Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti monitorių

Kaip ir visada, prieš perkant svarbu susigalvoti kam monitorius skirtas, numatyti pinigų sumą, palyginti kelis panašius modelius ir t.t.
Nuotraukos

 

 

   Kaip ir visada, prieš perkant svarbu susigalvoti kam monitorius skirtas, numatyti pinigų sumą, palyginti kelis panašius modelius ir t.t. Tik vargu ar perkant modernų bei brangų monitorių pardavimo konsultantas paklaus, - „O kokia vaizdo plokštė jūsų kompiuteryje, juk šio monitoriaus savybės jūsų kompiuteryje gali būti nepanaudojamos “. Intriga jau yra? Gerai, tuomet neatskleidžiam kortų iškart ir apie viską iš eilės.

   Į kokias monitoriaus savybes reikia atkreipti dėmesį priklauso nuo to, ką jis rodys daugiausia. Monitorius galima suskirstyti į 3 grupes – skirtus žaidimams, darbui su vaizdo apdorojimo programomis ir viskam po truputį (darbui, žaidimams, filmams): 

  • Žaidimams. Jei bus dažnai žaidžiama „pirmojo asmens šaudyklė“, svarbiausia monitoriaus savybė – reakcijos laikas, žymimas „ms“. Tokiems žaidimams rekomenduojama turėti monitorių su 2ms reakcijos laiku. Jei mėgsti žaidimus su gera grafika, tuomet reikalingas ir aukštas statinis kontrastas, tarkim 3000:1.

  • Darbui su grafika svarbu aiškus ir ryškus vaizdas. Tad šiam tikslui skirtas monitorius turi turėti gerą kontrastą, bent 3000:1 ir aukštą ryškumą, bent 300 cd/m².

  • Universalus. Jei monitorius skirtas viskam po truputį, tuomet nereikalingas labai geras reakcijos laikas (užtenka 5ms), tau nebūtinas didelis kontrastas (užtenka 1000:1) ar ryškumas (užtenka 250 cd/m²). Jau geriau nepermokėti už šias savybes ir pinigus skirti didesnei įstrižainei ar papildomom funkcijom, tokiom kaip įmontuotas TV imtuvas ar galimybė matyti 3D vaizdą.

   O dabar apie tai, ko tau greičiausiai nepasakys parduotuvėje. Monitorius turi būti priderintas prie kompiuteryje esančios vaizdo plokštės. Jei kompiuteris yra senas ir sugeba rodyti tarkim 1024x768 rezoliucija, o jam nuperkamas naujas monitorius su 1920x1200 rezoliucija, galimybe žiūrėti 3D ir pan. - iš tokio monitoriaus jokios naudos.    Kompiuteryje esanti sena vaizdo plokštė paprasčiausiai nesugebės viso to „palaikyti“ – ji vis tiek rodys 1024x768 skiriamąja geba ir nesupras kas tas 3D. Jei monitorius turi aukštą rezoliuciją, tokią pat rezoliuciją turi palaikyti ir kompiuteryje esanti vaizdo plokštė, jei monitorius gali rodyti 3D, reikalinga vaizdo plokštė su tokia pat galimybe. Dėl to naują monitorių reikia pritaikyti prie kompiuterio, tad kartais perkant monitorių, verta įsigyti ir naują vaizdo plokštę.


Info