Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Vilniuje vyks didžiausias Europos inovacijų agentūrų ekspertų suvažiavimas

2018.02.26.

Vasario 28 d. – kovo 1 d. Vilniuje renkasi Europos valstybių inovacijų ekspertai į vieną didžiausių tarptautinių suvažiavimų. Šiemet Lietuva pradeda pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų asociacijai (TAFTIE) etapą pakviesdama šios organizacijos narius į  pirmąjį renginį, kuris vyks Vilniuje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA).

Tai pirmasis  iš penkių šiai metais vyksiančių Lietuvos pirmininkavimo TAFTIE asociacijai renginių, kurio tema  –  verslumas („antreprenerystė“) ir mokslinių tyrimų komercinimas. Daugiau kaip iš 20 skirtingų Europos valstybių, o taip pat JAV, Japonijos, Turkijos susirinkę didžiausių Europos inovacijų agentūrų specialistai ir vadovai diskutuos apie verslumo ir antreprenerystės vaidmenį inovacijų kontekste. Pranešimus šiame suvažiavime skaitys didelę patirtį turintys inovacijų ekspertai, konsultantai ir kūrėjai iš Izraelio, Švedijos, Prancūzijos, Lenkijos, Olandijos, JAV.

„Mūsų agentūrai, o tuo pačiu ir Lietuvai suteikta unikali galimybė pirmininkauti Europos inovacijų agentūrų asociacijai, kuri vienija didžiausias ir svarbiausias inovacijas finansuojančias agentūras. Džiugu, kad tai sutampa su mūsų atkurtos valstybės šimtmečiu, o taip pat ir puikiais 2017 metų šalies inovacijų pasiekimais. Kaip žinia, praeitais metais, Lietuva padarė didžiausią šuolį Europos inovacijų švieslentėje, pakildama iš 24 į 16 poziciją“, – sako Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, MITA Inovacijų ir tarptautinių programų skyriaus vedėjas.

Renginio metu ekspertai ieškos atsakymų į šiuos klausimus, kaip sukurti efektyviai veikiančią verslumo ir inovacijų ekosistemą atskirose valstybėse, kokie veiksniai lemia sėkmę, kaip paskatinti, kad mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatai virstų komercializuotais produktais.

„Verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus dialogas yra būtinas kiekvienoje valstybėje. Tik bendradarbiaujant šioms trims pusėms galime sukurti efektyvią inovacijų ekosistemą. Labai svarbu mokytis iš kitų valstybių patirties, todėl šis renginys bus naudingas agentūrų specialistams siekiant pasidalinti gerąja praktika ir įžvalgomis “, – teigia R.Valančiauskas, MITA atstovas.

MITA TAFTIE narė yra nuo 2011 metų. TAFTIE vienija 29 Europos organizacijas, siekiančias bendradarbiauti inovacijų srityje. TAFTIE tinkle dalyvauja didžiausios ir svarbiausios inovacijas finansuojančios agentūros visoje Europoje, tokios kaip VINNOVA (Švedija), BUSINESS FINLAND (Suomija),  INNOVATE UK (Jungtinė Karalystė) ir BPI France (Prancūzija).

Dalyvavimas TAFTIE suteikia galimybę įsitraukti į procesus, kuriant inovacijų politiką Europoje, gerinti nacionalines inovacijų sistemas, perimant gerąją kitų organizacijų inovacijų skatinimo ir paramos patirtį.

LIETUVOS organizuojami TAFTIE renginiai:

  1. „Creating ecosystems for innovative high – technology entrepreneurship: pathway to successful R&D outputs commercialization“, Vasario 28 - kovo 1 d., Vilnius, Lietuva
  2. „How organizational structures in science shape spin-off firms?“, Balandžio 25-26 d., Vilnius, Lietuva
  3. „Impact of pre-commercial procurement (PCP), public procurement of innovation (PPI) and functional public procurement in boosting innovation“ (Annual Conference), Birželio 7-8 d., Vilnius, Lietuva
  4. „Future innovation networks: development and growth in business economy“, Rugsėjo 26-27 d., Vilnius, Lietuva
  5. „Design driven innovation: it’s new frontiers“, Lapkričio 21-22 d., Briuselis, Belgija.

Nuotr. TAFTIE organizacinė komanda. Iš kairės: D.Keršienė, MITA specialistė; B.Bukauskaitė, MITA vyr. patarėja; R.Valančiauskas, pirmininkas, MITA vedėjas.