Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Naujų darbo erdvių kūrimas – mada, atėjusi ir į Lietuvą

Visame pasaulyje jau tris metus iš eilės pastebimas bendradarbiavimo erdvių kūrimas. Lietuva mažai atsilieka ir palaiko šią idėją.
Nuotraukos

Visame pasaulyje jau tris metus iš eilės pastebimas bendradarbiavimo erdvių kūrimas. Lietuva mažai atsilieka ir palaiko šią idėją. Sparčiai populiarėjantis darbo erdvių, skirtų laisvai samdomiems darbuotojams ar mažoms įmonėms, kūrimas ne tik skatina įrengti daugiau tokių vietų, bet ir padeda užmegzti ryšius skirtingiems verslo sektoriams.

Darbo vieta – nebūtinai nuobodi

Žvelgiant iš tokių erdvių populiarinimo, vidinio augimo bei tobulėjimo perspektyvos ir remiantis Europos bendradarbystės erdvių tinklo atlikta apklausa, 2016 metai nebuvo prasti. Tris metus iš eilės savotišku mados dalyku buvusios darbo erdvės, skirtos laisvai samdomiems darbuotojams, 2016 pagaliau įgavo tam tikrą pavidalą. Tokios patalpos įgavo aiškesnę struktūrą, ėmė investuoti į vidinę erdvės kultūrą, suprato bendradarbiavimo svarbą, o ne atskirų darbuotojų komunikaciją tik tarp savo srities specialistų. Tai galima pastebėti ir Lietuvoje. Tokiose erdvėse dirbantys žmonės yra orientuoti į maksimalų rezultatą, netradicinę darbo vietą, laisvą grafiką ir patogumus, kurie leidžia natūraliai atsirasti naujoms, inovatyvioms idėjoms. Modernios erdvės šiandien mūsų šalyje yra dar gana naujas reiškinys, tačiau tai neabejotinai greitai taps labai įprastu ir savaime suprantamu dalyku.

Ar apsimoka dirbti tokioje erdvėje?

Tokių biurų nuoma neturi vienos ir fiksuotos kainos. Lietuvoje patalpų kaina gali būti įvairi: nuo visiškai nemokamos dienos, kai išbandomas darbingumas tokioje erdvėje, iki mėnesio nuomos ar terminuoto laikotarpio sutarties. Tokių darbo erdvių kaina gali prasidėti nuo 5 eurų už dieną iki 100 eurų už mėnesį. Akivaizdu, kad kaina kinta nuo interjero sprendimų, erdvumo, lokacijos ir kitų faktorių. Vertinant iš pačio darbuotojo pusės, tokia kaina gali pasirodyti nemaža, tačiau atsižvelgus į tai, kiek į bendradarbiavimo erdvę buvo investuota laiko ir pinigų, kaina – visiškai pagrįsta.

Moderni darbo vieta – didelė investicija

Patalpų įsigijimo ir įrengimo kaina yra sąlyginis dalykas, todėl vieniems ji gali pasirodyti milžiniška bei gąsdinanti, tuo tarpu, kitiems – normali. Viena aišku, jeigu norima įrengti interaktyvią ir modernią erdvę, reikia ne tik geros vietos mieste (kuri būtų patogiai pasiekiama ir palanki darbuotojams), bet ir daug finansinių investicijų. Čia gelbsti verslui skirtos paskolos, kurios yra atsiperkanti ir ilgalaikė investicija. Norint pasiimti paskolą, reikia vykti pas finansų konsultantą ir su juo aptarti sąlygas. Kartais dar pasitaiko tokių, kurie pritrūkę pinigų, pavyzdžiui, interjero išpildymui, galvoja, kad greitos paskolos internetu gali padėti. Tačiau tai nėra tiesa. Greitieji kreditai yra skirti tik fiziniams asmenims, o ne verslui. Todėl prieš skolinantis pinigus, nesvarbu, ar tai būtų bankinė paskola ar greitos paskolos internetu, visada reikia išsiaiškinti visas sąlygas ir įvertinti savo mokumo galimybes.

Biurų nuoma tai patogus būdas dirbti unikalioje ir niekada nepabostančioje darbo vietoje. Ir nors iš pradžių tai gali pasirodyti gana brangu tiek nuoma, tiek asmeninės investicijos į tokią bendradarbiavimo erdvę išties apsimoka. Tokioje vietoje ne tik lengva rasti įkvėpimą pačiam, bet ir nesunku inspiruoti kitus. Tikima, jog ateityje tokių darbo erdvių kūrimas tik augs ir didės, o su laiku, gal net visai pakeis įprastus biurus.