Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

10 efektyvaus darbo patarimų

Bet kur, bet kada - klientas visada teisus ...
Nuotraukos

1) Darykite daugiau negu už tai jums moka

2) Darbą pradėkite anksčiau už kitus ir baikite vėliau

3) Pradėkite darbo dieną tik nuo svarbiausių reikalų, už kurios gaunat didžiausius pinigus

4) Nedarykite to, kas atkreips jūsų dėmesį nuo darbo

5) Niekada neprašykite pakelti atlyginimą.

6) Priverskite save veikti su entuziazmu

7) Paimkit tušinuką ir surašykite savo planus visai darbo dienai

8 ) Klientas-visada teisus

9) Naudokite  Paretto 80/20 principą

10) Tobulinkite savo žinias, vystykite savo asmenybę

Darykite daugiau negu už tai jums moka.

Daryti daugiau negu už tai jums moka-tai labai geras įprotis tiems, kurie nori greičiau kilti karjeros laiptais, bei pasiekti efektingų rezultatų. Beveik visi vidutiniai žmonės dirba 8 valandas per dieną. Nesvarbu kiek dirbsite jūs, nes jeigu norite pasiekti didelių rezultatų-neturite būti kaip visi ir dirbti pvz nuo 8 iki 5.  Jeigu dirbsite tiek, už kiek jums moka-negalėsite tikėtis gauti daugiau negu kiti. Tad priprasti kiekviena diena daryti žymiai daugiau negu nuo jūsų prašoma-tai bus pirmas žingsnis, kuris prives jūsų darbo efektingumą į kitą, aukštesnį lygį.

Darbą pradėkite anksčiau už kitus ir baikite vėliau.

Jeigu visiems darbo diena prasideda 09:00, tai nereiškia kad būtent devinta turi prasidėti darbo diena ir jums. Kas jums maišo pradėti darbą 08:30? Niekas? Puiku! Nuo šiol padarykite sau į taisyklę ateiti į darbą ir pradėti tvarkyti savo reikalus bent pusei valandos anksčiau. O baigiasi kada sakote jūsų darbo diena? 17:00? Na, jau supratote iki kiek dar reikėtu pasilikti ir padirbėti? Tvarkoj, darbą baigiam ne anksčiau 17:30.

Pradėkite darbo dieną tik nuo svarbiausių reikalų, už kurios gaunate didžiausius pinigus.

Kitaip sakant, už ką jums moka? Man kartais ir džiugu ir graudu darosi, bet daugelis žmonių netgi nežino už ką jiems moka:) Šiaip ateina, ‘pabūna’ 8 valandas ir bėga kuo greičiau namo kai baigiasi darbo diena. Taip jūs neturėtume elgtis. Jeigu jūs esate prekybos agentas ir jūsų pelnas susideda iš komisinių, o komisiniai nuo pardavimų, o pardavimai nuo kontaktų su klientais-iš pat pradžiu turėtume pradėti skambinti savo klientams, be jokių atidėliojimų ant paskui. Tas ‘paskui’ niekada neišaus. Atsiminkite: patys svarbiausi, patys rizikingiausi, tie dalykai, pagalvojus apie kurios, jums ima nepasitikėjimas savimi bei baisumo jausmas-tuos dalykus reikia daryti PIRMAIS. Tai patys sudėtingiausi dalykai, tačiau ir patys pelningiausi. Paklauskite save: už ką man moka pinigus? Tai gali būti versle ar darbe, nesvarbu. Už ką jūs gaunate pinigus? Tai va tas dalykas, už kurį gaunate, jį reikia daryti pirmu, o kitus, nesvarbius reikalus dėti ant ‘paskui’.

Nedarykite to, kas atkreips jūsų dėmėsi nuo darbo.

Darbe jūs esate tam, kad dirbti. Tad jeigu mėgstate daryti kavos pertraukas bei kas valanda bėgioti rūkyti-tai tik kenks bendram reikalui. Tegul pertraukas daro tie, kas gauna vidutinį atlyginimą ir kuriems vistiek ką daryti darbe, kad tik nedirbti. Venkite tokių kompanijų.  Nereikia draugauti su tokiais žmonėmis. Jie neprives jūs ten, kur norite. Kiekvieną kartą kai pasiūlys jums eiti parūkyti ar padaryti pertrauką pasakykite, kad turite dirbti. Ir tegul pasikalba tarpusavyje ir pabando jums ką nors pasakyti, kai uždirbsite daugiau negu jie ir užimsite aukščiausias pareigas- va ko gali jums kainuoti daryti pertraukas.  Galite šitą turėti, o galite ir ne. Priklauso tik nuo jūsų.

Niekada neprašykite pakelti atlyginimą.

Kaip gali pasirodyti, tačiau prašyti viršininko pakelti atlyginimą-tai pats blogiausias variantas, kurį galite sugalvoti. Tačiau yra alternatyva, ir pasiekti to, ką prašote galima žymiai greičiau, negu manote. Kiekvieną kartą, kai jausitės kad tą darbą, kurį atliekate dabar jus puikiai sugebate daryti ir jums jo mažai-prašykite savo bosų daugiau atsakomybės. Ir viskas. Jokių prašymų pakelti atlyginimą, o tik prašymas apkrauti jus daugiau rimtesniais darbais. Imkite iniciatyvą, prašykite daugiau sunkesnių bei visam labui svarbesnių reikalų.

Priverskite save veikti su entuziazmu.

