Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kiek vartoti druskos, kad nesusigadintume sveikatos?

Gydytojai pataria suaugusiesiems per dieną suvartoti ne daugiau nei 6 gr. druskos
Nuotraukos

2017.07.07

Gydytojai pataria suaugusiesiems per dieną suvartoti ne daugiau nei 6 gr. druskos, tačiau kodėl tai yra taip svarbu? Daug druskos turinti mityba gali sukelti aukštą kraujo spaudimą, o nuolat padidėjęs kraujospūdis didina riziką patirti širdies smūgį ir insultą.

 

Kiek savo mityboje turėtumėme vartoti druskos?

Suvartojamas druskos kiekis yra labai svarbus, tačiau kartais gali būti sunku jį pamatuoti. Trys ketvirtadaliai viso suvartojamo druskos kiekio atkeliauja iš nusipirkto maisto. Tai reiškia, kad vos tik ketvirtadalį suvartojamos druskos kiekio mes sąmoningai įberiame į ruošiamą maistą.

Nenuostabu, kad druska yra naudojama daugumoje fasuotų ir perdirbtų maisto produktų, tačiau, pasirodo, jos yra ir tokių produktų kaip duona ir javų dribsniai sudėtyje.

Be to, skaityti maisto produktų etiketes kartais gali būti sudėtinga. Kai kurios etiketės žymi druskos kiekį, o kai kurios - natrio. Tuo tarpu, kitos etiketės žymi druskos arba natrio kiekį 100 gramų produkto masės.

6 gramai druskos prilygsta maždaug 2,4 gr. natrio, taigi maisto produktai, kurių 100 gr. masės yra daugiau nei 1,5 gr. (arba 0,6 gr. natrio) yra laikomi daug druskos turinčiu maistu ir jų valgymas turėtų būti ribojamas.

Tuo tarpu, maisto produktai, kuriuose yra 0,3 gr. druskos (arba 0,1 gr. natrio) arba mažiau yra priskiriami mažai druskos turinčiam maistui ir yra žymiai sveikesni.

 

 


Info