Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Spausdintuvai

Spausdinimo kokybė priklauso nuo spaudintuvo pagrindinių funkcijų ...
Nuotraukos

Spausdinimo kokybė priklauso nuo spaudintuvo pagrindinių funkcijų

Prieš įsigyjant spausdintuvą svarbiausia nuspręsti, kokių spaudų jums dažniausiai reikės ir kokią medžiagą spausdinate gausiausiai. Jei namų biure ar darbe spausdintuvą naudosite ne tik paprasčiausiems tekstams spausdinti, bet ir spalvotiems aukštos kokybės laisvalaikio spaudiniams gamintis, reikalavimai renkantis spausdinimo įrenginį gali pakisti iš esmės.

Jei planuojame spausdintis nuotraukas, atliekami projektavimo, dizaino ar kiti didelės vaizdo kokybės reikalaujantys darbai, geriausia įsigyti profesionalius ir būtent tai veiklai tinkančius pavienius įrenginius, pvz., gebančius spausdinti ne tik ant įprastų biure A4 formato, bet ir dvigubai didesnių A3 lapų. Tačiau visai kitokio – adatinio – spausdintuvo prireiks spausdinantiems daug važtaraščių. O namų vartotojui vienareikšmiškai patartina įsigyti daugiafunkcinį įrenginį, gebantį spausdinti, skenuoti ir kopijuoti – tai yra „trys viename“.

Daugiafunkciniai įrenginiai taupo vietą

Renkantis daugiafunkcinį įrenginį labai svarbu apsispręsti, ar jums reikia spalvotai ar tik juodai spausdinančio aparato. Tiesa, spalviniai įrenginiai kainuoja šiek tiek brangiau nei nespalviniai, tačiau spalvų gali prireikti kur kas dažniau nei iš pradžių gali atrodyti. Pavyzdžiui, namuose turėdami spalvotą spausdintuvą galite be papildomos įrangos atsispausdinti spalvotas nuotraukas, atvirukus, pasigaminti dailius kompaktinių plokštelių viršelius. Žinoma, nuotraukoms atspausdinti prireiks ir specialaus foto popieriaus. Tyrimai rodo, kad spalvotas vaizdas yra žymiai efektyvesnis ne tik estetiniu požiūriu – jis labiau traukia akį, skatina perskaityti spalvotais vaizdai iliustruotą informaciją. Be to, spalviniais įrenginiais galima spausdinti ir nespalvotai, naudojant tik juodo rašalo kasetes – taip patenkinami taupančiųjų poreikiai.

Daugiafunkciniai įrenginiai yra labai „draugiški” namų vartotojams ir nedideliems biurams – jais paprasta naudotis, techninis aptarnavimas taip pat yra nebrangus. Tiems, kam spaudo ar skenuoto vaizdo kokybė tolimesniam darbui nėra labai svarbi, patartina rinktis daugiafunkcinius įrenginius, dar vadinamus „trys viename”. Toks įrenginys geba atlikti visas kasdienėje veikloje būtinas funkcijas: spausdina, kopijuoja, skenuoja. Statistika rodo, kad daugiafunkcinių įrenginių paklausa yra itin didelė ir toliau nuolat didėja, išstumdama atskiras funkcijas atliekančius įrenginius.

Visi žinomų gamintojų daugiafunkciniai įrenginiai stropiai tenkina mažų įmonių ar namuose dirbančių poreikius

Specialisto teigimu, daugiafunkcinis įrenginys neužima daug vietos ir kainuoja mažiau, nei trys atskirų funkcijų įrenginiai. Be to, vargu ar trys įrenginiai tilptų ant darbo stalo. Dar viena problema – turint kopijavimo, spausdinimo ir skenavimo įrenginius atskirai, būtina juos sujungti ir suderinti nustatymus tarpusavyje.

Norint sužinoti, kokį įrenginį – rašalinį ar lazerinį – rinktis, reikia suskaičiuoti, kiek spaudų per mėnesį ketinate atspausdinti.

