Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Išmaniąją revoliuciją“ sukėlusiam „Apple“ iPhone telefonui jau septyneri metai

Kuomet prieš septynerius metus Steve‘as Jobs‘as užlipo ant scenos „Macworld“ konferencijoje San Franciske, turbūt nedaugelis galėjo suprasti, kad pristatytas išmanusis telefonas atvers naująją technologijų istorijos puslapį
Nuotraukos

Kuomet prieš septynerius metus Steve‘as Jobs‘as užlipo ant scenos „Macworld“ konferencijoje San Franciske, turbūt nedaugelis galėjo suprasti, kad pristatytas išmanusis telefonas atvers naująją technologijų istorijos puslapį.

Tuo metu turbūt tik Steve‘as Jobs‘as tikėjo milžiniška šio naujo kompanijos kūrinio sėkme, tačiau jau netrukus jo įvertinimas tapo ne ką prastesnis nei „Macintosh“ kompiuterio, kuris 1984 iš esmės pakeitė požiūrį į kompiuterius.

2007-ujų metų pristatyme, kuomet Steve‘as iš savo kišenės išsitraukė pirmąjį iPhone įrenginį, nebuvo viskas tobula. Tuometinių kritikų nuomonę, pats telefonas buvo lėtas ir brangus, todėl daugelis apžvalgininkų netikėjo iPhone sėkme. Tačiau jie klydo.

Pirmasis iPhone ne tik sužavėjo pirkėjus, bet ir sukėlė tikrą audrą telefonų rinkoje. „Man, kaip vartotojui, tiesiog „nurovė stogą“. Aš norėjau iPhone tučtuojau“, – prisiminimus apie pirmąjį „Apple“ išmanųjį telefoną pasakojo buvęs Apple inžinierius Chris DeSalvo, tuo metu jau perėjęs dirbti į „Google“ stovyklą.

„Tačiau, būdamas jau Google inžinieriumi, aš supratau, jog dabar mums teks viską pradėti nuo švaraus lapo“, - toliau atsiminimais dalinasi Chris DeSalvo. Tuomet jis dirbo kartu su kitais „Android“ operacinės sistemos kūrėjais.

„Po velnių, mes negalime išleisti šio telefono“, – tuo metu pasakė „Android tėvu“ tituluojamas Andy Rubin. Taip jis atsiliepė apie įrenginį Sooner, turėjusiu tapti pirmuoju Android išmaniuoju telefonu, kurio vartotojo sąsaja labai priminė BlackBerry OS.

Ir visa „Android“ komanda iš naujo kibo į darbus – nuolatos per petį žvilgčiodama į „Apple“ iPhone pavyzdį.

Panašus likimas ištiko ir kitus „Apple“ konkurentus. Kuomet „Apple“ kompanija pristatė pirmąjį naujos koncepcijos išmanųjį telefoną iPhone, o pirkėjai dėl jo stojo į kilometrines eiles, daugelis pragmatiškai mąstančių konkurentų buvo priversti imtis to paties. Tuo metu lyderiaujančios kompanijos „Nokia“ ir „Motorola“, kurios mėgavosi šlove ir labai atsainiai žiūrėjo į naujos koncepcijos išmaniuosius telefonus, labai greitai buvo sugniuždytos ir turėjo pripažinti „Apple“ pranašumą.

Pirmasis „iPhone“ ne tik atnešė sėkmę „Apple“ kompanijai, tačiau puikiai pagelbėjo ir ekonomikai. Dabar šimtai tūkstančių darbuotojų padeda tobulinti šiuos įrenginius ir juos prižiūrėti. Kompanija yra sumokėjusi virš 15-os milijardų dolerių programėlių kūrėjams, o dar daugiau išleido įvairių „iPhone“ telefono priedų gamintojams.

Kartą jau buvusi ant bankroto slenksčio, dabar „Apple“ yra viena didžiausių technologijos kompanijų žemėje. Nesvarbu kaip susiklostys ateitis šiai kompanijai, tačiau dabartinė karta jau negalės gyventi be išmaniojo telefono bei interneto savo kišenėje. Per septynerius metus „Apple“ dar kartelį pakeitė požiūrį į pasaulį.

Priminsime, jog Apple pirmasis išmanusis telefonas iPhone, kuris buvo pristatytas 2007 metų birželio mėnesį, kompanijos el. parduotuvėje priskirtas prie pasenusių produktų kategorijos visai neseniai - 2013 metų pavasarį. Čia galite peržiūrėti, kuo tarpusavyje skiriasi vėlesnių leidimų iPhone modeliai.

Šiuo metu Lietuvoje prekyboje yra visų kartų „iPhone“ telefonų: „iPhone 5S“, „iPhone 5C“, „iPhone 5“, „iPhone 4S“, „iPhone 4“.

www.technologijos.lt