Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Minkštų baldų gamyba: kokie apmušalai dažniausiai naudojami?

Minkštų baldų gamyba – ne tik techninis, bet ir kūrybinis procesas. Apgalvotai parinktos detalės leidžia sukurti ypatingos išvaizdos sofas, fotelius, pufus ir dar daugiau.
Nuotraukos

2020.03.31.

Minkštų baldų gamyba – ne tik techninis, bet ir kūrybinis procesas. Apgalvotai parinktos detalės leidžia sukurti ypatingos išvaizdos sofas, fotelius, pufus ir dar daugiau. Vienas ryškiausių minkštų baldų išskirtinumų – apmušalai. Jų pasirinkimas šiandien išties didžiulis. Taigi, kaip nepasimesti ir pasirinkti tai, kas atitiktų individualius poreikius?

Veliūras – tvirtas ir prabangus

Tai vienas iš prabangiausiai atrodančių audinių, naudojamų minkštų baldų gamyboje. Jo išorinė tekstūra itin maloni, tarsi su pūkeliu, vidinė dalis – glotni. Veliūras pasižymi pakankamai dideliu tankiu (tai priklauso nuo gaminimo būdo). Iš jo pasiūti baldų apmušalai yra labai patvarūs ir malonūs liesti, be to, patraukliai žvilga. Jie išsiskiria prabangia išvaizda, todėl puikiai dera klasikinio ir eklektiško stiliaus interjere. Dažniausiai veliūras būna vienspalvis arba su tarsi įspaustu raštu.

Šiuolaikinė baldų gamyba paremta moderniomis technologijomis. Tam naudojamos medžiagos leidžia pagerinti tiek technines, tiek estetines gaminių savybes. Nors nemaža dalis žmonių mano, kad veliūriniu gobelenu aptrauktų baldų priežiūra yra sudėtinga, viskas kur kas paprasčiau. Apmušalai specialiai impregnuojami, todėl nešvarumus (purvą, gėrimų dėmes ir pan.) galima pakankamai lengvai nuvalyti.

Šenilas – praktiškas ir patrauklus

Šis audinys pradėtas gaminti Amerikoje, XVIII a. Vienas esminių jo išskirtinumų – tvirtumas. Tai lemia ne tik gamybos ypatumai, bet ir šenilo sudėtyje esantys papildomi pluoštai. Tokio tipo apmušalus malonu liesti, jie yra šilti ir lengvai valomi. Todėl nereikia jaudintis dėl atsiradusių dėmių – jos ganėtinai paprastai pašalinamos. Dar vienas šenilo tipo gobeleno privalumas – raštų ir spalvų gausa. Tokiu apmušalu aptrauktą sofą, fotelį ar kitą baldą galima priderinti įvairaus stiliaus interjere.

Flokas – atsparus ir patvarus

Minkštų baldų gamyba – tarsi atskira meno šaka. Siekiant sukurti vis originalesnius fotelius, pufus ar kitus interjero elementus, naudojami įvairūs audiniai, o flokas – vienas iš tokių. Tokio tipo apmušalai laikomi vienais patvariausių, ekologiškiausių ir atspariausių. Savo išore jie primena veliūrą, todėl atrodo ypač prabangiai.

Įprastai floko pagrindą sudaro medvilnė ir sintetika – atitinkamai 35 ir 65 proc. Į jo sudėtį įeina ir nailonas, kuris suteikia medžiagai malonų aksominį paviršių. Audinio raštas dažniausiai ne įspaudžiamas, o išformuojamas lazeriu. Dėl šios priežasties jis išlieka nepakitęs net ir po daugybės metų. Tokie apmušalai pasižymi atsparumu įvairiems nešvarumams, todėl yra lengvai prižiūrimi.

Natūrali oda – įvairiems poreikiams

Natūralios odos apmušalai – tai, be ko neįsivaizduojama minkštų baldų gamyba. Jie pasižymi patraukliomis techninėmis ir estetinėmis savybėmis. Natūrali oda skirstoma į tris pagrindines kategorijas: anilino, pusiau anilino ir koreguota. Pirmoji apdorojama tik anilinu, jos paviršius nėra dengiamas apsauginiu sluoksniu. Baldai su tokiais apmušalais – vieni brangiausių. Anilino oda gerai kvėpuoja ir yra vėsesnė, tačiau ne tokia atspari vandeniui ir nešvarumams. Ji natūraliai dėvisi, nesilupa ir netrūkinėja.

Pusiau anilino oda ne tik apdorojama anilinu, bet ir padengiama plonu apsauginiu sluoksniu. Todėl ji išlieka švelni ir minkšta. Koreguota oda yra pati pigiausia, taip pat – atspariausia nešvarumams ir vandeniui. Siekiant išgauti tokias savybes, ji dažoma ir lakuojama. Tokio tipo apmušalai dažniausiai būna ne tokie ilgaamžiai, tačiau jų spalvų pasirinkimas – itin gausus.

Nors minkštų baldų gamyba apima kur kas daugiau aspektų nei apmušalai, jie – vieni iš esminių komponentų. Šiais laikais tiek sofų, tiek fotelių, pufų ar kitų interjere naudojamų priemonių pasirinkimas ypač didelis. Todėl kiekvienas gali išsirinkti labiausiai tinkantį variantą. Estetiški, patvarūs ir lengvai prižiūrimi apmušalai – stilingų ir komfortiškų baldų paslaptis.