Jei daugiau nei 200, patartina rinktis lazerinius aparatus. Jie skirti mažam ir vidutiniam verslui, spausdinant daug dokumentacijos, dalomosios medžiagos ir t.t. Tokiu atveju rašalinio įrenginio dažų kasetę teks keisti labai dažnai, o tai reiškia, kad ir išlaidos bus nemenkos. Tačiau rašalinis aparatas puikiai tiks spausdinantiems keliasdešimt spaudų per mėnesį, nes pats įrenginys yra pigesnis nei lazerinis. Rašalinė technologija taip pat būtina siekiantiems preciziškos spaudo kokybės.

Popierių reikėtų rinktis pagal spausdintuvo parametrus

Užstrigus popieriaus lapams spausdintuve ar kopijavimo aparate, dažnai imame purkštauti, kad įrenginys senas arba popierius jam per prastas. Tačiau specialistai teigia, kad užgaišintų darbų priežastys gali būti labai įvairios, kartais užtenka tik patikrinti, ar įrenginys stovi jam tinkančioje vietoje.

Jei įrenginys nėra naujas, priežastis gali būti nusidėvėjęs velenas, kuris įtraukia popierių. Dar viena, itin dažna priežastis – spausdintuvo ar kopijavimo aparato stovėjimo vieta. Nuo temperatūros ar drėgmės pokyčių popierius gali trauktis arba plėstis. Tai taip pat turi įtakos spausdinimo kokybei. Jei kopijavimo ar spausdinimo įrenginys stovi prie lango, vasarą popierius saulėje įkaista, o žiemą gali sudrėkti.

Paprastai prie lango statomi ir šildymo įrenginiai. Tai taip pat džiovina prie jų paliktą popierių. Nemažiau svarbu, kad įrenginys nestovėtų skersvėjyje. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kaip dažnai įrenginį naudojame. Jei spaudo prireikia tik kas antrą dieną ar dar rečiau, patartina aparate popieriaus nelaikyti, o saugiai padėti jį į dėžutę, kurioje ir įsigijote popierių. Patikimi gamintojai popieriaus gaminius pakuoja į drėgmę ir saulės spindulius nepraleidžiančias dėžes. Jei pastebėjote, kad kopijuokliui ar spausdintuvui vieta yra tinkama, o aparato velenėlis yra nesusidėvėjęs, dėl spaudo strigimo galima pradėti kaltinti ir patį popierių.

Tinkamai pasirinkė spausdinimo kasetes sutaupysite pinigus

Jau įsigijusiems spausdintuvą kyla nauja dilema: pasirinkti originalias gamintojo dažų kasetes, keisti pakaitinėmis ar tiesiog pripildyti kasetę dažais. Patartina neskubėti ir apsispręsti, ar tikrai apsimoka taupyti šiandien, kai rytoj dėl to sugedęs įrenginys gali atsidurti šiukšlių konteineryje?

Specialistai teigia, kad automobiliai ir biuro technika turi daug panašumų. „Maitindami“ automobilį prastesne alyva rizikuojame daugiau lėšų skirti jo remontui. Lygiai taip pat yra ir su spausdintuvų ar kopijavimo mašinų dažų kasetėmis – nekokybiškos eksploatacinės medžiagos gali techniką ne tik sugadinti, bet ir palydėti į sąvartyną.

Anot specialistų, daugelis įmonių ir namų vartotojų siekia taupyti ir pasipildyti įrenginį dažomaisiais milteliais. Kasetes naujais dažomaisiais milteliais pildo ir „Biuro pasaulis“. Tai diktuoja paklausa. Tačiau klientams visuomet stengiamės išaiškinti, kad originalios spausdintuvo kasetės ar bent jau kokybiški pakaitalai yra žymiai patikimesni ir saugesni nei pačių vartotojų ar meistrų užpildytos kasetės.

