Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip teisingai prižiūrėti automobilio saloną

Kiekvienas automobilio savininkas nori, kad jo automobilis kaip galima ilgiau išliktų gražus.
Nuotraukos

Kiekvienas automobilio savininkas nori, kad jo automobilis kaip galima ilgiau išliktų gražus. Ir ne tik išorėje, bet ir viduje, tačiau skirdami nemažai dėmesio kėbulai, jie dažnokai pamiršta apie vidines erdves. Taigi, ką reikia daryti, jeigu norime, kad automobilio salonas blizgėtų taip pat, kaip ir išorė.

 

Tekstilinio salono priežiūra

Tekstiliniai salono apmušalai labai gerai sugeria skysčius, dulkes ir įvairų purvą. Būtent todėl tokias sėdynes reikia ne tik dažnai siurbti, bet ir valyti drėgna kempinėle, suvilgyta specialiomis, būtent automobilio salono audiniams skirtomis, valymo priemonėmis. Pigių, universalių valiklių reikėtų vengti.

Ekspertai rekomenduoja prieš imantis viso salono, valiklį išbandyti nedideliame, nelabai matomame plotelyje. Jeigu valiklis nesuės audinio ir nepakis jo spalva, galima valyti visą saloną.

Analogiškai reikia prižiūrėti grindų kilimėlius ir grindų dangą. Taip pat reiktų atminti, kad į grindų audinį susigerianti drėgmė iki galo neišgaruoja. Jeigu salonas nebus reguliariai vėdinamas, atsiras drėgmės kvapas, stikliai ims rasoti, gali pradėti koroduoti elektros instaliacija.

Odinio salono priežiūra

Odinio salono priežiūra kiek paprastesnė, nes oda atsparesnė tiek dulkėms, tiek ir drėgmei. Visgi reiktų žinoti, kad laikui bėgant oda „sensta“ ir ima trūkinėti. Norint šito išvengti, nuvalius purvus, reiktų odą apdoroti specialiu kondicionieriumi, gerokai prailginančiu jos tarnavimo laiką. Tokie kondicionieriai drėkina ir maitina odinius apmušalus, saugo juos nuo temperatūrinių pokyčių ir ultravioletinių spindulių.

Ekspertai pastebi, kad odinis salonas ilgiausiai išlieka „kaip naujas“, jeigu jis reguliariai, maždaug kas porą mėnesių, yra valomas ir tam naudojamas ne paprastas muilas, o specialios priežiūros priemonės.

Lubų priežiūra

Lubos, skirtingai nuo sėdynių, susipurvina ne taip gretai, todėl jos, paprastai, plaunamos tik tada, kai pasirodo dėmės. Visgi ir čia reiktų atidžiai rinktis valymo priemones, įvertinus tai, iš kokios medžiagos lubos pagamintos – pūkuotas audinys, dirbtinė oda ar alkantara. Taip pat nereiktų naudoti tokių priemonių, kurių sudėtyje yra vaško.

Plastiko priežiūra

Plastikines salono detales prižiūrėti išvis paprasta, nes dabar parduotuvėse apstu specializuotų valymo priemonių. Ekspertai tik pataria vengti tokių valiklių, kurių sudėtyje yra spirito ir atminti, kad senesnių arba pigesnių automobilių plastikas, laikui bėgant, gali suskeldėti. Norint šito išvengti, automobilį reiktų laikyti pavėsyje arba įprasti plastiką pridengti.

Stiklų priežiūra

Ne visi žino, kad stiklus reikia plauti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tam tiks įprastos buitinės priemonės ir gerai skysčius sugerianti bei dėmių ant langų nepaliekanti pašluostė. Jeigu langai – tamsinti, jų valymui reiktų naudoti chemiją, savo sudėtyje neturinčią amoniako.

O paprasčiausias būdas turėti gražų ir blizgantį saloną – įprasti visus nešvarumus valyti iškart, nelaukiant, kol jie įsigers. Taip ne tik mažiau kentės valomi paviršiai, bet ir nereikės mokėti už brangų cheminį valymą.

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt

 

Straipsnio kategorijos