Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip patikrinti, ar skaitomos naujienos yra tiesa?

Interneto gigantai „Google“ sukūrė naują paieškos funkciją, kuri leis skaitytojams patikrinti, ar jų rasta informacija yra tiesa.
Nuotraukos

Interneto gigantai „Google“ sukūrė naują paieškos funkciją, kuri leis skaitytojams patikrinti, ar jų rasta informacija yra tiesa.

„Per septynis metus nuo to laiko, kai pradėjome žymėti „Google“ naujienų straipsnius (pavyzdžiui, „detalus“,„nuomonė“, „Wikipedia“ ir kt.), mes pastebėjome, kad dauguma skaitytojų mėgsta turėti lengvą ir greitą prieigą prie daugybės skirtingų straipsnių tipų“, - pranešime spaudai rašė kompanija.

„Šiandien pridedame naują funkciją vadinamą „faktų patikra“ (angl. fact check), norėdami padėti skaitytojams rasti tikslingą informaciją skaitomose naujienose“, - teigė kompanija.

Algoritminiais procesais iš schema.org (dar kitaip žinomos kaip „ClaimReview“), naujienos bus susiejamos su faktų patikros tinklalapiais ir straipsniais. Taip skaitytojas galės greitai patikrinti internete skaitomos istorijos tikrumą.

Susiję faktų patikros istorijos pasirodys skaitytojo ekrane, iškart po straipsnio pagrindine antrašte. Skaitytojai taip pat galės matyti, jei naujienų straipsnių antraštės yra melagingos arba perdėtos.

Naujoji funkcija kol kas prieinama tik JAV ir Jungtinės Karalystės gyventojams, naudojantiems „Google News“ paslaugą ar „News & Weather“ mobiliąsias programas „Android“ ir „iOS“ mobiliuosiuose prietaisuose.

„Mes labai džiaugiamės galėdami pristatyti naująją funkciją ir tikimės, kad ji padės skaitytojams atskirti tiesą nuo melo, išmintį nuo apgaulės“, - pranešime rašė kompanija.

Faktų tikrinimo funkcija vis labiau plinta tarp internetinių tinklalapių. O tokie portalai kaip „International Fact-Checking Network“, „PolitFact“ ir „Fullfact“ nuolat analizuoja ir tikrina politikų bei įvairių oratorių kalbas, bandydami nustatyti, kiek tiesos jie iš tiesų sako.

Nors „Google“ tiesiogiai neįvardina nei JAV prezidentinio kandidato Donald‘o Trump‘o, nei „Brexit“ politikų, tačiau kai kurie rašytojai teigia, kad mes gyvename eroje, kai politika remiasi ne faktais, o emocija ir skambiais pasakymais.

Tiesa, „Politifact“ vis dėlto prakalbo ir pripažino, kad bent 71 proc. Donald‘o Trump‘o kada nors pasakytų dalykų buvo melagingas.