Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Aukštosios raiškos antausis miegančioms televizijoms

Nuolat lenktyniaujantys didieji buitinės elektronikos gamintojai vos ne kasdien pateikia vienas už kitą geresnių techninių savybių aparatus
Nuotraukos

Gegužę Lietuvoje ir Latvijoje atlikta apklausa atskleidė, kad žiūrovams svarbiausia televizoriaus savybė yra vaizdo kokybė ir skiriamoji geba, – tai nurodė 85 proc. lietuvių ir 71 proc. latvių. Tačiau kam to reikia, jeigu tokios raiškos televizijos transliacijų - vienetai.

Įsigiję plačiaekranį aukštosios raiškos FHD (Full high definition) arba net 4 kartus geresnės raiškos UHD (Ultra high definition) televizorių susidursime su iššūkiu: šiems aparatams pritaikytas televizijos transliacijas, net ir prijungus palydovinę anteną, galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų.

Nuolat lenktyniaujantys didieji buitinės elektronikos gamintojai vos ne kasdien pateikia vienas už kitą geresnių techninių savybių aparatus. Apie raiškiosios televizijos eros aušrą mūsų svetainėse girdime nebe pirmus metus. Tačiau aukštosios raiškos televizijos turinio pasirinkimas kol kas labiau primena rytmečio prieblandą negu ryškią vidudienio saulę.

„Daug televizijos kanalų užsienyje turi FHD transliaciją, deja, Lietuvoje tuo pasigirti dar negalime. Tačiau prognozuojama, kad per kelerius metus užsienyje atsiras nemažai UHD transliacijų, o Lietuvą užkariaus FHD raiška“, – optimistiškai buvo nusiteikęs „Samsung“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovas Miroslavas Ramanavičius.

Jo teiginį pagrįstų kompanijos GfK pateikiami rinkos tyrimų duomenys: pirmąjį 2015 metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, UHD ir televizorių lenktu ekranu paklausa Lietuvoje išaugo 3 kartus. Žinant tai, kad jiems pritaikyto turinio Lietuvoje stinga, logiškai galėtume kalbėti apie HD televizorių, bet ne HD televizijos proveržį pas mus.

Nesupraskite klaidingai - į HD televizijos vaizdo kokybę neapeliuojame, nes nuo standartinės (SD) raiškos transliacijų HD kanalai skiriasi it diena nuo nakties. Tačiau iš lietuviškų TV kanalų į HD erą kol kas yra įžengęs tik nacionalinis transliuotojas, jo LRT HD kanalas yra įtrauktas į šiuo metu retransliuotojų siūlomus papilomai kainuojančius HD kanalų paketus. Visos kitos lietuviškos televizijos patogiai snūduriuoja ir pernelyg nesivargina investuoti ne tik į programų kokybę, bet ir į technikos naujoves.

Teleportacija į stadioną

Sumanę susipažinti su UHD, arba 4K, televizorių siūlomomis revoliucinėmis technologijomis, nutarėme išbandyti tai, ką kokybiškiausio šiuo metu gali pasiūlyti buitinės elektronikos pardavėjai. Jei bent kartą per dieną įsijungiate svetainėje riogsančią TV dėžutę, greičiausiai jau teko išvysti reklamą, siūlančią pasiekti žvaigždes kartu su naujuoju „Samsung“ SUHD televizoriumi.

„Ar kino teatrą atidarysite?“ - išvydusi, kaip su siuntų tarnybos kurjeriu į penktą aukštą tempiame 65 colių (163 cm) 9 serijos „Samsung SUHD” įstrižainės televizorių, pasidomėjo kaimynė. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad ir šis milžiniškas ekranas nėra didžiausias, kurį siūlo Pietų Korėjos gamintojas – nustatyta riba yra 88 coliai (224 cm).

UHD TV ekrane yra apie 8 mln. pikselių, tai reiškia keturis kartus (iš čia ir 4K standartas) geresnę nei FHD televizorių ekranų raišką. Žmonės prie UHD TV logotipų dažnai gali pamatyti 4K ženklą, tačiau 4K ir UHD reiškia tą patį – tai tas pats televizorius, tas pats raiškos apibūdinimas, tik kitas terminas.

