Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Patarimai, kaip įrengti produktyvumą skatinantį biurą

Ko reikia norint sukurti ne tik gražų, bet ir produktyviai darbuotis skatinantį biurą?
Nuotraukos

2018.09.13.

Biuro įrengimas – nemažas galvosūkis. Jį dar pasunkina tai, kad pastaruoju metu didžiausias dėmesys skiriamas darbuotojų produktyvumo didinimui. 8 ar dar daugiau valandų ištisinio darbo prie kompiuterio stipriai vargina ne tik akis, bet ir visą organizmą. Dėl to formuojant biuro aplinką dėmesio skirti tenka viskam – ir baldams, ir papildomoms priemonėms. Taigi, ko reikia norint sukurti ne tik gražų, bet ir produktyviai darbuotis skatinantį biurą?

Pasirūpinkite ergonomiškais baldais

Norite produktyvių darbuotojų? Pasirūpinkite jų komfortu. Nepatogios ir ilgam sėdėjimui nepritaikytos kėdės dažnai tampa nugaros apačios skausmo priežastimi. Ergonomiški baldai padeda išvengti grėsmės sveikatai, taigi – ir produktyvumui.

Užtikrinkite efektyvią saulės šviesos kontrolę

Natūrali šviesa skatina produktyvumą, tačiau kai jos per daug, darbingumas gana drastiškai sumažėja. Dėl šios priežasties specialistai ragina daugiau dėmesio skirti šviesos kontrolės užtikrinimui. Šį tikslą pasiekti gali padėti horizontalios arba vertikalios žaliuzės, roletai. Labai svarbu, kad pasirinktos langų uždangos būtų funkcionalios – neužtemdytų patalpos aklinai, tačiau efektyviai sukontroliuotų intensyvius saulės spindulius. Audinių raštai neturėtų blaškyti. Be to, valdymas turi būti paprastas ir kiekvienam lengvai suprantamas. Minėti langų uždengimai – praktiškas pasirinkimas.

Kurkite kelias skirtingas zonas: darbui ir poilsiui

Norint išlaikyti produktyvumą, reikalingos poilsiui skirtos pertraukėlės. Todėl įrenginėjant biurą raginama skirti dėmesio ne tik patogioms darbo vietoms, bet ir jaukioms laisvalaikio zonoms. Sukurkite erdvę, kur darbuotojai galėtų kelioms minutėms prisėsti, atsipalaiduoti.

Skirtingas funkcijas atliekančias erdves – susirinkimų kambarius, bendradarbiavimo, laisvalaikio zonas ir darbo vietas – atskirti rekomenduojama stiklo pertvaromis. Taip erdvė išlieka vizualiai atvira ir nestandartinė, bet susirinkimai ir laisvalaikio užsiėmimai neblaško besidarbuojančiųjų už šių zonų. Stiklo pertvarų žaliuzės dengti neturi, nors toks variantas tinkamas, kai dalijamasi konfidencialia informacija. Prireikus stiklą galima dekoruoti ir dekoratyvinėmis apsauginėmis plėvelėmis.

Pasirūpinkite užkandžiais

Užkandžiai yra vienas iš tų dalykų, kurie privalo būti kiekvieno šiuolaikinio biuro virtuvėje. Alkis stipriai išblaško mintis, neleidžia grįžti prie darbo, sukoncentruoti dėmesio. Tad jei norite laimingų darbuotojų veidų ir produktyvaus jų darbo, pasirūpinkite, kad virtuvės lentynose būtų ko užkąsti – javainių, greitai paruošiamų produktų, šviežių vaisių.

Skirkite daugiau dėmesio apšvietimui

Natūralios dienos šviesos biure dažnai neužtenka, ypatingai apniukusiomis dienomis, todėl labai svarbu pasirūpinti tinkamu darbo vietos apšvietimu. Šis aspektas taip pat turi nemažai įtakos biuro darbuotojų produktyvumui. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad papildomas šviesos šaltinis reikalingas ir tuomet, kai langų nedengia žaliuzės. Tai ypatingai svarbu toms darbo vietoms, kurios įrengtos tolėliau nuo lango. Rekomenduojami LED šviestuvai, kurių ryškumas atitiktų dienos šviesą. Pernelyg blausi, gelsvos spalvos šviesa darbo vietoje gali migdyti, pernelyg ryški – varginti akis.

Užtikrinkite optimalią temperatūrą

Kiekvienas žmogus patalpoje vyraujančią temperatūrą jaučia skirtingai, tad labai svarbu atrasti optimalų, visiems tinkantį variantą. Higienos normose nurodoma, kad žmogui tinkamiausia temperatūra svyruoja nuo 18 iki 22 laipsnių šilumos. Pernelyg žema temperatūra biure gali neigiamai paveikti darbuotojų imunitetą, pernelyg aukšta – varginti, trukdyti susikaupti. Pasirūpinti optimalia vidaus patalpų temperatūra padės ne tik kokybiška oro kondicionavimo ir vėdinimo sistema, bet ir papildomos langų uždangos. Pridengdami langus žaliuzėmis, neleidžiate karštomis vasaros dienomis patalpoms įkaisti, o žiemą jos sulaiko šilumą pastato viduje.

Pasirūpinkite biuro saugumu

Jei biuras yra prie pat gatvės ar vietoje, pro kurią praeina daug svetimų žmonių, labai svarbu pasirūpinti patalpų ir ten esančio turto saugumu. Jį pasiekti padeda specialios apsauginės žaliuzės ar kitos Lietuvos rinkoje naudojamos fasado žaliuzės. Nors šios dažniausiai reikalingos tik tamsiuoju paros metu, darbuotojų produktyvumui saugumo faktorius turi nemažai įtakos.

Produktyvumą skatinanti biuro aplinka – labai dinamiška. Svarbu pasirūpinti net pačiomis mažiausiomis detalėmis, todėl planuoti viską reikėtų itin atidžiai. Darbo aplinka turėtų tenkinti visus šiuolaikinio darbuotojo poreikius, tad nereikėtų bijoti interjero koreguoti. Nuoseklus planas, kruopščiai atrinktos priemonės – tai, kas padės efektyviai išnaudoti ir visus biuro erdvės privalumus.