Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Patrauklus ir funkcionalus miegamasis – būtinas puikiam poilsiui

Pasakojame plačiau, kaip miegamojo aplinka gali lemti poilsio kokybę ir ką kambaryje būtina keisti.
Nuotraukos

2018.07.09.

Vienas iš svarbiausių pasitenkinimo gyvenimu rodiklių yra poilsis. Nuo to, kiek kokybiško poilsio gauname, priklauso mūsų nuotaika, produktyvumo lygmuo, motyvacija. Vis dėlto labiausiai tai lemia bendrą sveikatos būklę. Bemiegių naktų pasekmės sveikatai yra labai rimtos. Būtent todėl miegamojo interjerui reikėtų skirti gerokai daugiau dėmesio nei kitoms namų erdvėms. Pasakojame plačiau, kaip miegamojo aplinka gali lemti poilsio kokybę ir ką kambaryje būtina keisti.

Elektronika ir miegas – sunkiai suderinami

Nemažai žmonių daugiausia dėmesio skiria miegamojo lovos pasirinkimui. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad baldas turi derėti su aplinka. Viena opiausių miegamojo interjero kūrimo problemų yra ta, kad daugelis nesuvokia, kaip tinkamai derinti estetiką su komfortu, funkcionalumu. To priežastis – interjero madų tendencijos. Dažną pavergia graži išorė – suskumbama pirkti, o baldo funkcionalumas lieka neįvertintas.

Svarbūs ir aplinkoje esantys daiktai. Neurologai, nagrinėjantys miego kokybės veiksnius, akcentuoja, kad įtakos poilsiui turi ne tik miegamojo lovos čiužinys, bet ir patalpos spalvos, tokie elektronikos prietaisai kaip telefonai, televizoriai ar kompiuteriai. Elektronika skleidžia mėlyną šviesą, kuri aktyvina smegenų veiklą ir trikdo melatonino išsiskyrimą. Primename, kad melatonino hormonas padeda užmigti. Būtent dėl to visą elektroniką siūloma palikti svetainėje ar darbo kambaryje, o ne miegamajame. Pastaroji patalpa turėtų būti įrengta tik poilsiui.

Patrauklaus ir funkcionalaus miegamojo interjero kūrimas

Daugelis žino faktą, kad beveik trečdalį gyvenimo praleidžiame būtent miegodami. Tačiau vidutinė kiekvieno žmogaus miego trukmė yra skirtinga. Kad ir kokia ji būtų, svarbiausia, kad ryte žmogus jaučiasi išsimiegojęs, žvalus ir energingas. Tam, kad taip būtų galima jaustis kasdien, reikalinga ne tik lova, pakankamas miego valandų kiekis, bet ir atitinkama miego higiena, į poilsį orientuotas interjeras. Pateikiame kelis patarimus, kaip įrengti kambarį – nuo miegamojo lovos pasirinkimo iki papildomų miegamojo detalių.

  • Labai svarbu pirmiausia suprasti, kiek Jums reikia miego valandų, kad pabudę jaustumėtės gerai. Optimali miego trukmė daugeliui svyruoja nuo 6 iki 8 valandų. Tai labai individualu ir dažnai priklauso nuo kasdienių žmogaus veiklų.
  • Pagrindinis miegamojo baldas – lova. Tačiau šalia jos vietos dar turėtų likti ir nors vienam krėslui. Vieta prisėsti leidžia atitinkamai naudoti baldus pagal funkcijas. Jei norite būdami miegamajame pasitikrinti elektroninį paštą, geriausia tai daryti įsitaisius krėsle. Poilsis daug geresnis, kai elektronikos prietaisais lovoje nesinaudojama.
  • Besirinkdami lovą, atsižvelkite į savo ir partnerio miego įpročius, kambario plotą. Komfortiškam poilsiui dviese dažnai reikia didesnės miegamojo lovos, tačiau mažesniame kambaryje ją gali būti sunku sutalpinti. Šiuo atveju geriau rinktis tokią lovą, kuri turi dėžę patalynei – taip sutaupysite vietos.
  • Jaukumas kokybiškam poilsiui taip pat yra labai svarbus. Jam įtakos turi ir baldų išdėstymas, ir bendra interjero kompozicija su papildomomis dekoracinėmis detalėmis. Labai svarbu, kad aplinka miegamajame neblaškytų, todėl rinktis vertėtų švelnias spalvas: pastelinę baltą, pilką, žalią ar geltoną. Pasirinktos spalvos neturėtų dirginti akių, erzinti.
  • Tarp baldų palikite šiek tiek vietos praėjimui, o sienas papuoškite raminančiomis, teigiamas emocijas keliančiomis nuotraukomis ar gamtos peizažais.
  • Jei ramybės neduoda miegamojo lovos įkomponavimas, primename, kad šis baldas neprivalo stovėti kambario centre. Jei norite, statykite jį prie lango. Funkcionalumo ir komforto suvokimas taip pat yra individualus, tad svarbiausia, kad Jums būtų patogu.

Miegamojo erdvė – tai ramybė oazė. Čia neturėtų būti jaučiamas daiktų „triukšmas“. Todėl kiekviena detalė turėtų būti parinkta labai atsakingai, atsižvelgiant į jos funkciją. Jei norisi šiek tiek pagyvinti miegamojo atmosferą, rinkitės lovą su didesniu, prabangiau atrodančiu galvūgaliu. Ši lovos dalis ne tik yra stilinga: ji suteikia papildomo komforto. Derinkite estetiką su funkcionalumu – tegul aplinka miegamajame padeda pasirūpinti išskirtiniu poilsiu.