Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Eurovaistinė“ siekia, kad apsauginių kaukių užtektų visiems

Vis augant susirgimų koronavirusu skaičiui, pastebimas gerokai didesnis susidomėjimas medicininėmis kaukėmis. „Eurovaistinės“ skelbia, kad per dieną jų nuperkama net keliolika kartų dažniau.
Nuotraukos

2020.02.11.

Vis augant susirgimų koronavirusu skaičiui, pastebimas gerokai didesnis susidomėjimas medicininėmis kaukėmis. „Eurovaistinės“ skelbia, kad per dieną jų nuperkama net keliolika kartų dažniau. Vis dėlto klientams patariama nepamiršti ir kitų priemonių, kurios gali padėti apsisaugoti nuo virusų. Klientų patogumui visose tinklo vaistinėse yra bekontakčiai termometrai, kuriais galima pasimatuoti temperatūrą.

Dalyje pasaulio vietų gyventojams jau ribojamas galimų įsigyti apsauginių kaukių kiekis, pavyzdžiui, Naujojoje Zelandijoje gyventojams leidžiama įsigyti ne daugiau nei po 5 apsaugines kaukes. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad nors dar sausio pabaigoje įmonė iš tiekėjų gavo oficialų raštą, jog dėl paskelbtos ekstremalios situacijos apsauginių kaukių tiekimas į šalį gali sutrikti, kol kas trūkumo „Eurovaistinėje“ nėra.

„Šiandien  vaistinėse turime daugiau nei 30 tūkstančių apsauginių kaukių. Jau rytoj vaistinėse jų bus dar tris kartus daugiau. Kasdien bendraujame su tiekėjais ir siekiame, kad apsauginių kaukių užtektų visiems“, – sako L. Bielskė.

Nors yra žmonių, kurie abejoja apsauginių kaukių efektyvumu, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad šios kaukės gali apsaugoti nuo užsikrėtimo. „Žinoma, tai nėra 100 proc. apsauga, bet ji sudaro barjerą ir yra naudinga ypač aplinkoje, kur yra nemažai sergančių“, – sako specialistė. Vaistinėse pardavinėjamos kaukės yra sertifikuotos, tai patvirtina jų efektyvumą.

Specialistai akcentuoja, kad labai svarbu, jog tokias kaukes dėvėtų žmonės, kurie serga užkrečiamomis ligomis, taip jie gali apsaugoti aplinkinius nuo ligos plitimo.

Vaistininkė sako pastebinti, kad lietuviai vis dažniau dėvi apsaugines kaukes, tačiau tai kartais daro netaisyklingai. Klaidingas dėvėjimas gali sumažinti kaukės efektyvumą. „Apsauginę kaukę reikia dėtis mėlyna puse į viršų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad apsauginė kaukė turi viršų ir apačią ir šios siūlės nėra vienodos. Paėmę jausite, kad viena kraštinė yra kietesnė, ten yra metalinė viela, kurią galite išlankstyti pagal savo nosį, o apatinis kraštas turėtų priglusti prie smakro. Kaukę reikia dėti tiksliai prie nosies, užkabinti už ausų ir patempti apačią, kad ji gražiai priglustų prie smakro“, – paaiškina vaistininkė.

Svarbu, kad nusiėmę kaukę, iškart ją išmestumėte ir nenaudotumėte antrą kartą. J. Juodsnukytė primena, kad nusiėmus kaukę būtina nusiplauti rankas ir neskubėti liesti veido. „Po kauke oda būna truputį padrėkusi ir jeigu liesite su nešvariomis rankomis, galite perduoti užkratą“, – sako vaistininkė.

Naudingos ir natūralios priemonės

Vaistininkė Kristina Staivė sako, kad siaučiant virusams gali būti naudinga naudoti ir propolio aliejų. „Prieš einant į lauką rekomenduoju juo tiesiog pasitepti nosį, nes propolis sudaro priešvirusinį barjerą ir apsaugo nuo virusinių ligų“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė. Šis patarimas naudingas siaučiant gripui ar kitoms virusinėms ligoms, kuriomis užsikrečiama oro lašeliniu būdu, dažniausiai įkvėpus oro per nosį. Patepus propolio aliejumi nosies gleivinę jis apsaugos nuo įvairių virusų, infekcijų.

Propolyje esantys flavonoidai slopina viruso baltymą ir taip jį deaktyvuoja. Be flavonidų bičių pikyje gausu fenolinių rūšgčių, mineralų cinko, vario, mangano, nikelio, kalio, kalcio, seleno bei A, C, E, B1, B2, B3 ir B6 vitaminų.

Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad natūralių preparatų nederėtų vertinti, kaip priemonės, kuri visiems tinkama. Natūralios priemonės taip pat, kaip ir cheminiai vaistai, gali turėti šalutinį poveikį, todėl dėl vartojimo verta pasitarti su specialistais.

Svarbu ir higiena

Sveikatos specialistė J. Juodsnukytė atkreipia dėmesį, kad siaučiant užkrečiamoms ligoms svarbu ne tik apsauginių kaukių dėvėjimas, bet ir dažnesnis nei įprastai rankų plovimas. Pasak vaistininkės, žmonės dažnai ne tik per retai, bet ir netaisyklingai, pavyzdžiui, nenaudodami muilo, plauna rankas.

J. Juodsnukytė pastebi, kad yra žmonių, kurie rankų plovimą keičia į dezinfekacinio skysčio naudojimą, tačiau, jos teigimu, jeigu tik yra galimybė nusiplauti rankas, tai daryti yra geriau, o dezinfekacinį skystį naudoti tik tada, kai nėra galimybių nusiplauti rankas.

5 taisyklės siaučiant užkrečiamoms ligoms:

 1. Dėvėkite apsaugines kaukes.
 2. Dažnai plaukite rankas.
 3. Venkite masinių susibūrimo vietų.
 4. Dažnai vėdinkite patalpas.
 5. Jeigu jūsų artimieji susirgo, nesinaudokite tais pačiais daiktais (stalo įrankiais, indais, rankšluosčiais ir kita)

Straipsnio kategorijos