Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Katės kalba be žodžių

Šunų savininkai supranta savo augintinių siunčiamus ženklus – susikalba be žodžių. O kaip yra su katėmis? Ar jų „kūno kalba“ tokia pat išraiškinga kaip šunų? Kokius signalus mums siunčia katės?..
Nuotraukos

Šunų savininkai supranta savo augintinių siunčiamus ženklus – susikalba be žodžių. O kaip yra su katėmis? Ar jų „kūno kalba“ tokia pat išraiškinga kaip šunų? Kokius signalus mums siunčia katės?..

Uodega ir ausys – išraiškingiausi

Apie „verbalinius“ kačių signalus – miaukimą šįkart nekalbėsime. Pakalbėkime apie tai, ką sako jų nebyli kūno kalba.
Skirtingai nei šunys, katės vizgina uodegą ne tuomet, kai džiaugiasi ar kviečia mus pažaisti, o tuomet, kai yra sudirgusios ir nepatenkintos.
Džiaugdamasi šeimininku ar kitu gyvūnu katė laiko uodegą stačią, uodegos galiukas šiek tiek virpčioja, juda.
Nuleisdama uodegą žemyn, beveik pabrukdama, katė mums siunčia nerimo ženklus. Geriau tuo metu jos neliesti ir nesikišti į nerimo apimtos katės gyvenimą.
Jeigu katės uodega pakelta ir pasišiaušusi, o nugaros plaukai ties ketera taip pat pašiaušti – ji įniršusi, nori gintis arba pulti priešininką.
Labai išraiškingos katės ausys, kelios dešimtys raumenų „kontroliuoja“ jų padėtį, todėl ausyčių pozos būna daug ką sakančios.
Jei ausys priplotos prie pakaušio – katė įsitempusi, sudirgusi, pasirengusi pulti arba gintis. Kai ausytės šiek tiek palinkusios į priekį, ji kažką įdėmiai stebi ir klausosi, yra labai susidomėjusi. Jeigu ausų poza nuolat kinta, katė nerami, nepasitiki aplinkiniais.

 Žvilgsnis ir galvos pasukimas

 
Katės vengia įkyriai spoksoti žmogui į akis, o jei taip ir elgiasi, gana greit savo žvilgsnį nusuka.
Jeigu katytė atidžiai į jus žiūri, vadinasi, yra labai susidomėjusi. Dažniausia katės būsena –primerktos akys, tarytum būtų šiek tiek apsimiegojusi. Tai ramybės, geros savijautos požymis.
Katės nerimą, didelį susijaudinimą, patiriamą fizinį skausmą išduoda smarkiai išsiplėtę akių vyzdžiai.
Katės dažniausiai laiko galvą pakeltą – tokia yra ramios, savimi ir aplinkiniais patenkintos katės poza. Jeigu katei įgrysta įkyrus žmogus ar gyvūnas, ji nusuka galvą, o tuo pačiu ir žvilgsnį, tačiau nemanykite, kad katė jūsų nemato.
Kai rainoji glaustosi, siekia bakstelėti savo snukeliu į jūsų skruostą ar nosį, leiskite taip elgtis – tai išskirtinio dėkingumo ir palaimos ženklai. Taip pat ji elgiasi gavusi kačių skanėstų – baksteli snukučiu ar nosimi į šeimininko ranką, pasitrina, sumurkia, sakydama „ačiū!“.

Kojų ir letenų pozos
                
Kai katė rami, letenėlių, o juo labiau nagų, net nematyti. Atrodo, kad „didžioji plėšrūnė“ slepia savo ginklus. Ir atvirkščiai: kai sudirgusi ar išsigandusi, šie ginklai – akivaizdžiai matomi.
Jeigu ruošiasi pulti, pritupia (labiau pritupia užpakalinėmis kojomis), o po to stipriai atsispiria ir šoka.
Daug kam neįprastas yra katės mindžikavimas, ypač prieš jai susirangant ant mylimo šeimininko kelių ar minkštos pagalvės.
Toks elgesys yra savotiškas grįžimas į kūdikystę, kai letenėlėmis minkydavo mamos katės pilvą, norėdama pažįsti.
Tai kūdikiškos palaimos, saugumo, malonumo, ramaus gyvenimo ženklas.

www.mice.lt