Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Aerobinės gimnastikos čempionatas 2017 (bus pildoma)

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje vyko vienas gražesnių ir įdomesnių
Nuotraukos

2017.06.14

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje vyko vienas gražesnių ir įdomesnių šiųmetinių sporto renginių – Aerobinės gimnastikos čempionatas. Ne pirmus metus stebint šias įdomias ir savitas varžybas, smagu matyti, kaip auga tiek jų dalyvių skaičius, tiek gražėja ir keičiasi pats čempionatas.

 

Tarkim šiemet, įvertinus augantį dalyvių skaičių, varžybos vyko tris dienas – nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Pirmąją varžybų diena pasirodė sportininkės ir sportininkai iš Lietuvos. Specialiai gimnastams sumontuotoje „arenoje“ savo lankstumą ir sugebėjimus demonstravo ne tik Vilniaus ir Kauno, bet ir Lazdijų, Visagino, Jonavos, Molėtų atstovai.

Nors šį čempionatą tenka stebėti ne pirmus metus, kaskart iš naujo stebina sportininkų sugebėjimai, jų lankstumas ir grakštumas. Pasikalbėjus su kai kuriais varžybų žiūrovais buvo prieita vieningos nuomonės, kad eiliniam, tipiškam, kad ir sportuojančiam, piliečiui net patys paprasčiausi iš jaunųjų sportininkų atliekamų triukų būtų per daug sudėtingi. Tik ilgos ir įtemptos treniruotės leidžia pasiekti tokį lygį, kai galima atlikti sudėtingiausius apsisukimus, šuoliukus, o vėliau sėkmingai, be jokios žalos sveikatai, kristi ir atsisėti „špagato“ arba „virvutės“ poza. Jeigu kam nors kyla tam tikrų abejonių, pasitarus su medikais ir būtinai jiems prižiūrint, galima surizikuoti pakartoti aerobinės gimnastikos sportininkų atliekamus pratimus, tačiau praktika rodo, kad be specialaus pasirengimo šito atlikti neįmanoma.

Antroji ir trečioji varžybų diena, kada vyko tarptautinio lygio varžybos, kuriose be Lietuvos gimnastų, buvo galima išvysti svečių iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos pasirodymus, tokias prielaidas tik dar labiau sustiprino.

Dar viena įdomi detalė – net ir nebūnant aerobinės gimnastikos specialistu, bet stebint varžybas ne pirmą kartą, buvo galima pastebėti skirtingą komandų ar atskirų sportininkų pasirengimo lygį.

Beje, antrosios dienos varžybos prasidėjo kiek neįprastai – sportininkams prisistačius, juos arenoje pakeitė Joniškio sporto centro šokėjos, pirma parodžiusios stilizuotą spektaklį „Lietuva“, o vėliau demonstravusios savo sportinius sugebėjimus atliekant pratimus ar kuriant „gyvąją“ piramidę. Šis „intarpas“ gerokai pagyvino patį čempionatą ir norėtųsi, kad tokią, gerąją, praktiką jie testų ir toliau, o esant galimybei pagalvotų ir apie kiek ilgesnę meninę programą atidarymo arba uždarymo metu. Juolab, kad tai būtų puiki proga supažindinti kasmet vis gausiau į čempionatą atvykstančius svečius iš užsienio su mūsų krašto šokėjais, dainininkais, muzikantais ir kitais menininkų kolektyvais.

Stebint finalinius varžybų rezultatus, galima prognozuoti, kad svečių iš užsienio čempionate tik daugės, nes, tarkim, šiemet užsienio šalių atstovės iškovojo ne vieną prizinę vietą.

ND 1 arba vaikų amžiaus grupėje ant podiumo buvo galima išvysti dvi pirmąsias vietas užėmusias Rusijos atstoves – Alina Sazonovą ir Jevgeniją Kononeko. Lietuvos atstovė Amanda Matuzevičiūtė, šį kartą, liko trečia.

ND 2 arba jaunučių grupėje mūsų tautietės taip pat nusileido viešnioms iš kaimyninės Rusijos – pirmas dvi vietas čia užėmė Maskvos sporto mokyklos atstovės Amalija Maksimova ir Alina Vlasova, trečia liko Meida Mitkutė.

AG1 arba jaunių grupėje dvi prizines vietas taip pat iškovojo kaimynių šalių sportininkės - pirmoji atiteko Anastasijai Žitnikovai iš Rusijos, trečioji – Neli Dabolinai iš Latvijos, antra liko Andrėja Matuzevičiūtė iš Lietuvos.

Geriau lietuvaitėms sekėsi ND 2 (jaunučių) Trio pasirodymuose. Nors čia pirmą vietą taip pat iškovojo Rusijos atstovės – Aleksandra Korneva, Alina Vlasova ir Sofija Manuilova, antra ir trečia vietomis džiaugėsi mūsų šalies sportininkės – Guostė Lukošiūnaitė, Eva Svidraitė ir Meda Ribakova bei Vaiva Lukoševičiūtė, Gabrielė Norvaišaitė ir Rusnė Gudinavičiūtė, atitinkamai užėmusios antrą ir trečią vietas.

Geriausiai šiemet mūsų šalies atstovės pasirodė komandinėje įskaitoje. Čia, gerokai atitrūkusi nuo antroje vietoje likusių svečių iš Latvijos – klubo LVA Riga – , pirmąją vieta džiaugėsi LTU Gimnastikos studija „Olympia“. Trečia vieta taip pat atiteko lietuvaitėms – LTU Vilniaus m. sporto centrui.

Įtemptos, daug tiek fizinių, tiek ir psichinių jėgų pareikalavusios varžybos, baigėsi. Tačiau skirtingai negu kai kuriose kitose sporto šakose, čia sportininkai labai greit pamiršta pralaimėjimo kartėlį, nuoskaudų išvis nebūna ir, nepaisant to, kad arenoje verda įtempta kova, už arenos ribų visada išvysi draugiškus, linksmai nusiteikusius vaikus, kuriems tai, greičiau didelis ir smagus nuotykis, negu „kova iki paskutinio kraujo lašo“. Todėl organizatoriams –Vilniaus m. sporto centrui, Tauro sporto mokyklai, Lietuvos gimnastikos federacijai, Lietuvos moterų sporto asociacijai, Lietuvos aerobikos federacijai, Vš. Į. „Virginėlei“ ir  varžybų vyr. teisėjai Virginijai Juodviršei – norisi palinkėti ištvermės ir optimizmo organizuojant ateinančių, 2018-ųjų, metų čempionatą, o visus mūsų skaitytojus pakviesti jame apsilankyti.

 

 

Prim.lt

Straipsnio kategorijos