Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kodėl nereikia bijoti dirbtinio intelekto: 4 dalykai, kaip jis gali palengvinti gyvenimą

Dirbtinis intelektas – pastaruoju metu neabejotinai karščiausias diskusijų bei tyrimų objektas tarp išmaniųjų telefonų gamintojų.
Nuotraukos

2018.03.16.

Dirbtinis intelektas – pastaruoju metu neabejotinai karščiausias diskusijų bei tyrimų objektas tarp išmaniųjų telefonų gamintojų. Toną šiai diskusijai davė bendrovė „Huawei“, kuri pirmoji pirkėjams pasiūlė intelektualųjį telefoną su dirbtinio intelekto lustu. Telefone integruotas neuroninis procesorius reaguoja į skaičiavimus, sujungtus su dirbtiniu intelektu. Kadangi dirbtinis intelektas vis dar atrodo menkai pažįstamas ir netgi asocijuojasi su tam tikromis grėsmėmis, visuomenėje ėmė kilti klausimų, kam apskritai išmaniajame telefone reikia šios technologijos.

Vis dėlto atsakymas paprastas – su dirbtinio intelekto pagalba gyvenimas tampa lengvesnis, o išmanusis telefonas suteikia daugiau galimybių, apie kurias galėjome nebent tik pasvajoti. Netikite? O derėtų. Štai keletas pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas sparčiai keičia mūsų gyvenimą.

Padeda tapti profesionaliais fotografais

Visi norime būti profesionaliais fotografais ir savo išmaniuoju telefonu fiksuoti gražiausias akimirkas. Vis dėlto dažnais atvejais mūsų norai prasilenkia su gebėjimais. Įprastai išmaniuosiuose įdiegiama daugybė fotografavimo režimų, tačiau kartais susidaro įspūdis, kad tik patys profesionaliausi fotografai gali juos visiškai išnaudoti. Tačiau tai jau praeitis.

Būtent dirbtinio intelekto pagalba atsiranda galimybė fiksuoti kadrus, prilygstančius profesionalų darbui. Padedant dirbtiniu intelektu paremtam lustui, telefono kamera realiu laiku geba ne tik parinkti geriausius nustatymus, bet ir identifikuoti skirtingus objektus. Taigi, priklausomai nuo mus supančios aplinkos, telefonas automatiškai optimizuoja spalvas, kontrastą, ryškumą, ekspoziciją ir kitus papildomus parametrus, dėl kurių jums sukti galvos jau nebereikės.

„Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei priduria, kad su intelektualių algoritmų pagalba nuotraukų kokybė prilygsta profesionalų užfiksuotiems kadrams, kuriuos dažniausiai dar ir redaguoja grafikos dizaineriai.

Spartina telefono veikimą

Naujausi išmanieji telefonai sukurti taip, kad užtikrintų sklandų jų veikimą ne tik ką tik išėmus įrenginį iš dėžutės, bet ir panaudojus kelis mėnesius ar netgi metus.

„Kai dalis konkurentų įrenginių laikui bėgant lėtėja, dirbtiniu intelektu aprūpinti telefonai ir toliau efektyviai tarnauja. Šie patobulinimai susiję su mašinų mokymosi technologijomis, kurios garantuoja, kad išmanusis telefonas visada veiktų taip greitai, tarsi būtų visiškai naujas“, – pasakoja Yanfei.

Kinijos gamintojo inžinierių sukurtas dirbtinio intelekto „varikliukas“ turi itin spartų procesorių „Kirin 970“, kurį, suderinus su EMUI 8.0 vartotojo sąsaja, pasiektas stebėtinai geras rezultatas. „Dėl šios priežasties telefonas geba mokytis ir prisitaikyti prie naudotojo įpročių taip, kad maksimaliai optimizuotų savo našumą“, – priduria Yanfei.

Po kurio laiko dirbtiniu intelektu aprūpintas išmanusis telefonas įsimena, kurios programėlės naudojamos dažniausiai, ir specialiai joms rezervuoja darbinės atminties, kad prireikus šios būtų atidaromos greičiau. Analogiškas procesas vyksta ir kalbant apie darbinio procesoriaus išteklių valdymą: reikalingiausios ir pačios populiariausios programos priskiriamos sparčiausiems įrenginio branduoliams. Tuo metu mažiau svarbios programos, siekiant, kad liktų daugiau vietos, pašalinamos iš darbinės atminties.

Padeda susikalbėti užsienyje

Atostogaujant užsienyje, ypač tose šalyse, kuriose sunkiau susikalbėti angliškai, dažnai susiduriame su kalbos barjeru. Tačiau šiandien išmanusis telefonas gali tapti pagalbininku bei profesionaliu vertėju, gelbstinčiu bendraujant su vietiniais gyventojais.

Vertimo procesas su dirbtinio intelekto pagalba gali būti pakeltas į dar aukštesnį lygį. Yanfei teigimu, dėl dirbtinio intelekto kalbos vertimas gali vykti net 300 proc. sparčiau, o svarbiausia, kad tam netgi nereikia interneto ryšio.

„Telefonas gali pasitarnauti verčiant beveik iš 50 skirtingų užsienio kalbų, tad nuo šiol visiškai paprasta suprasti, ką savo meniu siūlo kitame pasaulio krašte esantis restoranas“, – pasakoja „Huawei“ atstovas.

Padeda susitvarkyti nuotraukas

Dirbtinis intelektas telefone gali pasitarnauti ne tik per atostogas, bet ir po jų. Įprastai atostogaujant padarome daugybę nuotraukų, o joms surūšiuoti visuomet pritrūksta laiko. Tokiomis akimirkomis norėtųsi, kad kažkas šią betvarkę sutvarkytų už mus.

Tam taip pat gali pasitarnauti dirbtinis intelektas. Jis geba automatiškai sudėlioti nuotraukas į „lentynas“ pagal tai, kas jose įamžinta ar kur jos padarytos. Maža to, dirbtinis intelektas netgi identifikuoja žmones, esančius nuotraukose, ir gali juos pažymėti.

Pasak „Huawei“ atstovo, kalbant apie išmaniųjų telefonų tendencijas, vieni iš dažniausiai vartojamų raktažodžių – dirbtinis intelektas ir mašinų gebėjimas mokytis.

„Nepaisant to, kad dirbtinio intelekto technologiniai sprendimai reikalauja daug investicijų ir įvairių mokslo sričių žinių, šios naujos technologijos poveikis labai paprastas – tiesiog lengvina žmonių gyvenimą“, – kalba jis.