Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Interneto svetainių kūrimas: svarbiausi komponenetai

Kaip išsiskirti iš konkurentų, kaip sukurti svetainę, kad ši būtų patraukli vartotojams, profesionali ir atitinkanti aukščiausios kokybės standartus?
Nuotraukos

2020.07.28.

Interneto svetainė – vienas iš vertingiausių dalykų verslui. Pasaulyje egzistuoja milijonai interneto svetainių, bet kaip išsiskirti iš konkurentų, kaip sukurti svetainę, kad ši būtų patraukli vartotojams, profesionali ir atitinkanti aukščiausios kokybės standartus?

„Only media“ skaitmeninės rinkodaros specialistai užtikrintai teigia, kad patikima, profesionali ir patraukli interneto svetainė reikalauja darbo ir kantrybės. Gera svetainė turi patraukti lankytojo dėmesį, pažadinti teigiamas emocijas ir lengvai bei greitai suteikti tai, ko reikia. Toliau pateikiami keli labai svarbūs dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti kuriant interneto svetainę.

   1.              Organizacija ir struktūra. Geros interneto svetainės yra organizuotos ir struktūruotos. Jų turinys nėra perkrautas pertekline informacija, jis taisyklingas, aiškus ir profesionaliai išdėstytas. Interneto svetainė turi būti kuriama atsižvelgiant į tikslinę auditoriją ir rinką. Svetainė turi būti prieinama ir patogi vartotojui.

Interneto svetainės kūrimas , kuomet laikomasi struktūros reikalavimų, leidžia lankytojams paprasčiau naršyti svetainėje. Be to, aiški organizacija ir struktūra leidžia „Google“ paieškos sistemai aukščiau reitinguoti svetainę.

   2.              Paprasta navigacija. Sėkmingos interneto svetainės išsiskiria paprastu ir patogiu naršymu. Svetainės lankytojai turi greitai ir lengvai rasti tai, ko ieško. Priešingu atveju – jei vartotojams teks įdėti daug pastangų bandant rasti tai, ko jiems reikia – jie nusivils, išeis ir mažai tikėtina, jog dar kada nors sugrįš.

Atsižvelgiant į reikalingą svetainės dydį ir turinio kiekį, galima pasinaudoti galimybe sukurti „Mega“ meniu – papildinį, kuris skirtas išplėsti svetainės naršymo įrankius. Bet apie tai plačiau kalbėti geriausia su pasirinktais interneto svetainių kūrėjais.

   3.              Originalus turinys. „Only media“ skaitmeninės rinkodaros specialistai šio interneto svetainės komponento svarbą pagrindžia gerai visiems žinoma fraze – „turinys yra karalius“. Aukštos kokybės interneto svetainės orientuojasi į savo auditorijos poreikius, o ne į tai, ką parduoda. Geras ir aktualus turinys kelia lankytojų susidomėjimą ir skatina juos ne tik įsitraukti, bet ir sugrįžti dar ne vieną kartą. Be to, „Google“ paieškos sistema vertina turinį, kuris yra aktualus ir įdomus vartotojams, todėl originalus turinys – puikus būdas padvigubinti svetainės kokybę ir reitingavimo balus. Kai kurios įmonės savo interneto svetainės turinį tobulina publikuodamos straipsnius, kurdamos tinklaraščių įrašus apie savo gaminius ar įvykius arba kuria puslapius, kuriuose pateikiami dažniausiai vartotojų užduodami klausimai (DUK).

Vis dėlto net ir sukūrus originalų turinį jį reikia optimizuoti ir tinkamai išreklamuoti.

   4.              Išskirtinis dizainas. Patrauklus ir šiuolaikiškas dizainas interneto svetainę paverčia įsimintina. Geras svetainės dizainas turi atitikti verslo pobūdį, kurti teigiamą vartotojo patirtį. Taip pat dizainas turėtų būti pritaikytas tiek stacionariems, tiek mobiliems išmaniesiems įrenginiams. Nereiktų užmiršti, kad gera interneto svetainė turi būti pritaikyta bet kurioms žmonių grupėms (pavyzdžiui, neįgaliesiems).

    5.              Greitis. Vartotojai yra nekantrūs ir nemėgstantys laukti, kol svetainės turinys bus prieinamas, t. y. kol puslapis užsikraus. Jiems reikalinga informacija turi būti pateikta greitai. Šiuolaikinis interneto svetainės vartotojas žino, jog, jei viena svetainė bus įkeliama lėtai, jie galės apsilankyti kitoje svetainėje.

Žinotina, kad svetainės greitis priklauso nuo optimizuotos grafikos, vaizdo įrašų ir garso – būtent nuo jų kiekio ir dydžio priklauso svetainės įkėlimo greitis. Apskritai, pasak „Only media“ ekspertų, puslapio greitis atlieka svarbiausią veiksnį, kai reikia pelnyti pranašumą prieš konkurentus.

   6.              Tinkamas kodas. Neteisingas, pasenęs ar nebenaudojamas kodas gali sumažinti interneto svetainės matomumą paieškos sistemoje. Kai rinkodaros specialistai ir svetainių kūrėjai analizuoja svetainę norėdami pamatyti, ką galima patobulinti, pirmiausia jie vertina svetainės kodą.

Be to, netinkamas kodas gali sukelti naršyklės atvaizdavimo problemų, kurios sulėtina svetainės veiklą. Nors internete galima rasti daugybę HTML įrankių, padedančių ištirti ir patobulinti svetainės kodą, tačiau tai nėra itin paprasta procedūra, todėl geriausia ją patikėti profesionalams.

   7.              Paieškos sistemos optimizavimas (SEO). Puiki svetainė yra matoma svetainė. Jei svetainėje nėra lankytojų, vadinasi, ji nėra matoma. Būtent paieškos sistemų optimizavimas (SEO) padeda pritraukti auditoriją į svetainę. O kuo didesnis lankytojų srautas, tuo populiaresnė svetainė ir pelningesnė veikla. Kitaip tariant, SEO tai nėra vien tik bendros auditorijos pritraukimas, tai yra potencialių klientų, kurie įvertins jūsų paslaugas ir sumokės už jas, pritraukimas.

   8.              Stebėjimas. Kai interneto svetainės kūrimas yra patikėtas specialistams, tai nauda yra didesnė. Ir viena iš esminių priežasčių, kodėl taip yra – profesionali svetainės analizė ir stebėjimas, padedantys geriau nukreipti svetainės klientus, generuoti tikslinius skelbimus ir sukurti svetainę, kurios konversija didesnė.

Be to, vienas didžiausių tokios analizės pranašumų – rinkodaros specialistai gali nustatyti, kokį veiksmą atlieka lankytojai (perka, užpildo formą, užsiprenumeruoja naujienlaiškį ir pan.). „Only media“ specialistai įsitikinę, jog norint turėti gerą svetainę, svarbu dažnai sekti, ką veikia lankytojai, kas jiems svarbus ir turint tokią informaciją atlikti reikalingus svetainės tobulinimus.

   9.              Nuorodų kūrimas. Gerai vertinama tai, kad interneto svetainė reklamuoja save kitose aukštos kokybės svetainėse. Geriausias būdas tai padaryti – kitose svetainėse skelbti nuorodas į savo svetainę. Tai padeda pritraukti didesnius lankytojų srautus ir, be abejo, užtikrina sėkmingesnę veiklą.

Profesionalūs interneto svetainių ekspertai kuria svetaines pagal aukščiausios kokybės standartus ir  leidžia džiaugtis jų akivaizdžiai suteikiama nauda.