Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Aerobinės gimnastikos čempionatas 2018

Kadais prasidėjusios kaip atviras Vilniaus miesto čempionatas, laikui bėgant varžybos „išaugo vaikiškus rūbelius“ ir tapo tarptautinėmis
Nuotraukos

2018.06.12.

Tampa gera tradicija tai, kad vasara Vilniuje, jau kelinti metai iš eilės, prasideda aerobinės gimnastikos čempionatu. 2018-ojie netapo išimtimi ir prabėgusį savaitgalį svetingoje „Tauro“ sporto mokykloje grojo muzika, klegėjo vaikai, netrūko ovacijų ir palaikymo šūksnių.

Kadais prasidėjusios kaip atviras Vilniaus miesto čempionatas, laikui bėgant varžybos „išaugo vaikiškus rūbelius“ ir tapo tarptautinėmis, o šiemet sportininkai Vilniaus miesto atvirajame aerobinės gimnastikos čempionate, skirtame atkurtos Lietuvos 100-mečiui paminėti ir Vilniaus miesto sporto centro taurei laimėti varžėsi net tris dienas.

Pirmąją dieną savo sugebėjimus demonstravo vietos sporto mokyklų auklėtiniai, suvažiavę į sostinę iš visos Lietuvos.

Antrąją dieną iškilmingu atidarymu ir puikiu tiek didesnių, tiek ir mažesnių sportininkų pasirodymų prasidėjo tarptautinės varžybos, kuriuose šiemet be jau įprastais tapusių svečių iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos bei Rusijos prisijungė ir Ukrainos komanda. Kiek užbėgant į priekį galima pastebėti, kad debiutantams sekėsi puikiai ir namo daugelis vaikų ir paauglių grįžo su medaliais, tad labai tikėtina, kad ukrainiečių komandas išvysime ir kitąmet.

Trečiąją dieną vyko finaliniai ir komandiniai pasirodymai bei buvo apdovanoti net tik nugalėtojai, tačiau ir visi dalyviai, tad ne tie, kuriems šiemet sekėsi kiek prasčiau negu kitiems, namo išvažiavo su atminimo dovanėlėmis. Ir tai, manau, šiuo atveju reiškia žymiai daugiau negu pasiekti rezultatai ar iškovotos vietos. Vaikams, kiek teko pastebėti per prabėgusias trejas dienas, skirtingai nuo suaugusiųjų, svarbiausia dėmesys, o ne iškovoti medaliai.

Stebint, kokiais tempais čempionatas auga ir plečiasi, nereiktų stebėtis, jeigu po metų kitų jis vyktų jau kokias keturias penkias dienas, nes per tris tiesiog nespėtų pasirodyti visos suvažiavusios komandos. Nebejotinai tai turėtų teigiamos įtakos komandų meistriškumo augimui, kadangi, visgi tenka pripažinti, kad aerobinė gimnastika populiarumu nusileidžia tokioms sporto šakoms kaip krepšinis, futbolas ar net rankinis, kasdien gimnastikos čempionatai nevyksta, tad mūsų šalies sportininkams tenka arba varžytis tarpusavyje, arba, norint „susikauti“ su stipresniais varžovais, vykti į kitas šalis, o kiekviena išvyka, kaip puikiai žino visi, kurie yra sportavę, kainuoja. Ir ne taip jau mažai.

Kita vertus, užtenka vieną dieną praleisti su jaunaisiais sportininkais, kad suprastum, jog į sportą, ypač – pasiekusį tarptautinį lygį – investuoti verta. Žinoma, bet koks sportas yra gerai, nes vaikai auga sveikesni, daugiau laiko praleidžia aktyviai, nesišlaisto gatvėse ir t.t.

Visgi vaikų ir jaunučių sportas turi savo, ypatingo žavesio. Emocijos liejasi per daugelį varžybų, tačiau čia jos kiek kitokios – vaikiškos, tyros, nesugadintos. Reikėjo girdėti, kaip vaikai palaikė vieni kitus, kaip guodė savo komandos narius, ramindami dėl padarytų klaidų. Stebėti, kaip jie džiaugėsi savo pergalėmis, net negalvodami apie tai, kad jiems dar viskas prieš akis ir gali būti didesnių pasiekimų.

Taip pat smagu, kad vaikų sporte nėra vietos politikai ar panašiems dalykams ir tiek aikštelėje, tiek už jos ribų vyrauja pakili nuotaika ir draugiška atmosfera, pasireiškianti net smulkmenose. Buvo labai smagu stebėti, kaip nedrąsiai mažosios Klaipėdos sportininkės bandė pakalbinti svečius iš Ukrainos laužyta anglų kalba, tačiau netrukus visis suprato, kad vaikystėje yra viena, žymiai paprastesnė, kalba – žaidimai ir visas būrys klegančių vaikų nuskubėjo žaisti slėpynių. Ar galite įsivaizduoti, kad taip pasielgtų suaugusieji? Turbūt sunkiai.

Būtent todėl gerai, kad yra tokių žmonių, kaip Virginija Juodviršė, kuriems užtenka valios ir jėgų suburti po vienu stogu skirtingų šalių sportininkus, taip tiek jiems, tiek ir žiūrovams sukuriant kelias dienas trunkančią šventę. Tad su nekantrumu lauksime 2019-ųjų metų ir naujo Aerobinės gimnastikos čempionato, kuriame, norisi tikėti, dalyvaus dar daugiau sportininkų, komandų, šalių, nes tokio tipo sportinių renginių tikrai niekada nebus per daug.

Vidmantas Misevičius