Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką veikti su vaikais Antalijoje? Šešios smagios idėjos

Turintys vaikų puikiai žino, kad drauge atostogaujant ilgai drybsoti ant saulės šildomo gulto tikrai nepavyks.
Nuotraukos

2022.04.18.

Turintys vaikų puikiai žino, kad drauge atostogaujant ilgai drybsoti ant saulės šildomo gulto tikrai nepavyks. Vaikai trykšta kunkuliuojančia energija, jie trokšta patirti vis naujų įspūdžių. Turkijoje esantis Antalijos regionas – ideali atostogų vieta suteikti vaikams tai, ko jie nori: linksmybių ir įtraukiančių potyrių. Kelionių organizatoriaus „Coral Travel Lithuania“ krypties vadovė Aušra Vickienė pateikia 6 smagias idėjas visai šeimai, ką patirti ar pamatyti poilsiaujant Antalijoje.

1. Nerkite į pasakų pasaulį „The Land of Legends“ teminiame parke

Tai neabejotinai viena nuostabiausių vietų vaikams ir visai šeimai Antalijos regione. Didžiulis Beleko kurorte įsikūręs pramogų parkas dar vadinamas turkišku Disneilendu: jame stebuklingai atgyja pasakų ir svajonių pasaulis. „The Land of Legends“  teminiame parke yra ir vandens parkas, nuotykių parkas bei vyksta itin smagūs vandens gyvūnų šou.

„Vandens parke iš viso yra net 55 vandens čiuožyklos, tuo tarpu nuotykių parkas pritaikytas įvairiausio amžiaus žmonėms patirti pačius netikėčiausius pasivažinėjimus. Adrenalino tikrai nepritrūks, nes  galėsite išbandyti net 115 kilometrų per valandą greitį amerikietiškuose kalneliuose. O kur dar pasiplaukiojimai gondolomis kanalu, spragėsių ir spurgų stendai, pasakų personažai, kad ir kur pažvelgtumėte, – ten išties tikras rojus vaikams“, – pasakoja A. Vickienė.

2. Pasigrožėkite fantastiškomis smėlio skulptūromis

„Sandland“  –  tai fantastiškų smėlio skulptūrų paroda po atviru dangumi, kasmet rengiama „Global Design Art Works“ Antalijos „Lara“ paplūdimyje. Pagal dydį ir užimamą 10 000 kvadratinių metrų plotą, ji pelnytai laikoma vienu didžiausiu smėlio renginių pasaulyje. Profesionalai iš viso pasaulio čia sukuria daugiau nei 100 didžiulių smėlio skulptūrų, kurioms prireikia net 10 000 tonų smėlio.

„Kol gyvai nepamatysite savo akimis, sunkiai patikėsite, kad įmanoma sukurti tokius įstabius smėlio kūrinius. Paroda veikia visus metus, ji kasmet atsinaujina ir atspindi vis skirtingą temą, tačiau joje beveik visada išvysite graikų ir egiptiečių mitologinių figūrų, 7 pasaulio stebuklus, Eifelio bokštą ar Koliziejų. Skulptūras galite apžiūrėti ir temstant, nes vakarinis apšvietimas kuria ypatingą nuotaiką“, – pataria kelionių organizatoriaus atstovė.

3. Paragaukite tradicinių Maraş dondurma ledų

Įsivaizduokite: saulėtą atostogų dieną Turkijoje neskubėdami klajojate ir valgote kūgio formos ledus, kurie lengvai netirpsta. Tikra vaikų ir jų tėvų svajonė!

„Maras Dondurma“ yra turkiški mastikos ledai, kurie išore gal ir panašūs, tačiau iš tiesų savo tekstūra skiriasi nuo mums įprastų Europoje valgomų ledų. Šie unikalūs ledai gaminami iš salepo miltelių, gautų iš orchidėjų gumbų. Būtent dėl šio ingrediento ledai yra kramtomos, lipnios konsistencijos, prieštaraujantys visuotiniam ledų dėsniui, taigi tirpstantys žymiau lėčiau.

