnesių draudimo bendrovė BTA užfiksavo itin daug skaudžių gaisrų atvejų. Štai gruodžio pradžioje ugnis visiškai sunaikino gyvenamąjį namą, gaisro priežastis – elektros instaliacijos gedimas. Įvertinta žala – 71,9 tūkst. eurų. Po keleto dienų dėl kieto kuro šildymo sistemos granulinio degiklio gedimo buvo smarkiai apgadintos specialiosios patalpos, apdegė ir pats įrenginys, nuostoliai – virš 7 tūkst. eurų. Gruodžio viduryje sudegė gyvenamojo namo stogas, o po gesinimo buvo aplieta didžioji pastato dalis, skaičiuojama 9 tūkst. eurų žala. Per kitą skaudų šios žiemos įvykį iki pamatų sudegė miesto rajono pirtis, nuostoliai siekė 27,5 tūkst. eurų,“ – teigia draudimo bendrovės BTA Turto draudimo vadovė Dalia Strazdienė.

Kita vertus, D.Strazdienė pastebi, kad vis daugiau gyventojų rūpinasi gaisro prevencija. BTA kartu su rinkos tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“ atliktoje gyventojų apklausoje matyti, kad labiausiai tautiečius gąsdina gaisrų rizika ir jie dažniausiai norėtų draustis būtent nuo jos. Tokie rezultatai nestebina, mat, nors gaisrai gyventojus ištinka retai, jų nuostoliai yra didžiuliai. Neretai gyventojai gaisro metu praranda visą turtą, pavojus gresia ir žmonių sveikatai bei gyvybei.

Daugiau gaisrų – pavasarį, bet pavojingiausi jų kyla žiemą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento penkių metų duomenimis, vidutiniškai per metus kyla virš 12 tūkst. gaisrų.  Daugiausia jų – 44 proc., kyla pavasarį. Tuomet didžiausią pavojų kelia masiškai pradedama deginti pernykštė žolė. Vasarą sumažėja perpus – 22 proc., na, o žiemą ir rudenį dega mažiausiai – po 17 proc.

Vis dėlto Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Laura Valauskienė akcentuoja, jog žiemos metu kilę gaisrai yra patys skaudžiausi, juose žūva bene 3 kartus daugiau žmonių nei vasaros metu, patiriami dideli finansiniai nuostoliai.

Žiemą daugiausiai gaisrų niokojami yra didieji miestai

BTA statistika rodo, jog šaltuoju metų periodu daugiausiai gaisrų kyla didžiuosiuose miestuose ir jų rajonuose.

Draudimo specialistė pastebi, kad tiek sostinės Senamiestyje, tiek jos rajonuose Žvėryne ir Užupyje yra likę daug senų pastatų, kurie neturi modernios centrinio šildymo sistemos ir yra šildomi kūrenant krosnis. Kaune Žaliakalnio rajone nemažai namų šildomi kietu kuru. Pasak D. Strazdienės, buvusiuose kolektyvinių sodų masyvuose aplink Vilnių, Baltupiuose, Pilaitėje, Fabijoniškėse ar kituose sostinės rajonuose įsikūrę žmonės taip pat dažnai šildosi kūrendami krosnis arba židinius.

Iš viso, skaičiuojant nuo pernai metų gruodžio iki šių metų vasario, gaisrų sukeltiems klientų nuostoliams padengti draudimo bendrovė yra rezervavusi daugiau nei ketvirtį milijono eurų.

Saugiai naudokite kieto kuro krosnis

Tiek priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausioji specialistė L.Valauskienė, tiek BTA turto draudimo vadovė D.Strazdienė pastebi, kad gaisrai kyla dėl pačių gyventojų kaltės: netvarkingos elektros instaliacijos, neatsargaus elgesio su ugnimi ir ypač dėl netvarkingų krosnių ir nesaugaus jų naudojimo.

Keletas patarimų, kaip saugiai elgtis, kad gaisrų būtų išvengta:

•    Svarbu prieš šildymo sezoną patikrinti ir, reikalui esant, krosnis bei dūmtraukius suremontuoti. Valyti kaminus bent kartą per metus. Palėpėse nelaikyti degių medžiagų šalia kamino.
•    Nenaudoti degių skysčių krosnies ar židinio užkūrimui. Nepalikti be priežiūros besikūrenančių ir griežtai nelaikyti arti bei nedžiovinti degių medžiagų ant jų.
•    Būti atsargiems naudojant kasdienius buities daiktus, tokius kaip žvakės, žibalinės lempos ar viryklės. Derėtų nepalikti vaikų be priežiūros, ypač, kai šalia yra potencialus ugnies židinys.
•    Rūkymas namuose labai dažnai tampa gaisro priežastimi. Svarbu atsiminti, kad rūkyti namuose – rizikinga.
•    Išvykstant iš namų į ilgesnes šventines ar atostogų keliones, išjungti elektros tiekimą.

Draudimo bendrovė BTA yra viena didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. 2015 metais BTA užregistravo per 40 tūkst. įvykių ir išmokėjo daugiau kaip 31,5 mln. eurų draudimo išmokų, o tai kas mėnesį vidutiniškai sudaro virš 2,6 mln. eurų, per vieną darbo dieną vidutiniškai po 87 tūkst. eurų išmokų BTA klientų patirtiems nuostoliams padengti. Pernai metų pabaigoje tyrimų bendrovė „Dive Lietuva“ atliko draudimo bendrovių slapto pirkėjo tyrimą ir BTA klientų aptarnavimo kokybę įvertino net 96%.

Daugiau informacijos:

Eglė Berentienė
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovė
Mob. +370 600 38402, el.paštas: e.berentiene@bta.lt