Tam kad pasiektume įspūdingų rezultatų, jūs turite būti optimistų. Žiūrėkite į reikalus realiai, tačiau bukite optimistu. Įpraskite motyvuoti save pasiekti didesniu rezultatų. Kaip sporte-tapkite sau ir treneriu, ir žaidėju, ir sirgalių, ir stenkitės žaisti kuo profesionaliau. Kai jūs paklaus kaip reikalai, visada atsakykite kad viskas kuo puikiausiai. Pas visus blogai, visi skundžiasi gyvenimu-o pas jūs turi būti viskas kuo puikiausiai. Ir nesvarbu ar atitinka realybei ar ne- visada sakykite kad pas jūs viskas gerai. Mąstykite pozityviai. Bukite optimistu.  Optimistai visada mato tik teigiamą šoną, bet kokioje situacijoje. Optimistai visus sunkumus mato kaip pamokas, o ne kaip kliūtys. Optimistai visada stengiasi ieškoti efektyvių būdų kaip išspręsti bet kokią problemą. Tapkite optimistu, mąstykite tik pozityviai!

Paimkit tušinuką ir surašykit savo planus visai darbo dienai.

- Kur tu nori papulti?

- Man vis vien.

- Tada vis vien kokį kelią pasirinksi.

Maža ištrauka iš Alisa pasakų šalyje mus moko, kaip svarbu yra žinoti kelia, arba savo tikslus ir planus. Tai yra labai svarbu, apie planavimą jau kalbėjome, tačiau dabar apžvelgsim kaip ji naudoti jūsų darbe, kaip juo naudotis kiekviena diena. Jeigu jūs turite vieną, didelį tikslą arba planą, jį reikia išskaidyti į mažesnius ir žingsnis po žingsniu padaryti visą dalį. Kiekvieną savo darbo diena pradėkite, ir skirkite apie 10 minučių planavimui. Ką jūs norite šiandien padaryti? Kokie kontaktai duos jums didesnį pelną? Ką jūs turėtume padaryti pirmu? Pakaks ir šitų 3 klausymų. Atsakykite į juos, užplanuokite savo darbo dieną-ir pirmyn į kovą!

Klientas-visada teisus.

Bet kur, bet kada - klientas visada teisus. Jis teisus netgi ir tada, kai žinote kad jis neteisus:) Jūsų klientas-jis turi atrodyti jums kaip karalius, bent mažą jo pageidavimą jūs turite labai greitai bei efektyviai įvykdyti. Tik klientas pasirenka ar jūs tapsite sėkmingu ar pralaimėsite. Iš šito seka, kad jūs turite tenkinti visus jūsų klientų reikalavimus. Visi mes turime tik vieną bosą-klientą. Visi mes stengiamės padaryti juo gyvenimą kuo geresniu, paprastesniu bei patogiu. Pasistenkite ir jūs. Vienaip ar kitaip žmonės perka iš jūsų tai, kas leis jiems padaryti savo gyvenimą geresniu, patobulint jį. Jeigu klientas ne perka pas jūs, o kas netgi blogiau-perka pas jūsų konkurentą, nu tai jau šakis:)  Todėl pažiūrėkite kas ne tai su jūsų pasiūlymų, kaip ji patobulinti, kad pirktų pas jūs. Pats geriausias variantas-pabukite kliento kailyje. Pajauskite kad jūs klientas, ir pažiūrėkite į savo prekes, paslaugas, iš šalies.  Taip jūs galėsite padaryti taip, kad klientas turėtu reikalų tik su jumis.

Naudokite paretto 80/20 principą.

Paretto taisyklė, tai viena iš efektyviausių koncepcijų, kai kalba eina apie racionalų laiko paskirstymą bei planavimą. Taip vadinamoji paretto taisyklė, buvo pavadinta taip į garbę savo įkūrėjo- Vilfredą Paretto, Italų ekonomisto, kuris suformulavo šią taisyklę dar 1895 metais.  Jo principas, pvz ekonomikoje teigia, kad 20% darbo, kurį mes padarome duoda mums 80% mūsų gautų rezultatų; pvz 20 procentų jūsų klientų duoda jums 80 procentų visų sudarytų kontraktų; 20 procentų jūsų padarytų paslaugų duoda jums 80 procentų viso uždirbto pelno ir t.t. Jeigu tarkim jūs padarysite 10 sandorių, tai du iš jų pasirodys esa tiek pat verti (arba daugiau) negu kiti jūsų sudaryti sandoriai. Visada, kai imatės naujo darbo klauskite save ar tai ką aš darau, įeina į 20 procentų tų tikslų, už kurios aš gausiu 80 procentų rezultatų? Jeigu taip, pirmyn su daina ir darykite būtent tą reikalą. Niekada nedarykite mažaverčius reikalus, tai gali įeiti į įprotį, ir bus labai blogai, nes kiekvieną dieną darysite tai, ko netgi ir nereikia daryti. Tad darykite tik tai, kas jums atneš pelno, o kitus  dalykus stenkitės sumažinti arba visai panaikinti.

Tobulinkite savo žinias, vystykite savo asmenybę.

Tai tas dalykas, kuri bandau jums paaiškinti beveik kiekviename tekste. Skaitykite knygas tą tema, kuria užsiimate, lankykite seminarus bei asmenybės vystymo kursus, bei bet ką, kas gali jums padėti. To nedaro 90 procentų žmonių, tad jeigu užsiimsite tuo, tai jau automatiškai duos jums didesnį privalumą už kitus žmones. Tad gyvenimo mokykla nesibaigia mokyklos ar universiteto baigimu. Jūs turite mokintis visą gyvenimą. Nenustojamas mokymasis, tai ir yra tas mažas užmokestis tam, kad tapti sėkmingų bet kokioje sferoje.


Info