Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Buhalterinės apskaitos formų esmė

Buhalterinės apskaitos forma vadinama tam tikra apskaitos registrų naudojimo sistema, nuo kurios priklauso apskaitos įrašų nuoseklumas ir būdai
Nuotraukos

Buhalterinės apskaitos forma vadinama tam tikra apskaitos registrų naudojimo sistema, nuo kurios priklauso apskaitos įrašų nuoseklumas ir būdai.

Ūkinių operacijų apskaitai organizuoti labai svarbu žinoti įvairias jos formas. Per žmonijos vystymosi istoriją buhalterinės apskaitos formos tobulėjo ir keitėsi. Buhalterinės apskaitos formos viena nuo kitos skiriasi tam tikrais požymiais: naudojamų registrų skaičiumi, paskirtimi ir turiniu įrašų apskaitos registruose nuoseklumu ir technika mechanizavimo priemonių panaudojimo apskaitos ir skaičiavimo darbams lygiu.

Kompiuterizuotas informacijos apdorojimas

Norint kompiuterizuoti apskaitą, reikia pakankamai žinoti apie kompiuterius bei buhalterinę apskaitą. Kol kas dalis Lietuvos įmonių apskaitą tvarko rankomis, dažniausiai naudodami žurnalinę orderinę formą.

Tačiau automatizuoti šios apskaitos formos taip, kad būtų susieti visi apskaitos barai ir būtų gerai sudarytas balansas, neįmanoma. Todėl kuriamos įvairios programos, automatizuojančios atskiras apskaitos sritis. Dažniausiai tai atsiskaitymų, darbo užmokesčio ir kitos programos. Jei įmonė tikisi gerų darbo rezultatų, ji pati turi automatizuoti apskaitą.

Automatizuota apskaitos sistema sukurta konkrečiai įmonei, todėl turi atitikti jos poreikius bei specifiką. Prireikus nebus sunku ką nors keisti ar tobulinti. Projektus parengti ir įgyvendinti turi programuotojai. Jei įmonė perka sukurtą apskaitos kompiuterizavimo sistemą, gali iškilti problemų. Prieš renkantis programą, buhalteriui reikia žinoti kokių įmonės apskaitos barų didžiausios darbo sąnaudos, kas iš įmonės darbuotojų bus atsakingas už įmonės apskaitos automatizavimą, ar įmonė, sukūrusi sistemą, gali profesionaliai ir laiku atsakyti į visus vartotojų klausimus, ar smulkiai sistema aprašyta.

Apskaitą kompiuterizuoti pradedama nuo informacinio modelio, kurio pagrindinis elementas yra pirminis dokumentas, sudarymo. Užrašytas ir juridiškai teisingai įformintas pirminis dokumentas yra vienintelis įvykdytos finansinės ūkinės operacijos pagrindas.Visi pirminiai dokumentai yra apibrėžta rodiklių visuma, kuri naudojama apskaitai ir valdymui. Teisingai išdėsčius rodiklius pirminio dokumento formoje, darbuotojams nesunku greitai atlikti pavestą darbą, išskirti reikalingą informaciją iš nereikšmingų skaičių. Sukūrus pirminį dokumentą, garantuojama, kad informacija visuose suvestiniuose dokumentuose bus fiksuojama vienodai ir patikimai.

Svarbiausias kompiuterizuoto informacijos apdorojimo privalumas - gerokai sutrumpėja suvestinių dokumentų rengimo ciklas, informacinė bazė, sukurta parengus pirminius dokumentus, teikia reikalingą ir patikimą informaciją visiems suinteresuotiems vartotojams, padidėja skaičiuojamų rodiklių tikslumas.

Kompiuterizuotos buhalterinės apskaitos privalumai

Daug amžių apskaita buvo tvarkoma rankomis. Darbui palengvinti buvo naudojami skaitytuvai, aritmometrai, elektroniniai kalkuliatoriai. Tai pagreitindavo skaičiavimus, tačiau „juodą“ darbą tekdavo atlikti buhalteriams.
Atsiradus elektroninėms skaičiavimo mašinoms , mėginta automatizuoti tam tikrus apskaitos barus: darbo užmokesčio skaičiavimą, medžiagų apskaitą, tačiau šie mėginimai nepasiteisino.
Pasaulyje paplitus kompiuteriams, atsirado galimybė kurti kompiuterizuotas darbo vietas.Tuomet ir buvo suskurtos kompiuterizuotos buhalterinės apskaitos sistemos, kurios pakeitė buhalterių darbo pobūdį.
Nereikia sumuoti skaičių stulpelių, pildyti ataskaitų - visa tai greičiau ir teisingiau atlieka pati sistema. Belieka tik ją tinkamai parengti darbui.

Pats atsakingiausias ir sunkiausias darbas yra pritaikyti ją konkrečiai įmonei.
Iš pradžių dirbti nėra lengva, nes į kompiuterį reikia įvesti daugybę informacijos. Vėliau įvedus duomenis ir nurodžius sąskaitų korespondencijas, pati sistema daro visus reikiamus įrašus, kaupia ir perkelia duomenis iš vienų sąskaitų į kitas, pateikia įvairias finansines ataskaitas.
Pritaikius kompiuterizuotos apskaitos sistemą, kompiuteris buhalterio darbą padaro daug našesnį. Todėl buhalteriai gali daugiau laiko skirti įmonės ekonominei analizei ir prognozavimui.Taikant kompiuterizuotą apskaitos sistemą, kyla darbo našumas, gerėja informacijos patikimumas, sutvarkoma raštvedyba, paspartinama dokumentų apyvarta.

Kompiuterizuotos apskaitos sistemos charakteristika

Kompiuterizuotos apskaitos sistemos skirtos buhalterinei apskaitai įvairiose įmonėse tvarkyti.
Galima dirbti ne tik su visais moduliais kartu, bet ir su kiekvienu atskirai arba su keletu iš jų, pavyzdžiui, su darbo užmokesčio apskaitos, pirkimo, pardavimo ir kitais ...


Info