Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Šiaulių banko sprendimas inovatyvioms įmonėms pripažintas „Metų paslauga“

2018.05.11.

Kasmetiniuose „Metų paslaugos“ apdovanojimuose Šiaulių banko finansinė priemonė verslui „InnovFin“ pelnė pagrindinį apdovanojimą – ji pripažinta „Metų paslauga“, taip pat laimėjo „Metų finansinės paslaugos“ nominaciją.

„InnovFin“ finansavimo sprendimas skirtas skatinti inovacijų plėtrą, palankiomis sąlygomis finansuojant inovatyvų verslą. „InnovFin“ priemone gali pasinaudoti inovatyvios Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės.

„Lietuvos verslo ateitis grįsta platesniu inovacijų taikymu – jau dabar matome, kad vis daugiau Lietuvos įmonių modernizuoja veiklą, diegia novatoriškus sprendimus ir taip stiprina konkurencingumą. Pasinaudojusios „InnovFin“ sprendimu, įmonės gali itin palankiomis sąlygomis finansuoti verslo plėtrą, technologinę pažangą. Džiaugiamės garbingu įvertinimu, kuris mums yra pati geriausia paskata ir toliau ieškoti išskirtinių finansinių sprendimų savo klientams“, - pabrėžė Šiaulių banko Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys.

Apdovanojimą Šiaulių bankui įteikusi Finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė renginyje sakė besidžiaugianti, kad inovacijas palaiko ir į jas investuoja ne tik paprastai su inovacijomis siejami rizikos kapitalo fondai, bet ir konservatyvesniu laikomas bankų sektorius.

Pasinaudodamos „InnovFin“ priemone, įmonės gali investuoti į verslo plėtrą, efektyvesnių procesų diegimą, modernesnius gamybos įrengimus ar naujų technologijų taikymą.  Pasak M. Rudžio, „InnovFin“ paslauga ypač patraukli įmonėms, susiduriančioms su užstato trūkumu ir ne visada galinčioms pretenduoti į tradicinį banko finansavimą. Be to, palyginus su tradiciniais finansavimo būdais, ši priemonė išsiskiria mažesnėmis palūkanomis.

„Lyginant su kitais valstybės ar Europos Sąjungos paramos verslui  būdais, pavyzdžiui, subsidijomis, „InnovFin“ yra efektyvesnė, nes skatina verslumo įgūdžius ir įmonių brandos lygį. Banko finansavimas labiau įpareigoja verslą, nes paskolą būtina grąžinti. Todėl įmonės geriau apgalvoja kaip investuoti lėšas, kad jos duotų didesnę grąžą“, - teigė M. Rudys.

Finansavimas su „InnovFin“ priemone yra teikiamas įvairiomis formomis – kreditu, kredito linija, finansine nuoma. Įmonės gali pasiskolinti nuo 25 tūkst. iki 7,5 mln. eurų.

„InnovFin“ garantijų priemonė yra finansuojama Europos Sąjungos pagal programą „Horizontas 2020“ ir Europos strateginių investicijų fondą, įsteigtą pagal Investicijų planą Europai. Teikiant kreditą su „InnovFin“ garantija, 50 proc. kredito rizikos prisiima Europos Investicijų Fondas. Tokia fondo garantija – Europos Sąjungos skatinamoji priemonė inovatyvių įmonių plėtrai.

Projektą „Metų paslauga“ inicijuoja paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmonėms ir asociacijoms atstovaujanti Lietuvos verslo konfederacija.