„Įteikdami vaikams ledus, pardavėjai dažnai juokauja vis paduodami ir atitraukdami skanėstą, parodydami klientams, kokie ledai elastingi ir kiek juos galima ištempti. Į kainą gali būti įskaičiuota ir ledai, ir parodomasis šou“, – pasakoja kelionių žinovė A. Vickienė.

4. Aplankysite vieną didžiausių akvariumų kompleksų pasaulyje

Antalijoje įsikūręs akvariumas yra antras pagal dydį akvariumas Europoje ir penktas pagal dydį pasaulyje. Jame yra net 64 baseinai bei 40 teminių akvariumų, kur plaukioja daugiau nei 5000 žuvų ir povandeninių gyvių. Jame išvysite ir didžiausią pasaulyje 131 m. ilgio tunelinį akvariumą.

„Einant šiuo magišku tuneliu, įvairiaspalvės žuvys, rykliai, nematyti jūrų augalai ir gyvūnai paliks didžiulį įspūdį visai šeimai. Milžiniškas Antalijos akvariumas siūlo ne tik pramogas, bet daugybę edukacijų: šalia esančiame laukinės gamtos parke vaikai leisis į kelionę tarp nuodingiausių, spalvingiausių ir įdomiausių̨ pasaulio atogrąžų roplių, , o pasitelkę daugialypę filmų technologiją „panirs“ į plačias pasaulio jūras“, – pasakoja „Coral Travel Lithuania“ atstovė.

5. Supažindinkite vaikus su istoriniu palikimu

Antalijos provincijoje gausu griuvėsių ir senovinių vietų. Aplankyti vieną iš tokių vietų gali būti įdomu ir vaikams, ypač jei jos siejasi su įtraukiančiomis istorijomis – pavyzdžiui, Kalėdų Senelio atsiradimu!

„Galbūt nustebsite, bet  Kalėdų Senelis kilęs  ne iš Šiaurės ar Laplandijos, o iš Turkijos. Malonus senukas, nešantis dovanas geriems vaikams, literatūroje minimas kaip Turkijos miesto Miros vyskupas. Išvyka į Šv. Mikalojaus gimtinę – Likijos regioną bus tikras malonumas tiek istoriją mylintiems suaugusiems, tiek vaikams, norintiems daugiau sužinoti apie dovanas nešiojantį geradarį. Kita verta dėmesio istorinė vieta – Kekovos saloje esantis nuskendęs Simenos miestas, žavintis Likijos civilizaciją menančiais miesto likučiais, kurie jau niekada nebeiškils virš vandens...“, – pasakoja A. Vickienė.

6. Išbandykite upių raftingą viešbučio teritorijoje

Tikrai nėra naujiena, jog Turkija yra bene viena draugiškiausių šalių vaikams. Daugybė viešbučių yra pritaikyti itin komfortiškam visos šeimos poilsiui: specialus vaikams pritaikytas meniu, (mini) vaikų klubai, anglų kalbos, plaukimo, šokių, maisto gaminimo pamokėlės, daugybė edukacijų ir, žinoma, įspūdingiausi vandens kalneliai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Be šių minėtų pramogų atostogautojai vis labiau domisi populiarėjančia vandens pramoga – raftingu, kurį galima išbandyti net neišėjus iš viešbučio teritorijos.

„Kiekvienais metais žmonių, besidominčių upių raftingu, skaičius tik auga. Pamažu atsiranda vis daugiau viešbučių, siūlančių šią nepamirštamą pramogą patirti čia pat, viešbučio teritorijoje įrengtose upėse. Kai kuriuose viešbučiuose jau galima rasti tiek sraunia (ang. „crazy river“), tiek ne itin sraunia (ang. „lazy river“) tėkme pasižyminčių upių, todėl mėgautis šiuo ypač smagiu potyriu gali tiek vaikai, tiek suaugę poilsiautojai. O kur dar dirbtinių bangų baseinai, kuriuose nuolat ritasi įspūdingo aukščio bangos, – šios anksčiau nebandytos vandens pramogos vaikams suteiks galybę teigiamų emocijų“, – teigia kelionių žinovė.