Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Į ką atkreipti dėmesį renkantis nešiojamąjį kompiuterį

Procesorius, vaizdo plokštė ...
Nuotraukos
  • Procesorius (CPU). Tai yra kompiuterio variklis. Jei nesi didelis kompiuterijos gerbėjas, gamintojų pateikiami procesoriaus aprašymai mažai ką sakys. Bet jų suprasti ir nebūtina. Yra gerų žmonių, kurie visus procesorius ištestuoja ir pateikia jų įvertinimus. Tiesiog paspausk čia, įvesk dominančio kompiuterio procesoriaus pavadinimą ir žinosi kiek jis geresnis ar blogesnis už kitus procesorius.

  • Vaizdo plokštė (GPU). Su vaizdo plokštėmis labai panašiai kaip ir su procesoriumi. Tiesiog paspausk čia, įvesk vaizdo plokštės pavadinimą ir žinosi kiek ji gera. Beje, apie vaizdo plokštes verta žinoti, kad jos yra dviejų rūšių – integruotosios ir diskrečiosios (įdėtos kaip atskira kompiuterio dalis). Integruota vaizdo plokštė yra mažesnio galingumo ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, nesudėtingų žaidimų žaidimui bei video filmų žiūrėjimui. Jei kompiuteris bus skirtas žaidimams, tuomet vaizdo plokštė turėtų būti diskrečioji ir turėti bent 1 GB atminties.

  • Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos priklauso kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. Geriau rinktis kompiuterį su bent 4GB operatyviosios atminties. O iš esmės – kuo daugiau tuo geriau. Prie RAM taip pat yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau. Beje, ko tau greičiausiai parduotuvėje nepasakys – RAM labai priklauso nuo kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos (OS), kaip pvz. "Windows 7" ar "Windows Vista". Jei OS bus 32 bitų, tuomet kad ir kiek kompiuteris turės RAM, panaudoti vis tiek bus galima tik 3GB. Norint išnaudoti daugiau, kompiuteryje turi būti 64 bitų OS.

  • Kietasis diskas (HDD arba SSD). Jis saugo visą kompiuteryje esančią informaciją – nuo programų iki filmų. Taigi kuo daugiau vietos, tuo daugiau informacijos galima turėti kompiuteryje. Kitas svarbus niuansas – visa informacija apie atidaromas programas ir failus yra imama iš kietojo disko ir eina į RAM. O iš ten jau matai rezultatą. Tad kuo greičiau informacija nukeliaus į RAM, tuo greičiau veiks kompiuteris. Kietojo disko greitis matuojamas "rpm", kuo jis didesnis – tuo geriau. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsi nusipirkti išorinį diską ir informaciją perkelti ten.

Yra ir naujos kartos kietieji diskai, kurie vadinami SSD (Solid State Drive). Lyginant su standartiniu HDD disku, jie turi tris privalumus ir vieną trūkumą. Pirmas privalumas – mažesni, tad tokį diską turintis kompiuteris yra lengvesnis. Antra – spartesni, tad kompiuteris veiks greičiau. Trečia – jie neturi judančių dalių, tad net ir labai kratant kompiuterį, kietojo disko nesugadinsi. O mes žinome, jog HDD labai nemėgsta judesio ir kompiuterį papurčius – gali sugesti. Minusas – jie žymiai brangesni.

 

Info