Televizoriaus prijungimas - nesudėtinga užduotis. Jo užpakalinėje sienelėje yra tik dvi jungtys: viena – maitinimo, o kita keliauja į „One Connect Evolution Kit“ dėžutę, kurioje sumontuotos visų įmanomų vaizdo duomenų perdavimo standartų, interneto bei namų kino įrangos garso jungtys.

Visi 8 mln. pikselių netrukus suspindi lenktame UHD ekrane. Gaminant „Samsung SUHD“ ekranus naudojama nanokristalų technologija, kuri, techniškai tariant, užtikrina geresnės kokybės „baltą“ spalvą. Dėl to žmogus mato ryškiau visą spalvų paletę. Pavyzdžiui, aukščiausios klasės UHD televizoriai užtikrina 16 mln. spalvų paletę, o SUHD televizorius – iki 1 mlrd. atspalvių.

Bendras įspūdis, televizoriuje įjungus didžiulei skiriamajai gebai pritaikytą programą turinį, yra puikus. Stebint sporto transliacijas po kelių minučių nejučia teleportuojiesi į futbolo stadioną ar prie pat bokso ringo virvių, o ant ką tik čempiono diržą pelniusio boksininko veido gali suskaičiuoti prakaito lašus. Pojūčius papildomai galima sustiprinti pasirinkus vaizdą dar labiau pagyvinantį „Sport“ režimą.

Įdomu tai, kad į televizorių įmontuotas „Eco“ sensorius automatiškai nustato aplinkos apšviestumą ir atitinkamai koreguoja rodomo vaizdo ryškumą bei taupo energiją. Televizorius, žinoma, yra A klasės ir sunaudoja tik 153 vatus (212 kWh per metus).

Žongliravimas dviem pulteliais

Anksčiau skeptiškai vertinau lenktą ekraną, tačiau pagyvenęs su didžiuoju lenktu SUHD ekranu jau po savaitės pakeičiau savo nuomonę. Tokio tipo ekranas ne tik organiškiau įsilieja į kambario interjerą, atrodo moderniau, bet ir įtraukia labiau nei aiškiai erdvės ribas nubrėžiantis stačiakampis.

Visoms įmanomoms SUHD televizoriaus funkcijoms - pradedant trimačiu vaizdu, valdymo judesiais ar balsu galimybėmis ir baigiant 8 branduolių televizoriaus procesoriuje besisukančios naujos „Samsung“ operacinės sistemos „Tizen“ bei jai pritaikytų programėlių pranašumais - aprašyti nepakaktų viso dienraščio numerio. Neabejoju, kad visi, kam šiandien aktualios naujausios technologijos, nesunkiai ras juos dominančias technines specifikacijas.

Štai keletas deguto lašų, pagadinusių tobulą medaus statinę. Nuotaikos nepakėlė epizodiškai atsirasdavę televizoriaus prisijungimo prie interneto ryšio sutrikimai, kuriuos greičiausiai būtų galima išspręsti atnaujinus programinę įrangą. Tačiau programinės įrangos naujiniai pakibdavo, taip ir nepradėję siųstis, o ekrane išdygdavo perspėjimai apie klaidas arba nepastovų interneto ryšį. Neabejoju, kad šias problemas galima išspręsti, bet tuo kartu nepadėjo nei prie ekrano tariami burtažodžiai, nei perėjimas nuo belaidžio interneto ryšio prie laiko patikrinto „laido“.

Neatsiejamas televizoriaus priedas – valdymo pultelis. Prie naujojo SUHD televizoriaus jų gauname net du. Vienas labai prastai atrodantis yra skirtas įprastoms televizoriaus funkcijoms valdyti, kitas – išmaniosioms. Bet nuolatinis žongliravimas abiem pulteliais galiausiai pradeda erzinti, čia norėtųsi vieno pultelio sprendimo, kuriam nerastum priekaištų.

Jei iš tiesų esate kinomanas ar uolus sporto varžybų fanas, norite namie turėti kino teatro alternatyvą, 4K televizorius gali tapti laisvalaikio traukos centru, nepakeičiama vizualių malonumų orgija akims.

Tačiau jei ketinate stebėti tik televizijos kanalų transliacijas, kol kas liksite gerokai nusivylę, mat jas teks stebėti kur kas mažesniame nei ekranas stačiakampyje, ir negelbės joks galingo televizoriaus procesoriaus atliekamas dirbtinis vaizdo „gerinimas“ (upscaling). Galiausiai įsižeidę ir išjungę televizorių, keliausite prie lango spoksoti į tikras žvaižgdes.