Patikėdami savo įrenginį dažų kasetes pildantiems meistrams, vartotojai dalyvauja loterijoje, nes tik nuo meistro patyrimo, kokybiško darbo ir medžiagų priklausys, ar naudojant tokią kasetę neteks ateityje išmesti ir ją, ir įrenginį.

Laimi 30%, išmeta kas penktas

Pasibaigus dažams, spausdintuvų ar kopijavimo įrenginių šeimininkai turi kelias galimybes: įsigyti originalią, būtent tam įrenginiui pagamintą kasetę, nusipirkti pakaitinę dažų kasetę arba kreiptis į dažų kasetes pildančius meistrus.

Neoriginalios pakaitinės ar meistrų pildytos kasetės vartotojams atsieina apie 30–40% pigiau nei įsigyjant originalias gamintojo kasetes. Tačiau ne visi žino, kad spausdinant su neoriginalia dažų kasete atspausdinama 15–30% mažiau spaudų. O jei dar įvertintume gedimų riziką, pakaitinės kasetės nebeatrodytų tokios taupios. Be to, naudojant neoriginalias spausdintuvo ar kopijavimo įrenginio dažų kasetes, gamintojas nebesuteikia garantijos ir gedimus teks taisyti savo lėšomis.

Europoje atlikti tyrimai parodė: sugenda kas penktas įrenginys, kuriame naudojama pakaitinė ar dažomaisiais milteliais užpildyta dažų kasetė. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad į šią statistiką pateko tik labai kokybiškos, pripažintų gamintojų siūlomos pakaitinės kasetės. Tuomet galite įsivaizduoti, kaip ši statistika pasikeistų, jei skaičiuotume ir kokybe nepasižyminčių gamintojų pakaitines kasetes.

Naudojant dažais pildytas arba pakaitines kasetes dažnai perkaista spausdintuvo kaitinimo velenai – iš neprofesionaliai užpildytų spausdintuvo kasečių ima byrėti dažų milteliai. Dėl tos pačios priežasties dažnai spausdinant ar kopijuojant užstringa popierius, o bandymas jį iškrapštyti gali kainuoti 150–2.000 Lt –, priklausomai nuo spausdintuvo, tiek kainuoja naujas kaitinimo mazgas. Pasitaiko ir taip, kad pataisyti gedimą kainuoja brangiau nei pats įrenginys yra vertas, todėl sugedęs spausdintuvas ar kopijavimo mašina keliauja į sąvartyną.

Tuo tarpu gedimai užfiksuoti tik 1% įrenginių, naudojančių originalias eksploatacines medžiagas.

Ekologiški spausdintuvai

Kasmet į sąvartynus keliauja ir mūsų visų aplinką teršia šimtai tūkstančių biuro įrangos dažų kasečių. Todėl biuro įrangos gamintoja HP („Hewlett–Packard“) inicijuoja „Planetos partnerių” programą, kurios metu ekologija besirūpinančios įmonės ir privatūs asmenys gali pristatyti panaudotas dažų kasetes, o jos vėliau perdirbamos ir panaudojamos dar kartą.

Ši iniciatyva pradėta prieš 15 metų ir HP buvo pirmoji kompanija, pasiūliusi vartotojams paprastai ir nemokamai pristatyti panaudotas eksploatacines medžiagas perdirbimui. Šiandien ši sistema veikia 47 pasaulio šalyse. Iki 2007 m. gruodžio visame pasaulyje buvo grąžinta perdirbti daugiau kaip 197 mln. HP „LaserJet“ ir „Inkjet“ spausdinimo kasečių, o tai yra beveik 135.000 tonų. 2008 m. šis skaičius išaugo iki 154.000 tonų.

„Biuro pasaulis“ taip pat dalyvauja HP „Planetos partnerių“ programoje bei kviečia visus saugoti aplinką ir grąžinti panaudotas spausdintuvų eksploatacines medžiagas, kurios iškeliaus tiesiai į HP perdirbimo gamyklas.


Info