Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Židiniai kaip interjero detalė

Antra dalis
Nuotraukos

Apie židinius iš muilo akmens jau esame rašę, bet priminsime skaitytojams kas yra tas paslaptingas muilo akmuo:

Muilo akmuo sudarytas iš kietų ir minkštų mineralų, kurie lengvai pasiduoda apdorojimui. Akmens viduje talką ir magnetizą jungia itin stiprūs ryšiai, dėl to talko dalelės, formavimosi metu, įaugo į magnetizą, sudarydamos vientisą akmeninę masę, kurią židinių gamybai įmonė „Muilo akmuo“, kaip ir daugelis kitų Europos židinių gamintojų, importuoja iš Brazilijos, kur išgaunamas kokybiškiausias muilo akmuo.


Kaip jau esame minėję, iš šio akmens sumūryti židiniai ir krosnys, šildo ilgiau, nes muilo akmens šilumos talpa yra 3 kartus didesnė negu krosninių plytų. Židiniai iš muilo akmens skleidžia šilumą panašią į saulės spindulius ir labiausiai tinkančią gyvenamiesiems namams. Metalo kiekis žaliavoje yra minimalus, todėl patalpoje neišdeginamas deguonis, išsaugoma optimali drėgmė ir jonų lygis.

Židinius galima įsirengti tiek tik pradėjus namo statybas, tiek sumanius pakeisti ar papildyti interjerą naujomis detalėmis ir naujais akcentas. Pastaruoju metu židiniai populiarėja ir daugiabučiuose namuose. Kai kuriuose jų židiniai yra įrengiami dar tik statant namą arba jiems numatoma vieta, kituose viršutinių aukštų gyventojai židinius įsirengia patys, išvesdami kaminus ant stogo arba palei išorinę pastato sieną. Tiesa, tokius darbus rekomenduotina suderinti su Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistais, o jau tada imtis židinio įrengimo darbų.

Įsirengti židinį galima ir tiesiog sumanius atnaujinti kiek pabodusį interjerą.

Pasak architekto Karolio Kozlovskio, vienas iš svarbiausių aspektų planuojant įsirengti židinį yra vietos pasirinkimas. Dažniausiai, kai židinys planuojamas jau pastatytame name arba bute, jis nebus pagrindinis šilumos šaltinis, todėl nera taip svarbu statyti jį patalpos, kuriame numatyta vieta, centre. Centre židinį tikslinga planuoti tada, kai jam bus patikima šildymo funkcija (tarkim, tarpsezoniu, kai jau šalta, bet centrinė šildymo sistema dar neįjungta), kad židinio skleidžiama šiluma tolygiai pasiskirstytų po visas patalpas ir jas šildytų.

Kai židinys planuojamas kaip atnaujinta interjero detalė, labiau išryškėja jo emocinė ir psichologinė reikšmė būste. Tokiu atveju gerokai prasiplečia vietų, kuriose židinys – interjero detalė, bus montuojamas, pasirinkimas. Tokiu atveju reiktų atkreipti dėmesį į tai, kur pirmiausia krenta žvilgsnis užėjus į patalpą arba kur krypsta akys leidžiant joje laiką. Didesnėse, apjungtose erdvėse atsiranda galimybė įrengti židinį centre, panaudoti dvipusę kapsulę. Taip židinys būtų aiškiai matomas iš kelių kambarių. Tuo pat metu jo skleidžiama šiluma skirstytųsi tolygiau. Mažesnėse arba atskirose patalpose židinį vertėtų statyti prie laukinės sienos (tai palengvintų dūmtraukio montavimą) centre ar kampe. Šiuo atveju židinio parinkimo vietą lemia galimybės matyti liepsną.

Gyvenate nuosavame name su centriniu šildymu, tačiau pasiilgstate ugnies traškėjimo? Įsikūrėte viršutiniame daugiabučio aukšte, todėl šąlate laukdami, kol valdžia nuspręs įjungti centrinį šildymą?

Tiek vienu, tiek kitu atveju problemą gali išspręsti židinys. Jeigu gyvenate privačiame name, galite įsirengti židinį iš muilo akmens, daugiabutyje, dėl muilo akmens svorio, reiktų pagalvoti apie plokštelėmis apkrautą metalinę kapsulę, bet rezultatas, abiem atvejais, būtų panašus – jūs ne tik atnaujintumėt interjerą, bet ir turėtumėte papildomą šilumos šaltinį, kuris vėsesniais rudens ar pavasario vakarais ne tik džiugintų šokinėjančia ir linksmai traškančia ugnele, bet ir šildytų patalpas.

Prim.lt