Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kosmetologė atskleidė, kokia veiksmingiausia priemonė kovoje su akne namų sąlygomis

Spuogai ant veido, kaklo, nugaros, krūtinės vargina ne tik paauglystėje, bet ir vėlesniame amžiuje – keičiantis hormonams, naudojant netinkamas veido priežiūros priemones, nesveikai maitinantis, sutrikus tam tikrų organų veiklai.
Nuotraukos

2021.02.05.

Salicilo rūgštis yra ne tik viena populiariausių antiseptinių priemonių žaizdoms dezinfekuoti. Odos tirpalas ypač vertinamas ir grožio specialistų. Pasak kosmetologės Editos Debesienės, ši rūgštis padeda kovoti su spuogais, jų paliktais randais, išsiplėtusiomis užsikimšusiomis poromis, todėl labai plačiai naudojama ne tik specialistų, bet ir rekomenduojama veido priežiūrai namuose.

Kovai su akne – salicilo rūgštis

Spuogai ant veido, kaklo, nugaros, krūtinės vargina ne tik paauglystėje, bet ir vėlesniame amžiuje – keičiantis hormonams, naudojant netinkamas veido priežiūros priemones, nesveikai maitinantis, sutrikus tam tikrų organų veiklai. Kai kurie su akne kovoja metų metus, tačiau taip šios kovos ir nelaimi. Pastaruoju metu odos problemos žmones pradėjo varginti itin dažnai. Pandemijos metu veido bėrimai paūmėjo dėl nuolatinio veido kaukių dėvėjimo. Naująją aknę žiniasklaida netgi pavadino maskne (nuo angliškų žodžių „mask“ ir „akne“). Nes dėl nuolatos nešiojamos kaukės ant odos sukuriama puiki terpė bakterijoms veistis ir daugintis.

Kosmetologė E. Debesienė pastebi, kad yra kelios dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias daro spuogus bandantys naikinti žmonės. „Klientai, norėdami atsikratyti varginančių spuogų, imasi per daug drastiškų valymo bei odos džiovinimo priemonių. Prausiasi sausinančiais prausikliais, per dažnai naudoja šveitiklius, valančias kaukes, tačiau netepa jokios priemonės odai atstatyti. Taip žalojamas odos barjeras, kuris yra svarbiausias kovoje su bakterijomis bei išorės tarša“, – sako grožio specialistė.

Išsausinus odos paviršių, riebiaodžių riebalinės liaukos ima dar stipriau gaminti odos riebalus lipidus, dėl to oda atrodo dar labiau pavargusi, pilkšva, negyvybinga, dar labiau blizga ir gamina daugiau skausmingų bei pūlingų spuogų. Lietuvos ir užsienio kosmetologai spuogams gydyti naudoja salicilo rūgštį. Nors ši rūgštis žinoma kaip viena populiariausių antiseptinių priemonių žaizdoms dezinfekuoti, tačiau šis odos tirpalas ypač vertinamas ir grožio specialistų.

Salicilo rūgšties galima rasti ne tik vaistinėse, bet ir spuogams gydyti naudojamų vaistų, populiarios kosmetikos sudėtyje. Salicilo rūgštį kosmetologai ir dermatologai naudoja ir profesionaliai, ir drąsiai rekomenduoja veido priežiūrai namuose. „Salicilo rūgštis plačiai naudojama kovai su spuogais, išsiplėtusiomis užsikimšusiomis poromis, skiriama esant hiperkeratinizacijai. Užtepta ant odos, salicilo rūgštis įsigeria per plauko folikulą, veikia kaip keratolitikas, tirpindamas riebalus, kamščius, taip pat turi priešuždegiminį poveikį, skatina odos regeneraciją bei pašalina negyvų odos ląstelių perteklių, taip mažindama epidermio suragėjimą“, – pasakoja E. Debesienė.

Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad odą rekomenduojama prižiūrėti su salicilo rūgštimi, ne salicilo spiritu – šių tirpalų nereikėtų painioti. Žmonės ne visada susimąsto, ką tepa sau ant odos ir kokios žalos organizmui gali pridaryti neatsakingai pasirinktos priemonės. Salicilo rūgštis yra natūralus bakteriostatikas, kurio gausu gluosnio žievėje. Šią rūgštį saugu naudoti dėl natūralaus sudėtyje esančio etanolio, o spirito etanolis yra denatūruotas t. y. su priemaišomis.

Naudojama ir namų sąlygomis

Nesant galimybės apsilankyti pas kosmetologą, pasirūpinti savo oda galima ir patiems namuose. Salicilo rūgštį reikia tepti lokalizuotai, tiesiai ant spuogelio, randelio ar poros. Tepant salicilo rūgštį ant viso veido odos, ilgainiui ji gali išsausėti. Tokia procedūra rekomenduojama kaip rūgštinė kaukė, tačiau ji turėtų būti daroma retai ir atsargiai, dažniausiai kosmetologo kabinete. Salicilo rūgštis taip pat padeda sumažinti po aknės susidariusius randelius bei nepakeičiama kovojant su spuogeliais, susidariusiais dėl įaugusių plaukelių. Dėl plaukelių įaugimo profilaktikos salicilo rūgšties rekomenduojama įlašinti į kremus, naudojamus po depiliacijos. Tiesa, tepti reikėtų praėjus kuriam laikui po procedūros, kai oda nebus sudirgusi.

Norint odai padėti nepakenkiant, E. Debesienė pataria rūgštines priemones su salicilu naudoti nakčiai, o dienai rinktis nedidelio intensyvumo priemones, nepamiršti drėkiklių bei SPF filtro. Nesirinkti viso krepšelio tik rūgštinių produktų. Namų sąlygomis salicilas saugus ir galimas iki 4 %, priklausomai nuo odos storio, jautrumo bei būklės. Nėštumo laikotarpiu salicilo rūgštį naudoti ne daugiau kaip 2 % ir tik kartą per dieną. Vengti vartojant retinoidinius vaistus.

Kosmetologė primena, kad kuo mažiau oda bus dirginama, liečiama ir spaudžiama, tuo paprasčiau ir greičiau uždegimai praeis. „Spaudžiant spuogus neparuošus odos ir nežinant, kaip taisyklingai tai padaryti, dažnai spuogai įspaudžiami į vidų arba išspaudžiami ne iki galo, uždegimas plinta, pažeidžiamas paviršius, būklė prastėja, – perspėja grožio specialistė. – Dažnas odos spaudinėjimas skatina riebalinių liaukų veiklą. Todėl pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai neliesti odos rankomis, taip nepernešant bakterijų nuo rankų ant veido. Taip pat svarbu rinktis švelnius, odos barjerą tausojančius prausiklius, naudoti odos losjoną, kuris padeda sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą, odos pH. Tai yra svarbu mažinant uždegimus.“

Kosmetologė pabrėžia, kad norint turėti sveiką ir gražią odą, taip pat reikia rūpintis savo mitybos įpročiais, gerti pakankamą kiekį vandens, kasdien skirti laiko pasivaikščiojimui gryname ore, laikytis režimo, skirti ramaus laiko sau. Psichologinė būklė taip pat turi įtakos odos problemoms.