Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokia spinta turėtų stovėti Jūsų miegamajame?

Kada ir kokią spintą rinktis, kad miegamojo erdvė būtų ne tik patogiai išplanuota, bet ir stilinga bei praktiška?
Nuotraukos

2018.01.16

Kiekvienas žino, kad miegamojo interjero kūrimo strategija remiasi optimaliausiu turimo ploto išnaudojimu ir jaukumo suteikimu erdvei, kuri skirta atsipalaidavimui, jėgų atgavimui. Dėl šios priežasties ir miegamojo spintos pasirinkimas yra labai atidus ir dėmesio reikalaujantis procesas. Klasikinės spintos vis dažniau nustumiamos į šoną, nes praktiškumo viršūne šiandien laikomos spintos stumdomomis durimis. Nusprendėme apžvelgti abu spintų variantus: kada ir kokią spintą rinktis, kad miegamojo erdvė būtų ne tik patogiai išplanuota, bet ir stilinga bei praktiška?

Tradicinių ir spintų stumdomomis durimis palyginimas

Šiuolaikinės interjero dizaino tendencijos skatina rinktis spintas, kurių durų varstymo mechanizmas remiasi slankiosiomis sistemomis. Esminis šio tipo spintų privalumas – patogumas ir vietos taupymas. Tuo tarpu tradicinės spintos, kurių durys varstosi atveriant jas į šonus, vietos sutaupyti nepadeda, tačiau yra mėgstamos tų, kurie pirmenybę teikia klasikiniam interjero stiliui.

Miegamojo spintos su į šonus varstomomis durimis taip pat dažniausiai pasižymi žymesniais ir sudėtingesniais gedimais, susijusiais su vyrių sistema. O štai spintos stumdomomis durimis šiuo atveju yra ne tik lengviau valdomos, bet ir saugesnės. Tačiau taip pat verta akcentuoti ir varstomų spintų privalumą – jose nesunku įmontuoti tylaus varstymo (atidarymo ir uždarymo) mechanizmą, kuris leidžia ne tik tyliai valdyti spintą, bet taip pat sumažina riziką mažamečiams prisispausti pirštus. Šios sistemos pagalba durys užsiveria lėčiau nei įprastai, taip išvengiant staigaus ir stipraus smūgio. Šiuo privalumu stumdomų durų spintos nepasižymi. Taigi, galima sakyti, kad abiejų tipų spintos turi savų pliusų ir minusų.

Kokią spintą rinktis vertingiau?

Jei vis dar kankina klausimas, kurį miegamojo spintos variantą – stumdomomis ar varstomomis durimis – pasirinkti, pateikiame kelias naudingas įžvalgas ir patarimus, į ką būtų vertinga atsižvelgti, kad sprendimas taptų nors šiek tiek lengvesnis.

Spintos stumdomomis durimis puikiai tiks mažoms erdvėms. Jei Jūsų miegamojo plotas nėra labai didelis, tačiau svajojate apie stilingą ir erdvią spintą, stumdomų durų mechanizmas bus daug patogesnis ir praktiškesnis už į šonus varstomas spintos duris. Ypač patogu jei kambarys yra pailgas. Tokiu atveju rekomenduojama statyti spintą išilgai kambario pločiui, nuo sienos iki sienos. Taip liks užtektinai vietos miegamojo lovai, o spinta bus pakankamai erdvi. Būtinai atsižvelkite į lovos išmatavimus ir palikite vietos praėjimui.

Jei namuose vyrauja klasikinis stilius ir modernūs sprendimai Jums nepatinka, tradicinės miegamojo spintos gali tapti puikiu sprendimu. Jos taip pat tinka erdviuose miegamuosiuose, nes varstomos durys netrikdo judėjimo ir neužima pernelyg daug vietos. Verta akcentuoti, kad klasikinis stilius savaime reikalauja baldų derinimo tarpusavyje, todėl rekomenduojame atsižvelgti į dekoracines detales.

Kiti pasirinkimo sprendimą lemiantys aspektai

Spintos stumdomomis durimis ar klasikinės, sprendimą gali lemti ir kitos detalės. Vienas jų – bendra miegamojo interjero vizija. Jei baldus – lovą, spintą ir komodą – perkate ir komplektuojate atskirai, pravartu būtų atsižvelgti į stilių ar bent jau medienos spalvų ir raštų darną. Taip galėsite išlaikyti interjero stiliaus harmoniją, o skirtingi stiliai nesipainios.

Taip pat rekomenduojamas variantas – pabandyti ieškoti miegamojo spintos bendroje komplektacijoje su kitais baldais. Tokiu atveju, nesuklysite derindami kelis stilius tarpusavyje, tačiau čia daugiau dėmesio vertėtų skirti baldų dydžiui. Neapkraukite miegamojo, net jei turite ir labai daug erdvės. Išnaudokite ją efektyviai ir stilingai.

Pasirinkta spinta turėtų ne tik derėti spalvine palete ar stiliumi, bet taip pat prisidėti ir kaip dar viena reikšminga miegamojo interjero detalė. Kokia spinta tai bus – su stumdomomis durimis ar tradiciniu varstymo mechanizmu – priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių ir interjero dizaino ypatybių. Rinkitės Jums patogiausią variantą!