Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Geras čiužinys padeda išvengti nugaros skausmų

Nuolatinis sėdėjimas, judėjimo trūkumas, viršsvoris, neteisingas gulėjimas ir stresas, visa tai su metais pakenkia nugarai
Nuotraukos

Devyni iš dešimties Vokietijos piliečių kenčia nugaros skausmus. Fizinis darbas retai kada yra to priežastis. Nuolatinis sėdėjimas, judėjimo trūkumas, viršsvoris, neteisingas gulėjimas ir stresas, visa tai su metais pakenkia nugarai.

Judėjimo trūkumas pakenkia raumenims, jie pradeda šlubuoti, raiščiai perima laikysenos funkcijas ir taip raumenys apkraunami. Pasekmė: stuburo sąnariai susidėvi, skausmai dažnėja. Nugaros skausmai yra dažniausia vyrų, o moterų - antra pagal dažnumą nedarbingumo priežastis.

Jeigu nueita ne per toli, mes galime kažką padaryti ir išmokti suprasti nugaros veiklos būdus. Svarbiausia stuburo sąnarių užduotis – paremti mūsų kūną. Kadangi jie vienu metu turi būti lankstūs ir judėti, tam skirti lankstūs diskai, esantys tarp slankstelių. Jie padeda ne tik susilenkti, bet ir slopinti bei sustabdyti smūgius.

Judėjimas ir sportas teigiamai veikia diskus. Vien tik stovint jie patiria spaudimą. Diskai privalo nešti visą naštą. Nugarai yra geriausia gulima padėtis, nes tuo metu spaudimas yra mažiausias.

Naktis yra svarbiausias raiščių ir diskų regeneracijos etapas. Jie kaip kempinė prisigeria sultinio ir vėl išsitempia iki savo pradinio ilgio. Tai įvyksta su sąlyga, kad stuburas naktį tinkamai ilsisi, o jis pailsės, jeigu bus atitinkamai apkraunamas pagal savo natūralius kontūrus. Ypatingai tai svarbu pečių ir dubens sričiai, kadangi šiose vietose dažniausiai pasitaiko sausgyslių patempimas, išnirimas ir įtempimas.

„Čiužinio užduotis – kūną paremti pagal kontūrus. Viskas, kas neleidžia jam lankstytis, kenkia sveikatai”, aiškina Miuncheno ergonomikos instituto daktaras Florinan Heidinger. Nesvarbu, ar užmiegama mieliausiai ant pilvo, ar ant šono: puikus čiužinys privalo būti elastingas. Atsparumas užtikrina individualų atskirų čiužinio zonų prisitaikymą prie miegančiojo kūno kontūrų. Maistinių medžiagų apykaita tarp raiščių diskų vyksta tik tada, kai dubuo ir pečiai minkštai įkrenta, o stuburas gauna reikiamą atramą.


Info