Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Susikurkite savo idealią darbo vietą: ko jums reikės?

Ar svajojate apie nuosavo biuro įrengimą? Galbūt tiesiog kirba mintis padaryti tam tikrą namų kampelį darbui tinkama erdve? Keletas patarimų kaip teisingai susikurti idealią darbo vietą sau.
Nuotraukos

2019.10.08.

Ar svajojate apie nuosavo biuro įrengimą? Galbūt tiesiog kirba mintis padaryti tam tikrą namų kampelį darbui tinkama erdve? Tai yra labai suprantamas noras, kadangi jūsų darbo vieta yra viena iš svarbiausių gyvenimo aplinkų, kuri nulemia tai, kaip produktyviai ir sėkmingai galite dirbti. Moksliškai įrodyta, kad sau patinkančioje aplinkoje individas yra produktyvesnis, labiau motyvuotas. Tam nereikia ir mokslinių tyrimų, viskas suprantama savaime. Visgi, per didelis atsipalaidavimas irgi nėra gerai, tad reikia rasti balansą tarp motyvacijos ir atsipalaidavimo. Štai keletas patarimų kaip teisingai susikurti idealią darbo vietą sau.

Stalas + kėdė

Viską pradėkime nuo tinkamo stalo ir kėdės pasirinkimo. Kėdė turėtų būti ne per kieta, kad galėtumėte ant jos sėdėti ilgesnį laiko tarpą. Ji taip pat turėtų būti ne per minkšta, kad joje nesinorėtų miegoti. Reguliuojamas aukštis bei teisingą laikyseną palaikantis atlošas – privalumai. Atgal besilankstanti kėdė – direktoriškas privalumas. Geriausia medžiaga – oda.

Kas liečia stalą, jeigu galite sau leisti kelių šimtų eurų išlaidas, pasirinkite ir reguliuojamo aukščio stalą. Tai užtikrins maksimalų patogumą viso darbo metu. Kiekvieną dieną galėtumėte pritaikyti darbo vietą taip, kad ji būtų ideali šiuo momentu. Tačiau realistiškai žvelgiant, pakaks ir standartinio aukščio stalo su stalčiais. Svarbu, kad stalo matmenys būtų aprėpiami jūsų rankomis ir nereikėtų per daug lakstyti į šonus, kad kažką nuo jo paimti. Taip pat svarbu – skylės laidams. Interneto, telefono bei kiti kabeliai turėtų pralįsti pro stalviršį. Kas liečia medžiagas – tik medis. Spalvoms ieškokite neutralių, baltumą, rudumą arba pilkšvumą menančių atspalvių. Dėmesį sutelkite ir į švelnius kampus, nes užsigauti į stalą tenka tikrai ne taip retai, kaip galėtumėte pagalvoti, o minkšti kampai sušvelnins neišvengiamai nemalonius pojūčius.

Nešiojamas kompiuteris

Nešiojamas kompiuteris yra beveik būtinas šiuolaikiniam darbui. Kada įsirenginėjate savo darbo vietą, svarbu yra mobilumas ir paslankumas. Stalinį kompiuterį labai sunku pernešti iš vienos vietos į kitą, o už jo susidaranti laidų raizgalynė per ilgą laiką ima varginti. Laptop‘as – beveik toks pat galingas, tik daug labiau šiuolaikiniam gyvenimo ritmui pritaikytas įrenginys. Kur jį įsigyti? Ogi ten, kur geriausios kainos bei plačiausias gamintojų asortimentas - https://www.varle.lt/nesiojami-kompiuteriai/nesiojami-kompiuteriai/.

Grynas oras ir šviesa

Nors dabartiniame verslo pasaulyje dominuoja biurai su dideliais stiklais ir įspūdingo aukščio langais, jie net neatsidaro. Visas oras, kuris patenka į biurų patalpas yra rekuperatorių, kondicionierių arba ortakių perfiltruotas produktas. Trumpalaikėje perspektyvoje tai neturi didelės įtakos, tačiau medicinos specialistai jau po truputėlį ima kelti teoriją su įrodymais, kad gryno oro nebuvimas darbo vietoje turi nemažą įtaką susirgimams ir sveikatos būklės suprastėjimams. Beje, kondicionieriai dažnai perpučia, dėl ko žmonės suserga arba jiems atsiranda skausmai. Tad kondicionierius patartume naudoti saikingai ir rūpintis gryno oro srautu savo darbo vietoje.

Kas liečia šviesą, patikėkite, tai yra vienas iš svarbiausių ilgalaikio produktyvumo garantų. Požemyje arba kokioje nors vienutėje nuveikti prasmingą darbą bus sudėtinga. Tai mažina ūpą ir kenkia akims. Pirkdami lemputes bei planuodami baldų išdėstymą, akcentuokite kuo didesnį natūralios šviesos kiekį. Dirbtinę šviesą skleidžiančios lemputės taip pat gali varginti akis. Šis sprendimas nebus labai finansiškai brangus, tačiau reikalaus kiek daugiau planavimo.

Kvapų bei kitų stimuliatorių

Tam tikri pojūčiai stimuliuoja jūsų pasąmonę ir taip didina produktyvumą. Tai – ne mitas, tai moksliškai įrodyti faktai. Galbūt aromatinė levandų dvelksmo žvakė arba obuolių ir cinamono kvapą skleidžiantys smilkalai bus būtent tai, kas paskatins dirbti smarkiau ir sukurs malonesnę aplinką užduotims įgyvendinti.

Tarp kitų stimuliatorių – muzika (raminanti arba atpalaiduojanti), kramtomoji guma (padeda atsiminti), streso kamuoliukai, t.t.

Spalvų interjere

Kaip žinote, spalvos asocijuojasi su pojūčiais ir įvairiais dalykais. Psichologai įrodė, kad vienos spalvos skatina žmones dirbti, kitos – atsipalaiduoti, trečios – prisiminti. Pasak populiariausios teorijos:

  • Mėlyna stimuliuoja protą ir mintis
  • Geltona įkvepia kūrybiškų idėjų
  • Žalia sukuria subalansuotą raminantį poveikį
  • Raudona tonizuoja kūną

Visgi svarbu ne tik pats spalvos tipas, tačiau ir tikslus atspalvis. Čia, jeigu nuoširdžiai planuojate visą darbo vietą įrengti nuo nulio, vertėtų bent minimaliai pasikonsultuoti su interjero dizaino specialistais.