Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Betoninės čerpės: ilgaamžė stogo danga, tinkama kone visiems namams

Betoninės čerpės išties tinkamos beveik visiems stogams dengti, o jų kaina – konkurencinga.
Nuotraukos

2024.05.29.

Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo molinių, ir netgi turi pranašumų prieš jas. Betoninės čerpės išties tinkamos beveik visiems stogams dengti, o jų kaina – konkurencinga.

Čerpės iš betono yra ilgaamžės, atsparios ugniai ir neįkaista (ypač aktualu, jei name yra gyvenama palėpė arba mansarda). Čerpės iš betono atrodo estetiškai, nebarška krušos ar smarkaus lietaus metu ir yra atsparios. Tai akivaizdūs šios stogo dangos privalumai. Tačiau dėl gajų mitų jos nėra pirmas pasirinkimas ieškant stogo dangos. Be reikalo.

Betoninių čerpių svoris

Čerpės siejamos su dideliu svoriu ir gyventojai baiminasi, kad ne visi stogai gali atlaikyti tokią apkrovą. Tačiau tiesa ta, kad stogo danga yra tik viena dedamoji dalis, ką turi atlaikyti stogas. Kai kuriais atvejais sunkus stogas netgi yra papildomas privalumas – ypač kai statinys su stačiu šlaitu, karkasinis arba iš rąstų.

Betoninės čerpės yra tinkamas pasirinkimas tiek naujo, tiek ir renovuojamo namo stogui. Čerpės sveria apie 40 kg/kv. m, o naujo namo stogo konstrukcija projektuojama, kad atlaikytų 200–300 kg/m² apkrovas (šlapias sniegas, vėjas, stogo danga, konstrukcijų svoris). Naujo namo stogo konstrukcija (medienos kiekis) praktiškai nesiskiria nuo to, kokia bus stogo danga. Jei namas ne naujos statybos, keičiant dangą stogo konstrukciją įprastai reikia sutvirtinti. Tačiau ir renovuojant betoninės čerpės yra tinkamas pasirinkimas.

Nors viešoje erdvėje sklando pasisakymai, esą čerpinis stogas per sunkus ir gali neatlaikyti, dėl to galite būti visiškai ramūs: čerpės svoris sudaro tik apie 13 % viso stogo svorio, ką privalo atlaikyti stogo konstrukcija. 

Palyginkime populiarių stogo dangų apkrovas:

  • stogo su betoninėmis čerpėmis apkrova yra vos 4,8 % didesnė už mažų beasbestinių lapų dangą;
  • stogo su betoninėmis čerpėmis apkrova yra tik 5,5 % didesnė už didelių beasbestinių lapų dangą apkrovą;
  • stogo su betoninėmis čerpėmis apkrova yra 19,1 % didesnė už stogo su skardos danga apkrovą. 

Apkrova praktiškai nesiskiria. Ką rinktis? Stogą, kuris patikimas, ilgaamžis, kuris išlieka stabilus siaučiant audroms. Tokios yra betoninės čerpės, kurios dar ir nebarška lyjant, dėl svorio lėčiau įkaista bei lėčiau atvėsta, taigi ant vidinio paviršiaus nesikaupia kondensatas, todėl išvengiama apdailos ar stogo konstrukcijų sugadinimo.

Betoninių čerpių kaina

Stogo dangų pasirinkimas – platus, todėl gamintojai, siekiantys išsilaikyti rinkoje, turi atsižvelgti į vartotojų poreikius ir pasiūlyti patrauklias kainas. Betoninių čerpių kaina yra konkurencinga. Tai patvirtins bet kuris nešališkas profesionalas. Suprantama, yra išlygų. 

Kokybiškos keraminės čerpės (ne antrarūšės) dėl didelių gamybos kaštų yra apie 1,5 karto brangesnės už betonines. Tačiau čerpės iš betono savybėmis ir išvaizda nesiskiria nuo tradicinių keraminių čerpių. Ši danga namui suteikia papildomą vertę ir gerai atpažįstamą išvaizdą. Estetišką vaizdą galite turėti pasirinkę betonines čerpes už konkurencingą kainą.

Čerpės iš betono taip pat pigesnės už Lietuvoje daugelio namų savininkų geriau žinomą, todėl dažniau pasirenkamą skardą ar šiferį. Šis efektas nereiškia, kad stogas iš šiferio ar skardos pranašesnis, tiesiog informacijos apie betonines čerpes mažiau. Tiesa, betoninių čerpių montavimas atsieina 10–15 proc. brangiau nei kitų dangų, bet įvertinus pliusus, verta skirti šiek tiek daugiau pinigų. 

Betoninė stogo danga yra estetiška ir ilgai tarnauja. Prekės ženklas „Monier“, čerpių gamyba užsiimantis daugiau nei šimtmetį, teikia 30 metų garantiją betoninei stogo dangai. Tačiau čerpių funkcionalumas – ne mažiau pusšimčio metų. Nebesikliaukite mitais, kurie siejami su čerpėmis. Betoninės čerpės, ypač su specialiomis technologijomis, turi akivaizdžių pranašumų prieš kitas dangas. 

„BMI Lietuva“ nuotraukos