Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Sony“ pristato pirmą pasaulyje išmanų vaizdo jutiklį su dirbtinio intelekto technologija

„Sony“ pristato pirmuosius pasaulyje išmanių vaizdo jutiklių modelius, aprūpintus dirbtinio intelekto technologija.
Nuotraukos

2020.05.15.

„Sony“ pristato pirmuosius pasaulyje išmanių vaizdo jutiklių modelius, aprūpintus dirbtinio intelekto technologija. Šie jutikliai išsiskiria tuo, kad dirbtiniu intelektu paremta informacijos apdorojimo technologija yra integruota į patį lustą. Tai leidžia duomenis apdoroti sparčiau ir saugiau bei tuo pačiu metu sunaudoti mažiau energijos ir ryšio resursų.

„Sony“ išmanieji vaizdo jutikliai suteiks naujų galimybių gaminti kameras su dirbtiniu intelektu, jas taikyti prekybos ir pramonės srityse bei kurti sistemas, pritaikytas naudoti kartu su debesų kompiuterijos sprendimais. Šie jutikliai padės spręsti ir populiarėjančio daiktų interneto keliamus iššūkius duomenų perdavimo infrastruktūrai, kai įvairiais prie interneto prijungtais įrenginiais surenkami vis didesni duomenų kiekiai, jie persiunčiami nuotoliniam apdorojimui ir talpinimui.

Naujų vaizdo jutiklių pagrindas – tai maždaug 8 mm dydžio 1/2.3 tipo 12,3 mln. taškų raiškos vaizdo lustas. Jis išsiskiria sublokuotos mikroschemos architektūra – jį sudaro vaizdo fiksavimo ir loginių operacijų lustai. Pastarajame luste integruotos skaitmeninio signalo apdorojimo galimybės, todėl jame iš karto gali būti apdorojama vaizdo informacija, tam daugiau nereikia pasitelkti išorinio procesoriaus ar atmintinės. Jutiklio apdorota informacija paverčiama metaduomenimis, kurie integruojami į vaizdinę informaciją taip sumažinant bendrą perduodamos informacijos kiekį.

Dirbtinio intelekto galimybės leidžia šį lustą taikyti plačiam spektrui užduočių, tarp kurių – realaus laiko objektų stebėjimo analizė. Dirbtinio intelekto algoritmo veikimą galima programuoti atsižvelgiant į konkrečius pritaikymo reikalavimus, pavyzdžiui, fiksuoti įvairius objektus, atpažinti žmones, specifinius jų veiksmus ar judėjimą erdvėje, aptikti šilumos pėdsaką.

„Sony“ pasiūlys dviejų tipų produktus – „IMX500“, kurį sudaro tik vaizdo jutiklis, ir „IMX501“, kurį sudaro sukomplektuota mikroschema. Jutiklio kaina prasideda nuo maždaug 90 eurų.

Straipsnio kategorijos