Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Testas Lietuvoje: ar vairuojantiems lietuviams reikia daugiau kofeino?

2017 09 25

Pasaulinė Kanados kapitalo degalų ir greito apsipirkimo tinklo operatorė, bendrovė „Alimentation Couche-Tard Inc.“ dviejose Europos šalyse išbando apie tris kartus daugiau kofeino turinčią lėto filtravimo kavą, itin populiarią JAV. Tarp šalių, kuriose klientams siūloma ši kava, atsidūrė Lietuva ir Lenkija.

„Alimentation Couche-Tard Inc.“ priklausančiame „Circle K“ degalinių tinkle Lietuvoje nauja kava kol kas siūloma Grigiškių ir Garliavos degalinėse. Jei eksperimentas pasiteisins, ji bus ruošiama didžiausių klientų srautų sulaukiančiose degalinėse ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, kur veikia „Circle K“.

„Tyrimų duomenimis, JAV beveik kas antras vairuotojas, vairuojantis komercinę transporto priemonę, dėl žvalumo kofeiną vartoja įvairiomis formomis: geria kavą, arbatą, energetinius gėrimus ar net specialias kofeino tabletes. Per keleto mėnesių „bandomąjį laikotarpį“ įsitikinsime, ar ir Lietuvos bei Lenkijos vairuotojai pasigenda daugiau kofeino“, – sako Rinkodaros departamento direktorė Renata Timoščik.

Eksperimentui neatsitiktinai pasirinktos dvi šalia esančios Europos šalys, kurias jungia intensyvūs transporto koridoriai ir plėtojama tarpusavio bei tranzitinė logistika.

„Vairuotojų nuovargis yra visuotinai žinoma problema, su kuria susiduriama ir JAV, ir Europoje. Ją bandoma spręsti tiek skatinant juos geriau planuotis darbotvarkę, tiek įvedant griežtus reikalavimus darbo ir poilsio režimui. Dalis vairuotojų už vairo vis tiek sėda pavargę, o būtent dėl nuovargio įvyksta 10-20 proc. eismo įvykių. 17 val. būdraujančio vairuotojo reakcija tampa panaši į lengvai apgirtusio, o nelaimės tikimybė statistiškai padvigubėja. Tiek užsnūdimas, tiek greičio pedalo spaudimas vardan didesnio adrenalino yra ne išeitis. Jei neįmanoma kitaip – bent jau galima išgerti stipresnės kavos“, - sako R. Timoščik.

Įvairūs priedai leidžia kavą suasmeninti pagal individualų skonį, tačiau stiprėja tendencija, kai akyliau atsigręžiama į esmines juodos kavos savybes, kurių nepaslėpsi tiek geriant šią kavą vieną, tiek su priedais. Lėto filtravimo kava nekonkuruoja su espreso, nes tai yra visiškai kitoks kavos paruošimo būdas ir kur kas švelnesnis, šviežesnis skonis.

Ši kava yra ypatingai populiari Šiaurės Amerikoje, todėl ir lėto filtravimo kavos ruošimo aparatai „Curtis“ yra amerikietiški. Jie leidžia lėto filtravimo kavą ruošti kontroliuojamu pulsavimo režimu, taip išgaunant maksimalų kiekį kofeino, o dėl trumpo vandens ir kavos sąlyčio išvengiama kartumo.

Lėto filtravimo kava ypatinga ir tuo, kad ruošiama šlapio filtravimo būdu išgyvena vadinamąją žydėjimo fazę, trunkančią iki 30 sekundžių, kai sužadinamos gerosios kavos savybės, ima išsiskirti kavos pupelių aliejai.

Lėto filtravimo kavos klientai galės įsipilti pagal pageidavimą.

 „Lietuvoje kava yra vienareikšmiškai labiau mylima nei arbata, todėl šiam gėrimui keliami dideli reikalavimai. Jei kavai trūksta stiprumo, jėgos, dažniausiai siūloma dviguba juoda kava ar papildoma espreso dozė. Mes pasiūlysime dar vieną alternatyvą su lėto filtravimo kava ir lauksime rinkos atsako. Nuo jo priklausys šio projekto plėtra tiek Lietuvoje ir Lenkijoje, tiek kitose Europos šalyse“, – sako Rinkodaros departamento direktorė.

Be Lietuvos degalinių tinklas veikia dar aštuoniose Europos šalyse: Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Airijoje ir Rusijoje.