Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kačių alergija maistui

Katės gali būti alergiškos tam tikram maistui arba jo sudedamosioms dalims. Alergija maistui yra trečia pagal dažnumą alergija po alergijos blusų įkandimams ir atopinio dermatito.
Nuotraukos

Katės gali būti alergiškos tam tikram maistui arba jo sudedamosioms dalims. Alergija maistui yra trečia pagal dažnumą alergija po alergijos blusų įkandimams ir atopinio dermatito.


ažniausiai alergiją sukeliantys maisto produktai – jautiena, vištiena, žuvis, ėriena, kviečiai, kukurūzai, soja, pieno produktai, kiauliena, kiaušiniai. Dažniausiai katės būna alergiškos šiuose produktuose esantiems baltymams ar angliavandeniams.  Alergija niekada niešsivystys produktui, kurio katė nėra ėdusi, alergija atsiranda per ilgai mintant vienodu maistu. Dėl šios priežasties rekomenduojama katę šerti vis kitokiu kačių maistu.

Svarbu nemaišyti alergijos maistui su maisto netoleravimu. Alergija visuomet pasireiškia odos struktūros pažeidimais, o maisto netoleravimas baigiasi viduriavimu, vėmimu. Maisto netoleravimas nesukelia tipiškos odos reakcijos.

Alergija maistui atsiranda tuomet kai katės organizme susikaupia per daug tam tikros medžiagos. Tuomet organizmas į tą medžiagą reaguoja kaip į svetimkūnį. Išskiriamas histaminas, kuris ir sukelia alergiją. Kartais histaminas paveikia ir gerklas, jos tinsta, todėl siaurėja kvėpavimo takai, iškyla pavojus gyvybei. Alergija maistui gali pasireikšti įvairiais simptomais:

- Oda pleiskanoja, raudonuoja, atsiranda niežtinčių išbėrimų. Dažniausios bėrimo vietos – galva, kaklas, nugara;
-  Gali patinti akių vokai;
- Nuplinka kailis;
-  Ausų oda raudonuoja, ausys patinsta.

Gydymas ir diagnozavimas

Paradoksalu, bet alergija maistui diagnozuojama ją gydant. Katei paskiriama hipoalerginė dieta, kitaip – dieta nuo alergijos. Hipoalerginis arba priešalerginis maistas katėms – efektyviausia gydymo ir diagnozavimo priemonė. Taip pat puikiai tinka kačių maistas, kuriame baltymai yra hidrolizuoti (suskaityti į smulkesnes molekules, kurios nesukelia alerginės reakcijos). Analogiškas yra maistas, ant kurio parašyta – sumažintas antigenų kiekis. Dietos esmė - organizmas turi gauti baltymų ir angliavandenių iš kitų produktų nei buvo įpratęs. Todėl jeigu katę šeriate naminiu maistu, kviečių košes (angliavandenių šaltinį) pakeiskite į bulves, žirnius; mėsą (baltymų šaltinį) – į antieną, elnieną, triušieną.Tačiau svarbu pasitarti su veterinarijos gydytoju ir papildyti dietą tinkamais mineralais ir vitaminais. Naminė dieta labiau tinka diagnozavimui, nes galima tiksliai nustatyti, koks produktas augintiniui netinka. Jeigu šeriant katę bulvių ir triušienos dieta nepasirodo simptomai, galima dar įdėti jautienos. Taip per kurį laiką galima tiksliai išsiaiškinti, kurie produktai sukelia alergiją.

Dieta veiksminga tik tuomet, jei katė ja šeriama ne mažiau kaip 12 savaičių.  Šiuo periodu negalima duoti kitokių skanėstų.  Jeigu po dietos odos būklė negerėja, reikia vėl keisti maistą. Laikinai alerginę reakciją gali sumažinti riebiosios rūgštys, antihistamininiai, steroidiniai vaistai. Tačiau ilgalaikiam problemos išsprendimui būtina iš raciono pašalinti alergiją sukeliantį veiksnį.


Parengė Greta Varanavičiūtė

www.mice.lt