Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip naudotis mobiliaisiais telefonais automobilyje?

Mobilieji telefonai tvirtai įsiliejo į mūsų gyvenimą. Mobilieji telefonai yra įrenginiai, kuriuos naudojame kasdien.
Nuotraukos

2022.09.01.

Mobilieji telefonai tvirtai įsiliejo į mūsų gyvenimą. Mobilieji telefonai yra įrenginiai, kuriuos naudojame kasdien. Darbe, atostogų metu, automobilyje, pavyzdžiui, naudotis navigatoriumi, įjungti muziką ar tiesiog paskambinti. Tačiau koks yra teisingas būdas naudotis mobiliaisiais telefonais automobilyje?

Mobiliuosius telefonus galite pritvirtinti automobilyje ant prietaisų skydelio arba ant specialaus kilimėlio, arba naudodami siurbtuko laikiklį. Tie patys siurbtukų laikikliai leidžia ant priekinio stiklo pritvirtinti mobiliuosius telefonus. Šio tvirtinimo privalumai – greitas montavimas per kelias sekundes. Tokiuose laikikliuose mobilieji telefonai tvirtinami arba klasikiniu segtuku, arba magnetiniu laikikliu. Tokio laikiklio komplekte kaip tvirtinimo elementas pateikiama metalinė plokštelė, kuri klijuojama mobiliųjų telefonų gale. Arba galite tiesiog įdėti jį po dangteliu.

Jei nuspręsite tvirtinti mobiliuosius telefonus su siurbtukais, reikia atsiminti keletą dalykų. Pats siurbtukas tvirtai prilimpa prie stiklo, tačiau jį naudoti ant odos ar prietaisų skydelio plastiko yra bloga mintis, mobilieji telefonai tikrai nukris. Be to, esant karštam orui ar tiesioginiams saulės spinduliams, dėl šildymo siurbtukas gali net atlipti nuo stiklo.

Apsaugoję mobiliuosius telefonus galime pasirūpinti ir įkrovimu, kad telefonas nepritrūktų pačiu netinkamiausiu momentu. Paprasčiausias būdas yra įkrauti per automobilio USB prievadą, jei yra. Tačiau tokio įkrovimo greitis bus gana lėtas, o aktyviai naudojant navigatorių mobilieji telefonai, net ir prijungus įkrovimą, praras baterijos procentą. Taip pat galite prijungti mobiliuosius telefonus prie cigarečių degiklio naudodami USB adapterį. Bet jei žiebtuvėlis jau kažkuo užimtas, mobiliuosius telefonus įkrauti padės specialus skirstytuvas. Toks įrenginys turi keletą jungčių, panašių į cigarečių degiklio lizdą, ir leidžia vienu metu prijungti kelis įrenginius – mobiliuosius telefonus, DVR ir kitus įrenginius. 

Mobilieji telefonai su belaidžiu įkrovimu gali būti įkraunami naudojant tam skirtą belaidžio įkrovimo laikiklį. Juose yra mikro-USB arba USB Type-C jungtys, kurias naudojant laidu iš išmaniojo telefono galima prijungti prie bet kurio automobilinio įkroviklio, kuris maitinimą paima iš cigarečių degiklio lizdo. Montuojant mobiliuosius telefonus ant tokio laikiklio nereikia jokių papildomų veiksmų ir laidų – mobilieji telefonai pradės krauti patys. Tai patogus sprendimas, kuris išgelbės jus nuo nuolatinio laidų jungimo ir palaidų jungčių – ypač kai dažnai tenka atjungti mobiliuosius telefonus nuo įkrovimo.