Gegužę Lietuvoje ir Latvijoje atlikta apklausa atskleidė, kad žiūrovams svarbiausia televizoriaus savybė yra vaizdo kokybė ir skiriamoji geba, – tai nurodė 85 proc. lietuvių ir 71 proc. latvių. Tačiau kam to reikia, jeigu tokios raiškos televizijos transliacijų - vienetai. Įsigiję plačiaekranį aukštosios raiškos FHD (Full high definition) arba net 4 kartus geresnės raiškos UHD (Ultra high definition) televizorių susidursime su iššūkiu: šiems aparatams pritaikytas televizijos transliacijas, net ir prijungus palydovinę anteną, galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų. Nuolat lenktyniaujantys didieji buitinės elektronikos gamintojai vos ne kasdien pateikia vienas už kitą geresnių techninių savybių aparatus. Apie raiškiosios televizijos eros aušrą mūsų svetainėse girdime nebe pirmus metus. Tačiau aukštosios raiškos televizijos turinio pasirinkimas kol kas labiau primena rytmečio prieblandą negu ryškią vidudienio saulę. „Daug televizijos kanalų užsienyje turi FHD transliaciją, deja, Lietuvoje tuo pasigirti dar negalime. Tačiau prognozuojama, kad per kelerius metus užsienyje atsiras nemažai UHD transliacijų, o Lietuvą užkariaus FHD raiška“, – optimistiškai buvo nusiteikęs „Samsung“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovas Miroslavas Ramanavičius. Jo teiginį pagrįstų kompanijos GfK pateikiami rinkos tyrimų duomenys: pirmąjį 2015 metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, UHD ir televizorių lenktu ekranu paklausa Lietuvoje išaugo 3 kartus. Žinant tai, kad jiems pritaikyto turinio Lietuvoje stinga, logiškai galėtume kalbėti apie HD televizorių, bet ne HD televizijos proveržį pas mus. Nesupraskite klaidingai - į HD televizijos vaizdo kokybę neapeliuojame, nes nuo standartinės (SD) raiškos transliacijų HD kanalai skiriasi it diena nuo nakties. Tačiau iš lietuviškų TV kanalų į HD erą kol kas yra įžengęs tik nacionalinis transliuotojas, jo LRT HD kanalas yra įtrauktas į šiuo metu retransliuotojų siūlomus papilomai kainuojančius HD kanalų paketus. Visos kitos lietuviškos televizijos patogiai snūduriuoja ir pernelyg nesivargina investuoti ne tik į programų kokybę, bet ir į technikos naujoves. Teleportacija į stadioną Sumanę susipažinti su UHD, arba 4K, televizorių siūlomomis revoliucinėmis technologijomis, nutarėme išbandyti tai, ką kokybiškiausio šiuo metu gali pasiūlyti buitinės elektronikos pardavėjai. Jei bent kartą per dieną įsijungiate svetainėje riogsančią TV dėžutę, greičiausiai jau teko išvysti reklamą, siūlančią pasiekti žvaigždes kartu su naujuoju „Samsung“ SUHD televizoriumi. „Ar kino teatrą atidarysite?“ - išvydusi, kaip su siuntų tarnybos kurjeriu į penktą aukštą tempiame 65 colių (163 cm) 9 serijos „Samsung SUHD” įstrižainės televizorių, pasidomėjo kaimynė. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad ir šis milžiniškas ekranas nėra didžiausias, kurį siūlo Pietų Korėjos gamintojas – nustatyta riba yra 88 coliai (224 cm). UHD TV ekrane yra apie 8 mln. pikselių, tai reiškia keturis kartus (iš čia ir 4K standartas) geresnę nei FHD televizorių ekranų raišką. Žmonės prie UHD TV logotipų dažnai gali pamatyti 4K ženklą, tačiau 4K ir UHD reiškia tą patį – tai tas pats televizorius, tas pats raiškos apibūdinimas, tik kitas terminas. Televizoriaus prijungimas - nesudėtinga užduotis. Jo užpakalinėje sienelėje yra tik dvi jungtys: viena – maitinimo, o kita keliauja į „One Connect Evolution Kit“ dėžutę, kurioje sumontuotos visų įmanomų vaizdo duomenų perdavimo standartų, interneto