Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaune už 5 mln. eurų atidaromas vienas didžiausių plastinės chirurgijos centrų Baltijos šalyse „Fi Clinica“

Gegužės 18 d. šalia Kauno ąžuolyno parko duris atveria naujasis „Fi Clinica“ pastatas.
Nuotraukos

2020.05.18.

Grožio pasaulyje gyvenimas nesustojo ir nekeičia žmonių planų įgyvendinti viso gyvenimo svajones – gegužės 18 d. šalia Kauno ąžuolyno parko duris atveria naujasis „Fi Clinica“ pastatas. Nuo šiol tai bus viena didžiausių plastinės chirurgijos klinikų Lietuvoje bei Baltijos šalyse. Klinikos įkūrėjai ir akcininkai – chirurgai Vygintas Kaikaris, Donatas Samsanavičius ir verslininkas Robertas Jocius investavo 5 mln. eurų ir vadina tai nauju Lietuvos plastinės chirurgijos etapu.

„Tai yra ne tik nauja klinika – tai naujas žingsnis Lietuvos plastinės chirurgijos istorijoje. Pirmiausia todėl, kad nuo šiol dirbsime visiškai kitokiomis sąlygomis, bet kartu – pagal naujausias technologijas. Esame labai gerai pasiruošę dirbti karantino sąlygomis, nes turime bent tris kartus didesnes patalpas negu anksčiau, kuriose saugiai bei komfortiškai gali jaustis pacientai, gydytojai ir visas personalas. Laikini gyvenimo iššūkiai negali sustabdyti žmonių siekio suvaldyti laiką ir išsilaisvinti nuo savijautai svarbių suvaržymų. Šiuolaikinė plastinė chirurgija vadovaujasi natūralumo filosofija ir siekia leisti būti žmogui tuo, kuo jis trokšta būti“, – teigia vienas klinikos akcininkų Robertas Jocius.

Klinikos komandoje dirbs garsiausi Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai: Vygintas Kaikaris, Donatas Samsanavičius, Domantas Rainys, Inga Guogienė, Darius Bagdanavičius ir apie 120 kitų sričių specialistų. Kartu su plastikos chirurgais dirbs odontologai, dermatovenerologai, kosmetologai, kineziterapeutai, otorinolaringologai, ginekologai, urologai, abdominalinės chirurgijos gydytojai ir slaugos personalas.

„Ši klinika buvo pastatyta per gana trumpą laiką, bet mano mintyse buvo kuriama ilgai, galbūt nuo pat aštuntos klasės, kai jau tiksliai žinojau, kad būsiu gydytojas, ir domėjausi plastine chirurgija. Baigęs mokslus daug metų pradirbau nudegimų skyriuje, kur įdėjau tikrai labai daug darbo, širdies ir sielos. Šiandien manau, kad atėjo laikas tokiam pastatui, kuris neprimena ligoninės, bet yra kaip sveikatinimo įstaiga. Tai bus ne vien estetinė chirurgija – šioje klinikoje atliekama ir daug kitų operacijų, sveikatinimo paslaugų. Džiaugiuosi, kad dalijantis šia idėja ir subūrus žmones, kurie ja tiki, visiems kartu pavyko atlikti labai didelį darbą“, – sako mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas V. Kaikaris.

Kitas „Fi Clinica“ akcininkas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, med. m. dr. D. Samsanavičius pabrėžia, kad itin svarbu, jog pacientai jaustųsi gerai, kaip namie, o ne ligoninėje. Pasak jo, atliekamų procedūrų sėkmė priklauso tiek nuo pacientų savijautos, tiek nuo visos komandos suderinto darbo.

„Man pačiam plastinė chirurgija yra visas gyvenimas – mano hobis ir mano darbas, todėl neskaičiuoju valandų darbe. Tačiau kartu su komanda turime dirbti kaip šveicariškas laikrodis, kai kiekvienas tiksliai žino, ką daro. Tai svarbu, nes kuo operacijos trukmė yra trumpesnė, tuo pacientas jaučiasi geriau, atsigauna žymiai greičiau ir grįžta į įprastą gyvenimą su šypsena“, – teigia D. Samsanavičius.

Pasak akcininko R. Jociaus, plastinė chirurgija – itin sparčiai augantis sektorius, kuriame didelę dalį klientų sudaro užsieniečiai, vertinantys kainos ir kokybės santykį. „Fi Clinica“ vardas pacientams jau yra žinomas: apie pusė jų pas plastikos chirurgus iki šiol atvykdavo iš užsienio šalių: Danijos, Norvegijos, Švedijos, UK, Airijos, Vokietijos, Rusijos, Izraelio, JAV ir kitur. Dabartinę situaciją ir karantiną jis vadina tik trumpalaikiu nepatogumu, kuris atidės užsienio klientų srautą.

Kita vertus, pasak įkūrėjų, pacientai Lietuvoje nenumoja ranka į savo išvaizdą ir kaip tik šiuo metu tam skiria net daugiau dėmesio. Iki šiol „Fi Clinica“ per metus buvo atliekama apie 2 000 operacijų. Įsikūrus naujajame pastate tikimasi šį skaičių ženkliai padidinti.

„Atverdami naujojo klinikos pastato duris plečiame ir pasirinkimą – nuo šio pradedame teikti bariatrijos (nutukimo) gydymo ir ortopedijos paslaugas. Padedame klientams pasijusti geriau ir tikslingai rūpintis ne tik puikia išvaizda, bet ir sveika gyvensena. Neatsitiktinai buvo pasirinkta ir klinikos vieta gamtos apsuptyje – Kauno ąžuolyno parke. Į gamtos apsuptį buvo pažvelgta labai jautriai ir sukurta Europos lygio klinika bei sveikatinimo įstaiga, kuri suteiks labai stiprų impulsą Kauno miestui vystytis šia kryptimi“, – teigia R. Jocius.

Bendras klinikos plotas trijų aukštų pastate užima 2 800 kvadratinių metrų. Joje įrengtos net 4 moderniausios operacinės bei 18 palatų pacientams. Tai – viena didžiausių privačių grožio ir sveikatos paslaugas teikiančių klinikų Baltijos šalyse. Klinikos pastatą Kaune, Sporto gatvėje, projektavo architektas Vilius Adomavičius.

„Tai yra Kaunui ypatinga vieta, kurioje – ir Dariaus ir Girėno stadionas, ir legendinė Kauno halė, ir ąžuolynas. Mūsų užduotis buvo subtiliai pratęsti šios teritorijos mintį. Iš urbanistinės pusės manau, kad šis pastatas sutvarkė ir užbaigė šalia esančios aikštės kompoziciją, nes projektuodami stengėmės, kad sporto universitetas ir klinikos pastatas sukurtų simetriją, kurios centre – paminklas. Manau, kad mums pavyko šioje vietoje pasiekti gamtos ir architektūros sintezę“, – teigia V. Adomavičius.

Atidarymo proga naujose „Fi Clinica“ erdvėse bus eksponuojama fantastikos ir laiko motyvus įkūnijanti menininkės Laimutės Varkalaitės grafikos ir fotomanipuliacijų paroda. Klinikos įkūrėjai tikisi bendradarbiauti su meno kūrėjais ir vėliau, taip įgyvendindami grožio medicinos idėją būti savo išvaizdos ir likimo kūrėju, pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir patyrusių specialistų pagalbą.