Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Socialiai atsakingiausia įmone Lietuvoje šiemet išrinkta „Rimi“

2019.10.11.

Kaune vykusios konferencijos „Darbdaviai 2019“ metu prekybos tinklas „Rimi“ pelnė garbingą Socialiai atsakingiausios metų įmonės apdovanojimą. Konferencijos organizatorius Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės ir darbo ministerijos įvertino atsakingą „Rimi“ veiklą, nedidelę darbuotojų kaitą, sveikino už iniciatyvą, įdarbinant neįgaliuosius ir vyresnio amžiaus žmones. Per praėjusius metus įmonė įdarbino 25-is vyresnio amžiaus ir 15 negalią turinčių asmenų. Pagal šį skaičių, tarp 800 atrankoje vertintų šalies bendrovių – „Rimi“ tapo lydere.

Užimtumo tarnybos įvertinimas, pasak prekybos tinklo atstovų, įmonei svarbus dėl kelių priežasčių. „Viena – jis patvirtina, kad mūsų prekybos tinklo pasirinkta darbuotojų paieškos ir įdarbinimo strategija yra efektyvi. Nors bendradarbiavimas su Užimtumo tarnyba yra tik vienas iš „Rimi“ taikomų darbuotojų paieškos ir atrankos būdų, jo rezultatai liudija, jog esame tas darbdavys, kur gali ir, svarbiausia, nori dirbti įvairių kvalifikacijų, gebėjimų ir patirčių žmonės, įskaitant vyresnio amžiaus ir neįgaliuosius“, –­­ atsiimdama apdovanojimą viso „Rimi“ vardu sakė Kaune veikiančių Juozapavičiaus ir Europos prekybos centų direktorė Ingrida Kupčienė. 

Nedrįso darbintis dėl savo amžiaus

Pasak I. Kupčienės, šis apdovanojimas taip pat patvirtina, kad „Rimi“ iš tiesų įgalina žmones – padeda jiems patikėti jų potencialu, realizuoti gabumus ir siekti užsibrėžtų tikslų. „Vienas iš pavyzdžių – prieš metus įdarbintas 83 metų kaunietis, kuris prisipažino, kad iki pamatė „Amžius nesvarbu“ reklamą, nedrįso net ieškoti darbo, nes jautėsi nejaukiai, net gėdijosi potencialiems darbdaviams pasakyti, kiek jam metų. 

Šis pavyzdys patvirtina, kad vyresnio amžiaus, taip pat neįgalumą turintiems mūsų kolegoms svarbus žinojimas ir tikra pajauta, kad jie yra reikalingi, jog darbdaviams ir šalia esantiems reikalingas jų nuoširdus darbas, žinios, patirtis ir gebėjimai. Tai žinodami bei jausdami, jie su kaupu pateisina lūkesčius – darbdaviui padeda siekti užsibrėžtų tikslų, o visuomenei – tapti atviresnei ir turtingesnei“, – kalbėjo I. Kupčienė. 

Geri pavyzdžiai – įkvepia

Įteikdamas apdovanojimą, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis džiaugėsi, kad daugėja įmonių, besirūpinančių socialinėmis problemomis: „Labai džiaugiuosi, kad yra įmonių, kurios liudija savo kasdienybe ir be subsidijų, be paramos viską padaro, kad žmonės išreikštų galią, kurią turi. O galią vienokią ar kitokią turim visi. Dėkoju visoms įmonėms, kurios įtraukia socialiai pažeidžiamiausias grupes. Esate liudijimu ir mums visiems, ir valstybės tarnybai, ir tiems, kurie kuria planus, kad galime eiti tuo keliu ir visi į šią visuomene būtų įtraukti.“ 

Socialiai atsakingos įmonės Užimtumo tarnybos organizuojamuose apdovanojimuose įvertintos pirmą kartą. Padėkomis šioje kategorijoje taip pat apdovanotos sandėliavimo ir kontraktinės logistikos paslaugas teikianti „Terminal LT“ bei Molėtų savivaldybės valymo paslaugų bendrovė „Ainava“. 

Iš viso devintą kartą organizuojamuose darbdavių apdovanojimuose nugalėtojai skelbti ir padėkos įteiktos devyniose skirtingose kategorijose: už užimtumo didinimą aukščiausio nedarbo teritorijoje, už konkurencingiausią atlyginimą, už tvariausią įdarbinimą, už aktyviausią trišalį bendradarbiavimą, už pameistrystės populiarinimą, už mobilumo didinimą, taip pat apdovanotas Šimtmečio darbdavys. 

Griauna mitus dėl įsidarbinimo galimybių

Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – didžiausias įdarbinimo partneris, su kurio bendradarbiauja „Rimi“, ieškodama darbuotojų. Prekybos tinklo atstovai dalyvauja Užimtumo tarnybos organizuojamose ir prekybos tinklo užsakomose mugėse. Jose susitikus su darbo ieškančiais įvairių profesijų ir kvalifikacijų gyventojais, „Rimi“ prisistato kaip potencialus darbdavys ir tuo pačiu griauna mitus apie vyresnio amžiaus ir žmonių su negalia įsidarbinimo galimybes bei darbo perspektyvas. 

Tinklas, kuriame šiuo metu dirba daugiau nei 1100 vyresnio amžiaus, t.y. 50 ir daugiau metų sulaukusių, bei daugiau nei 140 įvairią negalią turinčių darbuotojų savo pavyzdžiu įrodo, jog jų patirtis, gebėjimai ir noras tobulėti yra vertinami ir jiems atviros plačios galimybės realizuoti save, siekti profesinių bei asmeninių tikslų. 

Kaune vykusi konferencija „Darbdaviai 2019”, kurios metu įteikti apdovanojimai – vienas iš renginių, skirtų paminėti Užimtumo tarnybos šimtmetį bei pirmuosius Užimtumo tarnybos veiklos metus. Užimtumo tarnybos pirmtakė – Lietuvos darbo birža – įkurta 1919 m., kai atkūrus Lietuvos valstybę, jos pirmoji Vyriausybė priėmė Darbo biržų įsteigimą reglamentuojantį įstatymą. Po reorganizacijos, 2018 m. spalio 1 d., veiklą pradėjo Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri teikia paslaugas 52 klientų aptarnavimo skyriuose 60 savivaldybių.