bei namų kino įrangos garso jungtys. Visi 8 mln. pikselių netrukus suspindi lenktame UHD ekrane. Gaminant „Samsung SUHD“ ekranus naudojama nanokristalų technologija, kuri, techniškai tariant, užtikrina geresnės kokybės „baltą“ spalvą. Dėl to žmogus mato ryškiau visą spalvų paletę. Pavyzdžiui, aukščiausios klasės UHD televizoriai užtikrina 16 mln. spalvų paletę, o SUHD televizorius – iki 1 mlrd. atspalvių. Bendras įspūdis, televizoriuje įjungus didžiulei skiriamajai gebai pritaikytą programą turinį, yra puikus. Stebint sporto transliacijas po kelių minučių nejučia teleportuojiesi į futbolo stadioną ar prie pat bokso ringo virvių, o ant ką tik čempiono diržą pelniusio boksininko veido gali suskaičiuoti prakaito lašus. Pojūčius papildomai galima sustiprinti pasirinkus vaizdą dar labiau pagyvinantį „Sport“ režimą. Įdomu tai, kad į televizorių įmontuotas „Eco“ sensorius automatiškai nustato aplinkos apšviestumą ir atitinkamai koreguoja rodomo vaizdo ryškumą bei taupo energiją. Televizorius, žinoma, yra A klasės ir sunaudoja tik 153 vatus (212 kWh per metus). Žongliravimas dviem pulteliais Anksčiau skeptiškai vertinau lenktą ekraną, tačiau pagyvenęs su didžiuoju lenktu SUHD ekranu jau po savaitės pakeičiau savo nuomonę. Tokio tipo ekranas ne tik organiškiau įsilieja į kambario interjerą, atrodo moderniau, bet ir įtraukia labiau nei aiškiai erdvės ribas nubrėžiantis stačiakampis. Visoms įmanomoms SUHD televizoriaus funkcijoms - pradedant trimačiu vaizdu, valdymo judesiais ar balsu galimybėmis ir baigiant 8 branduolių televizoriaus procesoriuje besisukančios naujos „Samsung“ operacinės sistemos „Tizen“ bei jai pritaikytų programėlių pranašumais - aprašyti nepakaktų viso dienraščio numerio. Neabejoju, kad visi, kam šiandien aktualios naujausios technologijos, nesunkiai ras juos dominančias technines specifikacijas. Štai keletas deguto lašų, pagadinusių tobulą medaus statinę. Nuotaikos nepakėlė epizodiškai atsirasdavę televizoriaus prisijungimo prie interneto ryšio sutrikimai, kuriuos greičiausiai būtų galima išspręsti atnaujinus programinę įrangą. Tačiau programinės įrangos naujiniai pakibdavo, taip ir nepradėję siųstis, o ekrane išdygdavo perspėjimai apie klaidas arba nepastovų interneto ryšį. Neabejoju, kad šias problemas galima išspręsti, bet tuo kartu nepadėjo nei prie ekrano tariami burtažodžiai, nei perėjimas nuo belaidžio interneto ryšio prie laiko patikrinto „laido“. Neatsiejamas televizoriaus priedas – valdymo pultelis. Prie naujojo SUHD televizoriaus jų gauname net du. Vienas labai prastai atrodantis yra skirtas įprastoms televizoriaus funkcijoms valdyti, kitas – išmaniosioms. Bet nuolatinis žongliravimas abiem pulteliais galiausiai pradeda erzinti, čia norėtųsi vieno pultelio sprendimo, kuriam nerastum priekaištų. Jei iš tiesų esate kinomanas ar uolus sporto varžybų fanas, norite namie turėti kino teatro alternatyvą, 4K televizorius gali tapti laisvalaikio traukos centru, nepakeičiama vizualių malonumų orgija akims. Tačiau jei ketinate stebėti tik televizijos kanalų transliacijas, kol kas liksite gerokai nusivylę, mat jas teks stebėti kur kas mažesniame nei ekranas stačiakampyje, ir negelbės joks galingo televizoriaus procesoriaus atliekamas dirbtinis vaizdo „gerinimas“ (upscaling). Galiausiai įsižeidę ir išjungę televizorių, keliausite prie lango spoksoti į tikras žvaižgdes.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Namu-pasaulis/aukstosios-raiskos-antausis-miegancioms-televizijoms/203132
© Lietuvos žinios